Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Таблица лидеров

  1. Filin

    Filin

    Модераторы


    • Баллы

      2

    • Публикаций

      4,766


  2. AnKo

    AnKo

    Пользователи


    • Баллы

      1

    • Публикаций

      145


  3. spqr1

    spqr1

    Пользователи


    • Баллы

      1

    • Публикаций

      95


Популярные публикации

Отображаются публикации с наибольшей репутацией на 04/22/2013 во всех областях

  1. На рахунок цього плану багато сказати не можу, так як детально його не вивчав, але є кілька цікавих спостережень. Дійсно, я не уявляю, як його могли використовувати у військових цілях. Багато тексту писати не буду, просто коротко поділюсь враженнями Почну з того, що Ю.Сіцінський писав, що сам острів має неправильну форму. Так як він був виданий у Польщі - то ймовірно, що його виконували по пам"яті, звідки могли виникнути, на мій погляд, деякі неточності. Одне з перших, що мені кинулось в очі - це наявність зайвих башт, зокрема між нижньою Польською брамою і баштою Захаржевською (башта на броді) є одна невідома. Також одна зайва башта прямо біля комплексу Руської брами. Ці башти я помітив цифрою "1" і об"єднав їх для зручності. Далі мій подив викликав той факт, що така другорядна річ, як млини, показані досить точно, якщо порівнювати їх з планом К.Томашевича. Ці млини я виділив цифрою "2". Під цифрою "3" я помітив, що відмічені башти у фортеці майже однакові, включаючи розміщення вікон і ідентичність дахів на них з невеликими оглядовими майданчиками на вершині. Тим більше, що Чорна башта, яка відмічена на плані, перестала існувати ще в 1672 році (була підірвана). Те що ця башта не колодязь доводить той факт, що він зображений прямо за даною вежею. І наостанок башта під номером "4", яка мені вже багато часу не дає спокою, тому що одні дослідники стверджують, що її там не було, а інші говорять протилежне, вперто малюючи її на своїх схемах. Наскільки я знаю, башта ця з"являється тільки в даному плані і ні на пізніших, ні на ранніх планах вже не фігурує. З іншого боку, піднімаючись сходами Фаренгольця, можна помітити невелике півкругле мурування на місці ймовірного розміщення башти. Хоча, якщо вона навіть там і була, то судячи з характеру скель попереду, вона мала досить обмежений кут огляду і ідеально проглядалася зона тільки біля її підніжжя. І наостанок цікава деталь в лівому нижньому кутку. Чи була ця дамба насправді?
    1 балл
  2. Здесь как-то раз писал о плане 1684 года, который, как мне кажется, является одной из вариаций плана Томашевича. Копия этого плана украшает экспозиция Казематной башни Каменца. Так вот экскурсовод из заповедника о плане рассказал следующее - мол, создали его в 1684 году и не просто так, а для Якуба Собеского, который в 1687 году провёл осаду Каменца, но город взять так и не смог. Также пишут, что есть какая-то "варшавская" вариация плана. Да и посвящается план Якубу, как видно из надписи на нём. В общем, казалось бы, что всё сходится - Якубу план понадобился для осады, ему его сделали и т.д. Но мне кажется, что это мнение ошибочное. Во-первых, в сравнении с тем же планом Томашевича план 1684 года несёт слишком мало новых интересных фортификационных деталей. Во-вторых, с момента захвата города турками прошло 12 лет, появились новые укрепления, какие-то оборонительные сооружения были перестроены, в общем, план на тот момент банально устарел. Для коллекции такой план подойдёт, а вот для ведения осады нужно было что-то чуть более актуальное. В-третьих, местами план банально неточен. Если бы его делали поляки, которые прекрасно знали, как выглядел их город до 1672 года, они бы правильно показали внешний вид и расположение укреплений, но в плане 1684 года есть ошибки. Например, Армянский бастион показан к югу от дороги, хотя он находился к северу от неё. Башня Стефана Батория тоже показана весьма условно и т.д. Мне кажется это связано с тем, что план делали люди, которые Каменца в глаза не видели. Возможно, они просто сделали свою вариацию более раннего плана или сделали сборную солянку из нескольких планов. История о том, что план мог использоваться Якубом во время его военного похода была высказана Сецинским: "Може план 1684 р. був польським воякам за орієнтійний провідник". Сейчас её экскурсоводы повторяют, но, если я всё правильно понял, прямой связи между планом и осадой 1687 года нет.
    1 балл
  3. Як виявилось, в інтернеті відкритих історичних матеріалів по м.Хуст і його замку не так вже і мало, лише треба трохи часу аби "погуглити". Це стосується старих фотогріфій, малюнків, різних типів мап і планів, а також текстових описів. Два зображення нижче не з серії "гуглівського пошуку". Перше -фотографія орієнтовно 1888р. Друге- фрагмент зображення Хустського замку з плану 1776р авторства Zallar, Paul.
    1 балл
×
×
  • Создать...