Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

vasylsahaidak

Пользователи
 • Posts

  64
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

vasylsahaidak last won the day on November 29 2014

vasylsahaidak had the most liked content!

About vasylsahaidak

 • Birthday January 12

Информация

 • Пол
  Мужчина
 • Город
  Тернопіль

Recent Profile Visitors

24,671 profile views

vasylsahaidak's Achievements

Сержант

Сержант (3/4)

14

Reputation

 1. Привіт всім... Проглядаючи цю тему про загадкову Labentwelу, на карта, шо тут викладали, все росташування Labentwelи показується умовно по лінії від Поморян до Теребовлі: Я вирішив переглянути які села розташовуються на цьому відрізку і одне село показалося мені цікавим про нього тут здється не згадували село Будилів на карті Міга 1763-1787: Цікаво в ньому був замок. Може бути шо це село є одним з кандидатів на назву Labentwelа.
 2. В архівних документах Поморянського замку за 1589 р зазначено, що Ян Сенівський був влаником замку в Глинній збудованого в 1538 році. Взято з книги "Зборівщина історія і сьогодення":
 3. Зборівський район один з найбільших районів області і в нього дуже цікава історія яка б не обійшлася і від побудови замків. Відомі мені замки району: 1) Замок в Залізцях про цей замок відомо дуже багато і написано 2) Замок в Озерній уже відкрито тему на форумі А про решту замків відомо мало 3) замок в Зарудді відкрито тему 4) замок в Жабині мені відомо: Замок був зведений Яном Сенівським близько 1579 – 1589 років. Призначався для оборони та зберігання зброї і пороху, мав підземні льохи. Маленьким же замочек був. Товстезні стіни - понад 80 см, майже немає вікон, все дуже лаконічно - коли вороги підступають, не до архітектурних витребеньок. В стінах можна помітити бійниці. Знамениті замкові льохи-підземелля в 1914 р. були засипані землею. Перебудований у 1636 році на церкву Вознесенія Господнього. ВЗЯТО З Моя ссылка 4) замок в Годові ? Про замки в Зрудді, Годові , Жабині написано в книзі "ЗБОРІВЩИНА ІСОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ" таке: В середині XVI ст. для оборони проти татар почали будувати невеликі оборонні кам’яні замочки у селах Поморянського ключа. В архівних документах поморянського замку 1589 р. зазначено, що Ян Сенівський був власником давніх замків у Поморянах, Коропці і Глинній (збудовані 1538 р.) і нових замочків в Годові, Зарудді, Жабині, Озерній, Хорощі (Хоростці) 5) Замок в Олієві відомо те що ніби колись тут був мисливський замок Cобеського 6) Замок в Чернихові відомо: Костянтин Острозький у 1529 році випросив у короля привілей на побудову замку над Серетом у Чернихові. Досі цю місцевість корінні мешканці села називають Замчиськом. Зберігся опис замку 1583 року, в якому названі довколишні села, що входили до замку, а саме: Івачів-Горішній, Івачів-Долішній, Іванківці, Малашківці, Глядки, Плесківці, Ренів та інші села. Проте, на основі співставлених давніх історичних актів, можна допустити, що Плесківці вже існувало в описах земель так званого Чернихівського кляча з 1545 року. Отже, в будь-якому випадку, село існувало значно раніше, ніж це підтверджено документами кінця 16 століття. Тоді Плесківці входили до маєтностей князя Костянтина Острозького. 7) Замок в Малашівцях взято з книги "ЗБОРІВЩИНА ІСОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ" те шо є пагорб що має назву Замчисько можна знайти залишки стародавнього замку. ХТО щось знає доповнюйте буду дуже вдячний.
 4. дякую.... на вашу думку цікава чи не дуже? не знаєте чи є ця книга в якісь бібліотеці Тернополя?
 5. В книзі "ЗБОРІВЩИНА ІТОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ" НАПИСАНО ЩО: Назва села походить від слів "за рудою","за болотом"," над річкою".
 6. Так якщо цей обєкт замок тоді два інші обєкти є: - квадрат з дерев як сказала Нана є стоянкою колгоспної техніки. - другий обєкт на мою думку це залишки сільськогосподарських будіведь "може залишки давного фільварку" це може бути залишки ферм
 7. Про Зборів з книги Зборывщина:Ісорія і Сьогодення: Карта-схема польського табору в битві під Зборовом,складена командиром найманої піхоти Крістофором Увальдом: Опис Зборова за 1787 р.
 8. Про Верхостав з книги "Зборівщина: Історія і Сьогодення":
 9. Непогоджуюсь з вашом планам на 17 - 1 половину 19. Приводжу свій варіант. Розміщення палацу за картою Міга
 10. Про укріплення Зборова можа дізнатися з книги про Зборівський район "Зборівщина: Історія І Сьогодення", як буду мати час то скину фото з цієї книги. А на щод музею мені здається що цей музей посвячений тільки Зборівській битві і про укріплення Зборова там нічого нема.
 11. Цікаво було б знайти фото тої башти ,а не намальовану картину. А ще можна локалізувати замчище.
 12. В багатьох істочниках зустрічалося що від замку в Товстому залишилася одна вежа, може це зображення цієї вежі?
 13. А на щод Вишнівчика розвідка щось дала. На мою думку оцей обєкт може бути тим палацом перебудованим з замку.
×
×
 • Create New...