Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

vasylsahaidak

Пользователи
  • Публикаций

    64
  • Зарегистрирован

  • Посещение

  • Дней в лидерах

    8

Последний раз vasylsahaidak выиграл 29 ноября 2014

Публикации vasylsahaidak были самыми популярными!

О vasylsahaidak

  • День рождения 12 января

Информация

  • Пол
    Мужчина
  • Город
    Тернопіль

Посетители профиля

18,347 просмотров профиля

vasylsahaidak's Achievements

Сержант

Сержант (3/4)

14

Репутация

  1. Привіт всім... Проглядаючи цю тему про загадкову Labentwelу, на карта, шо тут викладали, все росташування Labentwelи показується умовно по лінії від Поморян до Теребовлі: Я вирішив переглянути які села розташовуються на цьому відрізку і одне село показалося мені цікавим про нього тут здється не згадували село Будилів на карті Міга 1763-1787: Цікаво в ньому був замок. Може бути шо це село є одним з кандидатів на назву Labentwelа.
  2. В архівних документах Поморянського замку за 1589 р зазначено, що Ян Сенівський був влаником замку в Глинній збудованого в 1538 році. Взято з книги "Зборівщина історія і сьогодення":
  3. Зборівський район один з найбільших районів області і в нього дуже цікава історія яка б не обійшлася і від побудови замків. Відомі мені замки району: 1) Замок в Залізцях про цей замок відомо дуже багато і написано 2) Замок в Озерній уже відкрито тему на форумі А про решту замків відомо мало 3) замок в Зарудді відкрито тему 4) замок в Жабині мені відомо: Замок був зведений Яном Сенівським близько 1579 – 1589 років. Призначався для оборони та зберігання зброї і пороху, мав підземні льохи. Маленьким же замочек був. Товстезні стіни - понад 80 см, майже немає вікон, все дуже лаконічно - коли вороги підступають, не до архітектурних витребеньок. В стінах можна помітити бійниці. Знамениті замкові льохи-підземелля в 1914 р. були засипані землею. Перебудований у 1636 році на церкву Вознесенія Господнього. ВЗЯТО З Моя ссылка 4) замок в Годові ? Про замки в Зрудді, Годові , Жабині написано в книзі "ЗБОРІВЩИНА ІСОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ" таке: В середині XVI ст. для оборони проти татар почали будувати невеликі оборонні кам’яні замочки у селах Поморянського ключа. В архівних документах поморянського замку 1589 р. зазначено, що Ян Сенівський був власником давніх замків у Поморянах, Коропці і Глинній (збудовані 1538 р.) і нових замочків в Годові, Зарудді, Жабині, Озерній, Хорощі (Хоростці) 5) Замок в Олієві відомо те що ніби колись тут був мисливський замок Cобеського 6) Замок в Чернихові відомо: Костянтин Острозький у 1529 році випросив у короля привілей на побудову замку над Серетом у Чернихові. Досі цю місцевість корінні мешканці села називають Замчиськом. Зберігся опис замку 1583 року, в якому названі довколишні села, що входили до замку, а саме: Івачів-Горішній, Івачів-Долішній, Іванківці, Малашківці, Глядки, Плесківці, Ренів та інші села. Проте, на основі співставлених давніх історичних актів, можна допустити, що Плесківці вже існувало в описах земель так званого Чернихівського кляча з 1545 року. Отже, в будь-якому випадку, село існувало значно раніше, ніж це підтверджено документами кінця 16 століття. Тоді Плесківці входили до маєтностей князя Костянтина Острозького. 7) Замок в Малашівцях взято з книги "ЗБОРІВЩИНА ІСОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ" те шо є пагорб що має назву Замчисько можна знайти залишки стародавнього замку. ХТО щось знає доповнюйте буду дуже вдячний.
  4. дякую.... на вашу думку цікава чи не дуже? не знаєте чи є ця книга в якісь бібліотеці Тернополя?
  5. але саме вона продається ?
  6. vasylsahaidak

    Зарудье: замок

    В книзі "ЗБОРІВЩИНА ІТОРІЯ І СЬОГОДЕННЯ" НАПИСАНО ЩО: Назва села походить від слів "за рудою","за болотом"," над річкою".
  7. Так якщо цей обєкт замок тоді два інші обєкти є: - квадрат з дерев як сказала Нана є стоянкою колгоспної техніки. - другий обєкт на мою думку це залишки сільськогосподарських будіведь "може залишки давного фільварку" це може бути залишки ферм
  8. Про Зборів з книги Зборывщина:Ісорія і Сьогодення: Карта-схема польського табору в битві під Зборовом,складена командиром найманої піхоти Крістофором Увальдом: Опис Зборова за 1787 р.
  9. vasylsahaidak

    Зборов: град Верхостав

    Про Верхостав з книги "Зборівщина: Історія і Сьогодення":
  10. Непогоджуюсь з вашом планам на 17 - 1 половину 19. Приводжу свій варіант. Розміщення палацу за картою Міга
  11. Про укріплення Зборова можа дізнатися з книги про Зборівський район "Зборівщина: Історія І Сьогодення", як буду мати час то скину фото з цієї книги. А на щод музею мені здається що цей музей посвячений тільки Зборівській битві і про укріплення Зборова там нічого нема.
  12. Цікаво було б знайти фото тої башти ,а не намальовану картину. А ще можна локалізувати замчище.
  13. В багатьох істочниках зустрічалося що від замку в Товстому залишилася одна вежа, може це зображення цієї вежі?
  14. Може цю башню підмурували, бо вона дуже руйнується.
  15. А на щод Вишнівчика розвідка щось дала. На мою думку оцей обєкт може бути тим палацом перебудованим з замку.
×
×
  • Создать...