Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

Stryi

Пользователи
 • Posts

  13
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Stryi last won the day on October 28 2012

Stryi had the most liked content!

Информация

 • Пол
  Мужчина
 • Город
  Stryi

Recent Profile Visitors

13,416 profile views

Stryi's Achievements

Ополченец

Ополченец (2/4)

11

Reputation

 1. ІНВЕНТАРІ ЗАМКІВ У СТРИЮ І КАЛУШІ З КІНЦЯ XVII СТОЛІТТЯ . Містить оригінал документу про інвентар Стрийського замку 1689 року
 2. Перемальований план міста із Прохаски. Цінний тим, що тут є підписані об'єкти. + "Історія Станіславсько-Коломийсько-Стрийських земель" (англійською мовою), значна увага приділена євреям. Та інформація цінна тим, що вказує хто коли бував у стрийському замку, та згадується про синагогу, очевидно муровану, бо про будівництво дерев'яних уточнювалося. Зокрема цікаві такі речення: "In 1660 Jews built a synagogue in Stryj. The building was well fortified and adapted to military actions in case of enemy attack." Точно не знаю, можливо інформація й переписана із польських першоджерел.
 3. «Стрийщина» (сторінки історії). — Книга 1. — Стрий: Щедрик, 2009. — 688 с. — ISBN 978-966-1524-01-8 Зісканував дві книжки, надіюся допоможуть. Найближчим часом мало чим зможу допомогти.
 4. Збірник праць «Стрийщина крізь призму століть» / В. Петрик, І. Смуток, Л. Тимошенко, В. Ханас, А. Петрик. — 3. — Дрогобич: КОЛО, 2004. — 188 с. — 300 прим. — ISBN 966-7996-44-5
 5. Маю багато (відносно) матеріалу про сакральні споруди. Сьогодні оглянув та про оборону нічого не знайшов. Не те, щоб як такої не було, просто церкви в основну розглядалися в плані культурному й просвітницькому (діяння Братств). Протягом деякого періоду церков було 5, але через руйнування пізніше стало 4. Щодо костелу то про нього коротко можете почитати у Вікіпедії (маю більше інформації). В Стрию також були синагоги (якщо цікавить, хоча інформації про них обмаль) (Трохи інформації є тут). Я би з радістю чимось більше допоміг, ніж зіскановані сторінки, та проте обмаль вільного часу, та й літо як-не-як Можу завтра зісканувати сторінки про церкви. Також дехто із дослідників посилається на Географічний словник Королівства Польського, там про Стрий і зокрема про те що Вас цікавить є декілька сторінок. (Онлайн версія)
 6. Маленький нарис про церкви. «Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині» / Роман Сулик. — Львів, Стрий: МП Опришки, 1993.. Якщо треба пошукаю більше.
 7. Іван Брик, «Свіча життя» (спомини), Стрий, Вид. Щедрик, 2006 р. (Увага мова автора не змінена.) Очевидно, що працював із Prochaska A. «Historja miasta Stryja». — Л.: 1926.(пол.)
 8. Та ж Галина Пуга. «Хвилі Стрия» / Віктор Романюк, Марія Дорошенко. — Стрий: Щедрик, 1995. — 656 с. — ISBN 5-7707-2522-2 Куди детальніше описано.
 9. Сьогодні навряд чим зможу допомогти. Історією замку мало цікавився, бо й цікавитись на жаль ні чим Самою історією хіба що. Дам поки коротенькі відповіді. Більше матеріалу та конкретніші відповіді постараюся дати пізніше. Майже всі посилаються на Прохаску (Prochaska A. «Ilustrowany Kalendarz Stryjski. — Стрий: 1912. — 111 с.(пол.)). та на Prochaska A. «Historja miasta Stryja». — Л.: 1926.(пол.). Остання, очевидно куди цінніша, мені ні в електроному, ні в звичайному вигляді не зустрічалася. Оскільки точної дати побудови замку не відомо, цьому твердженню можна дати лише приблизну оцінку. В книзі серед ілюстрацій нема ніяких схем. Автор посилається на старі польські видання. Тут є старі фотографії цього періоду, проте не пригадується, щоб там був хоча би якийсь натяк на замок чи вали. P.S. Зараз трохи зайнятий, але пізніше постараюся пошукати додаткового матеріалу. , (там є про вул. Замкову та вул. Валову). Хоча не знаю чи вони Вам пригодяться.
 10. Можливо я й не так зрозумів, це той фільварок про який я думав (сьогодні санстанція), на перехресті вулиць Шевченка та Коновальця. ТУТ (Мандрівка вулицями Стрия) на 20 сторінці ліва верхня фотографія і є фільварком, яким колись був власністю короля Яна Собєського.
 11. Збірник «В СВОЇЙ ХАТІ СВОЯ ПРАВДА…»(Сторінки історії Стрия) / Ю. І. Бородавка. — Стрий: МП «ОПРИШКИ», 1992. — 112 с. — 3100 прим. — ISBN 6-7850-0021-3 Думаю ці зіскановані сторінки дадуть відповідь на більшість питань:
 12. Якщо треба можу допомогти чим зможу, оскільки моє рідне місто і трохи цікавлюсь краєзнавством.
×
×
 • Create New...