Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

HOUSE MD

Пользователи
 • Posts

  302
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  60

HOUSE MD last won the day on September 22 2023

HOUSE MD had the most liked content!

1 Follower

About HOUSE MD

 • Birthday 08/30/1967

Информация

 • Пол
  Мужчина
 • Город
  Тернопіль

Контакты

 • Сайт
  http://tarnopol.te.ua

Recent Profile Visitors

30,467 profile views

HOUSE MD's Achievements

Сержант

Сержант (3/4)

131

Reputation

 1. Процитував себе. У більш якісному скані Locacio oppidi Tarnopolie чітко видно букву "С" (Сандомирський, Сопільче, Серет): Так що таки Сопільче.
 2. Ще в 70-х роках ХХ століття під плесом Тенопільського ставу був острівець. Про нього я писав у пості за 2011 рік. Деколи рибалки "виходили" з човна на нього і так ловили рибу ("понтували"). Пізніше його повністю "зніс" земснаряд при очищенні ставу. І ось, на аерофотознімках 1944 року його чудово видно (став був спущений). Як виявилося, в нього була округла форма. Якщо припустити існування давнішнього укріплення в районі Тернополя, то цей "острівець" підходить під вірогідне (фактів у мене на даний час немає) городище волинського типу (розташування в заболоченій низині). За наданий матеріал дякую Markus Bauer
 3. Додам скан 134 сторінки 15 тому Herbarz polski; wiadomości historyczno-genealogiczne o rodach szlacheckich, Boniecki, Adam (1842-1909)
 4. rbrechko в темі про Лабентвелу виклав цікавий матеріал: але оригінальне посилання не завжди працює, тому викладу додатковий лінк та скани 2-х сторінок праці Jerzy Sperka "Początki osadnictwa rycerstwa śląskiego na Rusi Czerwonej" (в них є "джерельна база") тут:
 5. Як бачимо, Лабанти володіли не тільки Жуковим, Дрищевом і Сільцем, а і Межигір'ям. І ось, як свідчить Поморянська хроніка: у 1497 Лабанти "втрачають" Жуків, а найбільш вірогідно, і Дрищів та Сьолко. Детальніше про маєтки Лабантів описано в 15 томі Herbarz polski Адама Боніцького. Але вони ще володіли селом Межигір'я, в якому вони продовжили проживати, що і пояснює наявність в цьому регіоні (Підлісне, Горожанка) в наш час досить поширеного прізвища Лабант. PS. Лабанти володіли Межигір'ям в замлі Галицькій, до якої "землі" належало село Межигір'я Монастириського району на даний час не досліджував. Є ще село Межигірці біля Галича. PPS. Ложка догтю. Топонім "Сільце" прив'язаний до міста (Солко біля Бережан, Сільце біля Підгаєць, Козова місто / Козова село (на старих картах)). Але Бережани отримали Магдебурське право у 1530 році, тому знайдене село Сьолко біля Бережан навряд чи є тим що ми шукали.
 6. У ХVIII томі ZRODLA DZIEJOWE на 63 сторінці знаходимо підтвердження припущення Філіпа, що назва Лабентвела могла означати Лабент вілла - є назва Bielka villa: Там же, на сторінці 76, знаходимо запис про володіння в 1578 році Яном Сенявським в районі сіл Жукова та Дрищева селом Сьолко, яке ми так довго шукали: Розгадка, думаю, наближається. В "Поморянській хроніці" є часткова відповідь, куди поділись Лабанти...
 7. Місцеві називають Краснопількою село Теофіпілка. Тобто, скоріш за все, Краснополіс був на місці Теофіпілки. Після його зруйнування заснована слобода, яка стала називатись Золотою Слободою. PS. Аналогія: біля Козлова - Слобідка.
 8. Думаю, в пошуках залишків замку можна поставити крапку. Люди говорили, що на місці замку зараз розташована будівля поліції. Але на місцевості нічого не "читалося". Як виявилося, замчище ще зберігалось у 40-х роках 20 століття. Його добре видно на аерознімках за 1944 рік: За наданий матеріал дякую Markus Bauer
 9. "Труды одиннадцатого Археологического съезда в Киеве (1989)". Том 1. 1901. і сама карта
 10. Те що місто засноване не на "порожньому місці" сумнівів не викликає, адже є багато документальних підтверджень. Розглянемо, як Сенявські стали власниками Бережан. За Ф. Стеттнером, львівський суддя Гюнтер (Sieniawski Gunter) був батьком Рафаїла (Rafał Sieniawski h. Leliwa), який одружившись з Агнешкою Цебровською (Agnieszka Cebrowska h. Holobok) отримав як віно с. Бережани. Тобто, на кінець 15 століття село Бережани належало родині Цебровських. У мене немає дати їх одруження (старший син Миколай Сенявский (Sieniawski Mikołaj) народився у1489); Рафаїл помер у 1516 (?) році, з 1517 по 1529 рік тривав поділі його маєтків і Бережани з навколишніми селами отримав його син Микола (Mikolaj). Як бачимо з даного "родоводу", навряд чи на середину 15 століття у Бережанах було "родове" гніздо; можна вважати що воно сформувалось після одруження Рафаїла Сенявського та Анни (Агнешки) Цебровської десь у 80-х роках 15 століття. P.S. Що до пошуків укріплень більш раннього періоду варто звернути увагу на домінуючу над Бережанами гору Сторожисько (!), хоча про наявність на ній ознак давнього городища мені не відомо.
 11. Не обов'язково бійниця - може бути банальна вентиляція підвалу.
 12. А яка дата заснування цих поселень ? Наприклад, в Тернопільській області є село Августівка, і названо не в честь імператора, а сина Потоцького Августа.
 13. Можливо, відповідь простіша: Рим платив данину Гунам; ось звідси і гроші.
 14. Думаю, замок був розташований десь так (варто обстежити північну частину на предмет "залишків"): Кадастрові плани дуже точні. Співставив сучасну супутникову світлину і кадастровий план і ось що вийшло: PS. Якщо мати фундаційний акт римо-католицького костелу, то можна точно дізнатись про розташування периметру римо-католицького костелу і, відповідно, південно-західну частину лінії укріплень. PPS. Вїздна брама могла бути подібною на Луцькі ворота у Дубно.
 15. "Дьявол в мелочах" (с) 1. На карті Ф. фон Міга (1779-1782 рр.) зображено замок Потоцького. 2. Теофілія Потоцька, дочка воєводи познанського Станіслава Потоцького одружилась з Августом Фредириком Мошинським (August Fryderyk Moszyński) 19.01.1755 року. В 1764 році вони розлучились. Тобто,спорудження палацу /замочка Мошинського повинно було відбуватись між 1755 та 1764 роками. Отже, на карті 1779-1782 рр. потрібно шукати обидві споруди.
×
×
 • Create New...