Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Таблица лидеров

  1. Askold

    Askold

    Пользователи


    • Баллы

      1

    • Публикаций

      206


  2. shonbach

    shonbach

    Пользователи


    • Баллы

      1

    • Публикаций

      14


  3. Filin

    Filin

    Модераторы


    • Баллы

      1

    • Публикаций

      4,792


  4. Lidia

    Lidia

    Пользователи


    • Баллы

      1

    • Публикаций

      1


Популярные публикации

Отображаются публикации с наибольшей репутацией на 01/09/2021 во всех областях

  1. Дуже приємно, що піднята тема напрацювань ДП "Інститут "Укрзахідпроектреставрація" науково-проектної документації стосовно замків на теренах Західної України. Це не тільки замки. Ці напрацювання сягають початку 70-х р. XX ст. Архів Інституту нараховує біля 45 тисяч одиниць зберігання. У 2016 р. на між Управлінням культури Закарпатської ОДА та ДП «Інститут»Укрзахідпроектреставрація» було укладено Договір № 12 на виготовлення проєктно-кошторисної документації на першочергові ремонтно-реставраційні та консерваційні роботи з ліквідації аварійного стану пам’ятки архітектури XIV ст. замку-фортеці в с. Невицьке Закарпатської області (охор. № 194). (перша черга проєктних робіт). Науково-проєктна документація виконана в обсязі передбаченому даним Договором та згідно погодженого замовником Реставраційного завдання. У 2019-2020 роках розпочато ремонтно-реставраційні та консерваційні роботи з ліквідації аварійного стану пам’ятки, проте Інститут не залучено до здійснення авторського нагляду. Такі "деребани" (це ще можна назвати злодійством) відбуваються і на інших об'єктах опрацьованих Інститутом. Низькокваліфіковані фахівці, з купленими сертифікатами, використовують авторський потенціал наукової установи. У приватних підприємців і фірм не може бути у назві наукова установа, бо для цього є певні вимоги. Це також і замок в Жовкві, в Підгірцях, на черзі замок в Середньому на якому вже вправляються інші новоспечені "реставратори". Тендери, які проводяться на пам'ятках грубо порушують статтю 29 ЗУ «Про авторські та суміжні права» та ч.3 ст.176 КК України. Втрачається реставраційна школа створювана десятками років. Вихід один повернутися до реставрації лицем і зрозуміти, що це така сама наука, як і інші. Сертифікування фахівців, на опрацювання науково-проектної документації на об'єктах культурної спадщини, відокремити від сертифікату, що називається створення об'єктів архітектури.
    1 балл
  2. Галерея в центральной части донжона на проекте от института "Укрзахідпроектреставрація". Проект в более-менее полном виде опубликован в отдельной теме.
    1 балл
  3. Мы наблюдаем пример полного непонимания современными "реставраторами" технологии строительства сооружений замков Другетов в северо-восточной Венгрии. Когда отверстия, которые остались от балок-консолей строительных лесов принимают за опорные консоли деревянных галерей. В другетовском замке Бреков эту технологию устройства лесов,. современные словацкие реставраторы используют и в наше время, что достойно уважения и восхищения. Но даже, если и закрыть глаза на существование мифических конструкции галерей, то какого чорта ими закрывать оконные проемы башни? К сожалению, проект текущей "реставрации" был не доступен к анализу, но уже и так понятно какая деградация присуща современной украинской сфере реставрации фортификационных сооружений. Создается впечатление, что авторы проекта, не то что не понимают сути реставрации, а банально ненавидят замки, и пытаются уничтожить их первоначальный архитектурный облик.
    1 балл
  4. Досить дивна конструкція, хотілося би взагалі побачити сам проєкт реставраціі. Додаю інші фото, щоб процес реставрації замку був задокументований. Всі фото від: Вайнагій Богдан
    1 балл
×
×
  • Создать...