Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Таблица лидеров

  1. Nimrod

    Nimrod

    Пользователи


    • Баллы

      3

    • Публикаций

      246


  2. Filin

    Filin

    Модераторы


    • Баллы

      2

    • Публикаций

      4,792


Популярные публикации

Отображаются публикации с наибольшей репутацией на 06/05/2016 во всех областях

  1. - Те що городище вивчалося мало, зовсім не дивує. - Культурний шар "трипільського" часу на Черкащині і зокрема, на Лисянщині, розповсюджений дуже широко, зокрема й біля тої-таки Дібрівки... - Чесно кажучи, саме таку чудернацьку конфігурацію валів я собі уявити не міг, як не вдивлявся у зображення Вікімапії. Контур по знімку в сполученні з наявними описами дають можливість також уявити, де знаходяться залишки внутрішньої фортеці, або акрополю, добре видно той самий лісок. - Биков і там встиг побувати, залишається лише по-хорошому йому позаздрити...) А фото з табличками взагалі являє собою гротеск: Заповідник (!) Природно-заповідного фонду України (?!!) "Козацький вал" (?!), територія якого при цьому в переважній частині розорюється веденням сільского господарства, що добре показують супутникові знімки! А статус пам'ятника археології національного (!) значення жодним чином не береже ні сам пам'ятник, ні навіть його таблички!
    1 балл
  2. Обговорюється цей об'єкт: укріплення поблизу села Дібрівка На горі поблизу села Дібрівка (село на Вікімапії) за переказами місцевих жителів знаходилася фортеця, проте період її існування залишається невстановленим. *) "Край козацький. Довідник з історії Лисянщини" за наук. ред. Гуржія О.І., К. "Наукова думка", 2004, тир. 1000 прим., 408 с., сс. 132-133. Отже городище (назвемо так місце гіпотетичного розташування фортеці) археологами мабуть і не обстежувалося і щось певне сказати про нього поки немає можливості. Середньовіччям у нас мають звичку називати весь час мало не до скасування кріпосництва в Російській Імперії. Саме ж село Дібрівка мабуть виникло достатньо пізно: *) "Край козацький. Довідник з історії Лисянщини" за наук. ред. Гуржія О.І., К. "Наукова думка", 2004, тир. 1000 прим., 408 с., сс. 83-84. Сторінка села в україномовній "Вікіпедії". Сторінка села в російськомовній "Вікіпедії".
    1 балл
  3. Это городище есть в списке памятников археологии Национального значения. Источник Там ещё трипольский слой есть, о чём сообщает Реестр археологических памятников трипольской культуры: Вот в этой статье есть дополнительные сведения о городище со ссылками на источники информации. Также там есть спутниковый снимок, на котором показаны уцелевшие линии земляных укреплений, расположенных между сёлами Журжинцы и Хижинцы: Иван Быков сделал несколько фото линии укреплений, которая расположена фактически на въезде в с. Хижинцы со стороны с. Журжинцы (локация на Викимапии). На валу, разрезанном дорогой, установлена парочка потрёпанных какими-то уродами табличек, одна из которых сообщает, что перед нами "Козацький вал" (!?): Источник Источник Источник
    1 балл
  4. Ну так "діброва" по російськи "дубрава" ) Зважаючи що автор тексту не автор, а "Лисянська районна рада", а біля самої Лисянки на Вікімапії досі видно аеродром сільгоспавіації, скоріше за все мова йде не про якісь сучасні засоби, з дронами включно, а про банальний український Ан-2 ) На Вікімапії назви місцевих висот та урочищ на жаль не зафіксовані, тому я зупинився на самому селі ) Але досі не певен, що мова в переказах дійсно йшла про якусь реальну фортецю)
    1 балл
  5. На карте Шуберта (1868-1891) село фигурирует под названием "Дубровка": Живая карта В приведённой справке меня заинтриговал этот фрагмент: Интересно, как/где это автору текста удалось посмотреть на участок укрепления с высоты? Идёт ли речь об аэрофотосъёмке, о спутниковых снимках или о чём-то другом? Понять бы где эта "Лимарова гора" находится, а то рельеф в районе села сложный и без ориентировочной привязки уничтоженный и распаханный объект будет не просто обнаружить.
    1 балл
×
×
  • Создать...