В музеї пам'яток стародавнього Львова, який розміщується в храмі Івана Хрестителя, виставлено для огляду дві пластичні панорами Львова різних часів. Обидві роботи виконав знаний реконструктор Ігор Качор, який відомий своїми графічними, художніми і пластичними роботами над давніми спорудами. Далі будуть фото однієї з пластичних панорам, яка показує вигляд Львова станом на 1340-й рік. Даний макет, безперечно, є суто гіпотетичним, але тим не менше вартий уваги.
Спочатку подивимось на загальний вигляд макету з різних боків.
На фото нижче зліва вгорі показано Високий замок. Одразу ж під ним дитинець давнього міста, праворуч від якого, власне, і розташовувалось княже місто, за мурами якого знизу бачимо заселені передмістя. Справа, обнесена мурами, нова частина Львова в болотистій долині Полтви.
Погляд з іншого боку:
А тепер під кутом з висоти:
На фото нижче показано княже місто, ліворуч від якого на пагорбі зображено дитинець. Внизу огородженого міста можемо бачити площу Старий Ринок, в верхній лівій частині якої стоїть храм Івана Хрестителя, в якому і розташовується даний макет. Зліва від міських мурів бачимо церкву святого Миколая.
Погляд на ту ж частину міста з іншого боку:
А так на реконструкції виглядає Високий замок:
Княже місто і Високий замок:
Тут те ж саме, що і на попередньому фото, тільки з передмістям:
На фото нижче можна побачити як виглядав Львів, який всі звикли називати середньовічним. В центрі посеред площі бачимо будівлю, де зараз стоїть ратуша, а навколо, як і тоді, розташовується площа Ринок. Також тут можна побачити Низький замок в лівому нижньому кутку. Зліва зверху розташовуються споруди палацу Лева, при якому була каплиця святої Параскеви. Як бачимо, ще в ті часи Успенська церква перебувала на тому ж місці, що й зараз, хоча вигляд тоді вона, звісно, мала зовсім інший. На місці сучасної латинської катедри бачимо огороджену ділянку, на якій тоді стояла церква святої Трійці. Праворуч від Низького замку розташовується ще один, оточений огорожею, храм - церква святого Хреста. Вірменська дільниця Львова також тоді мала свій храм, який видно зліва від площі Ринок. В'їзди в місто можна було здійснити через дві брами: Краківську і Галицьку, які зображені на макеті знизу в лівій і правій частині міських мурів.