Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

Shimmy

Пользователи
 • Content Count

  23
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Shimmy last won the day on April 13 2019

Shimmy had the most liked content!

Community Reputation

13 Хороший

About Shimmy

 • Rank
  Ополченец

Информация

 • Пол
  Мужчина
 • Город
  Leopolis

Recent Profile Visitors

2,811 profile views
 1. Ще одна стаття, цього разу мова йде про дерев'яну забудову Чернелицького замку. https://www.academia.edu/38773890/Квятковський_Л._Деревяна_забудова_Чернелицького_замку_Kviatkovskyi_L._Wooden_buildings_of_the_Chernelytsia_castle
 2. Минулого року слухав Вашу презентацію. Одна з найцікавіших на торічній конференції. До речі, підкажіть будь ласа де можна роздобути PDF з матеріалами конференції? Дякую!
 3. Цього разу трошки неархітектурної тематики. Спроба дати відповідь на питання: хто і чим боронив Чернелицький замок ? Квятковський Л. Залога та озброєння Чернелицького замку
 4. До речі, подібна піч була в Чернелицькому замку, як складова житлово-господарської дерев'яної "офіцини".
 5. "Високий мур" це очевидно слід примикання якоїсь будівлі, судячи з товщини, не оборонної. Можливо це залишки якогось палацу?
 6. Випадково знайшов статтю на цю тему, в якійсь тернопільській газеті, можливо "Тернопіль вечірній"? Датована 04.03.1995 р. Тут в кращій якості
 7. З фактом перебування Яна Собєського треба бути обережним, бо автори чи легенди з яких вони черпають інформацію, "пхають" його у різні замки. В Чернелиці також "бував" Собєський, але на разі ніяких достовірних джерел які б це підтвердили немає.
 8. До теми додам, що палаці Чернелицького замку, інвентарний опис 1757 р. згадує "Dach dobry włoski z grymzem u wierchu fugowanym". Втім це була одноповерхова будівля і малоймовірно щоб там був плоский дах з аттиком. Припускаю, що там мався на увазі дах покритий черепицею, як це й досі популярно в Італії. ІМHO. Не виключено, що в певних випадках Вердум в італійському способі міг мати на увазі не тільки форму будівель, але й матеріал.
 9. Чергова стаття про замок, цього разу присвячена оборонним спорудам Квятковський Л. Обронні споруди Чернелицького замку / L. Kviatkovskyi. Fortification of the Chernelytsia castle
 10. Стаття присвячена палацу Чернелицького замку Квятковський Л. Палац Чернелицького замку / L. Kviatkovskyi. The Palace of the Chernelytsia Castle.
 11. Ще кілька публікацій присвячених замку і Чернелиці Квятковський Л. Проект повоєнної відбудови Чернелицького замку 1922 року / L. Kviatkovskyi. The 1922 postwar conservation and reconstruction project of the Chernelytsia Castle. L. Kviatkovskyi. Zamek w Czernelicy za czasów Czartoryskich / Castle in Chernelytsya during the period of Czartoryski ownership. Стаття Чернелиця – місто, що не відбулося Вийшов новий номер «Пам’яток України» присвячений Чернелицькому замку.
 12. Досить симпатична та інформативна модель. Але є декілька питань до неї: - Будівля, яка прилягає до брами з північної сторони, чи існувала вона насправді? - Будівля, яка розташовується біля південної куртини. В натурі чітко видно, що ця будівля була прямокутна, на згаданих планах Укрзахідпроектреставрації її форма близька до прямокутника, а на моделі вона Г-подібна,чому так? - Чи є якісь перспективи для реалізації згаданого проекту, або хоча б проведення першочергових протиаварійних робіт? До речі на місці "рельєфність" двору майже не відчувається, на око це майже рівна площина з невеликим ухилом на схід, мабуть таки з часу заснування замку в цьому плані мало що змінилося.
 13. Можливо це все ж таки консервація, протиаварійні роботи так би мовити. Але якщо приглянутись до фотографії 2007-го, то на місці де примурували ці контрфорси(?) помітні нерівності кладки, зазубринки. Чим чорт не жартує, можливо вони справді там були і виходить що в нас тут і реставрація і консервація одночасно!
×
×
 • Create New...