Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

vasylsahaidak

Пользователи
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

vasylsahaidak last won the day on November 29 2014

vasylsahaidak had the most liked content!

Community Reputation

14 Хороший

About vasylsahaidak

 • Rank
  Сержант
 • Birthday January 12

Информация

 • Пол
  Мужчина
 • Город
  Тернопіль

Recent Profile Visitors

16,560 profile views
 1. Привіт всім... Проглядаючи цю тему про загадкову Labentwelу, на карта, шо тут викладали, все росташування Labentwelи показується умовно по лінії від Поморян до Теребовлі: Я вирішив переглянути які села розташовуються на цьому відрізку і одне село показалося мені цікавим про нього тут здється не згадували село Будилів на карті Міга 1763-1787: Цікаво в ньому був замок. Може бути шо це село є одним з кандидатів на назву Labentwelа.
 2. В архівних документах Поморянського замку за 1589 р зазначено, що Ян Сенівський був влаником замку в Глинній збудованого в 1538 році. Взято з книги "Зборівщина історія і сьогодення":
 3. Зборівський район один з найбільших районів області і в нього дуже цікава історія яка б не обійшлася і від побудови замків. Відомі мені замки району: 1) Замок в Залізцях про цей замок відомо дуже багато і написано 2) Замок в Озерній уже відкрито тему на форумі А про решту замків відомо мало 3) замок в Зарудді відкрито тему 4) замок в Жабині мені відомо: Замок був зведений Яном Сенівським близько 1579 – 1589 років. Призначався для оборони та зберігання зброї і пороху, мав підземні льохи. Маленьким же замочек був. Товстезні стіни - понад 80 см, майже немає вікон, все дуже лаконічно - коли вороги підступають, не до архітектурних витребеньок. В стінах можна помітити бійниці. Знамениті замкові льохи-підземелля в 1914 р. були засипані землею. Перебудований у 1636 році на церкву Вознесенія Господнього. ВЗЯТО З Моя ссылка 4) замок в Годові ? Про замки в Зрудді, Годові , Жабині написано в книзі "ЗБОРІВЩИНА ІСОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ" таке: В середині XVI ст. для оборони проти татар почали будувати невеликі оборонні кам’яні замочки у селах Поморянського ключа. В архівних документах поморянського замку 1589 р. зазначено, що Ян Сенівський був власником давніх замків у Поморянах, Коропці і Глинній (збудовані 1538 р.) і нових замочків в Годові, Зарудді, Жабині, Озерній, Хорощі (Хоростці) 5) Замок в Олієві відомо те що ніби колись тут був мисливський замок Cобеського 6) Замок в Чернихові відомо: Костянтин Острозький у 1529 році випросив у короля привілей на побудову замку над Серетом у Чернихові. Досі цю місцевість корінні мешканці села називають Замчиськом. Зберігся опис замку 1583 року, в якому названі довколишні села, що входили до замку, а саме: Івачів-Горішній, Івачів-Долішній, Іванківці, Малашківці, Глядки, Плесківці, Ренів та інші села. Проте, на основі співставлених давніх історичних актів, можна допустити, що Плесківці вже існувало в описах земель так званого Чернихівського кляча з 1545 року. Отже, в будь-якому випадку, село існувало значно раніше, ніж це підтверджено документами кінця 16 століття. Тоді Плесківці входили до маєтностей князя Костянтина Острозького. 7) Замок в Малашівцях взято з книги "ЗБОРІВЩИНА ІСОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ" те шо є пагорб що має назву Замчисько можна знайти залишки стародавнього замку. ХТО щось знає доповнюйте буду дуже вдячний.
 4. дякую.... на вашу думку цікава чи не дуже? не знаєте чи є ця книга в якісь бібліотеці Тернополя?
 5. В книзі "ЗБОРІВЩИНА ІТОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ" НАПИСАНО ЩО: Назва села походить від слів "за рудою","за болотом"," над річкою".
 6. Так якщо цей обєкт замок тоді два інші обєкти є: - квадрат з дерев як сказала Нана є стоянкою колгоспної техніки. - другий обєкт на мою думку це залишки сільськогосподарських будіведь "може залишки давного фільварку" це може бути залишки ферм
 7. Про Зборів з книги Зборывщина:Ісорія і Сьогодення: Карта-схема польського табору в битві під Зборовом,складена командиром найманої піхоти Крістофором Увальдом: Опис Зборова за 1787 р.
 8. Про Верхостав з книги "Зборівщина: Історія і Сьогодення":
 9. Непогоджуюсь з вашом планам на 17 - 1 половину 19. Приводжу свій варіант. Розміщення палацу за картою Міга
 10. Про укріплення Зборова можа дізнатися з книги про Зборівський район "Зборівщина: Історія І Сьогодення", як буду мати час то скину фото з цієї книги. А на щод музею мені здається що цей музей посвячений тільки Зборівській битві і про укріплення Зборова там нічого нема.
 11. Цікаво було б знайти фото тої башти ,а не намальовану картину. А ще можна локалізувати замчище.
 12. В багатьох істочниках зустрічалося що від замку в Товстому залишилася одна вежа, може це зображення цієї вежі?
 13. А на щод Вишнівчика розвідка щось дала. На мою думку оцей обєкт може бути тим палацом перебудованим з замку.
×
×
 • Create New...