-
Posts
174 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
67
Content Type
Profiles
Forums
Events
Posts posted by m_potupchik
-
-
В новинах не зовсім вірні дані. Синагога не повернута у власність міста. Вона ніколи не була у приватній власності, у приватній власності перебувало обладнання заводу, яке в ній змонтовано. З 1927 року синагога перебуває у державній власності. Сьогодні вона також залишається у державній власності. У 2010 році синагогу було передано у постійне безоплатне користування релігійній громаді за умови проведення реставраційних робіт. Роботи до сьогодні не проводилися. Спочатку це виправдовувалося наявностю в синагогі обладнання. В минулому році обладнання нарешті вивезли. От тепер громада шукає кошти на проведення реставрації. Міський голова їх всіляко підтримує. Інша проблема - склади та інші приміщення, які були збудовані в дворі синагоги за радянських часів, от вони вже в приватній власності, а їх треба зносити. Ось тут власники вже проти.
-
1
-
-
Дуже поважаю Михайла Відейка, але мені не зрозуміло з чого він взяв, що над землею висота паркану сягала 2 метри. Метр в глибину - все ясно, виявляється археологічними методами, а як він вирахував висоту паркану? Та й назвати паркан "фортецею" - мені здається перебільшенням.
-
1
-
-
Ммне интересно, почему так сложно определить расположение боя, уверен что проводились поисковые работы, разве по месту расположения находок нельзя детализировать ход боя, или как всегда, государство пожалело денег на исследование... я сам с Ладыжина, но ничего не знаю об этом, стыдно и за себя и за то что нам это не рассказывали.
Нет, не финансировало.
-
ЦитатаЗемляные крепости скифской эпохи на Харьковщине
12 декабря в Харьковском историческом музее пройдет археологический факультатив – встреча для тех, кто интересуется древней историей и археологией. Тема нашего мероприятия посвящена одним из самых интересных археологических объектов на территории нашего края – городищам скифского времени.
В Харьковской области количество укрепленных городищ скифского времени сегодня насчитывает около 30. Гости услышат рассказ о земляных крепостях эпохи скифов: почему и кем они сооружались, как древние жители возводили эти монументальные сооружения. Археологи музея расскажут об истории изучения древних городищ, как ведутся современные археологические изыскания памятников скифского времени и продемонстрируют интересные артефакты, добытые во время исследований. Кроме того, участников ждет экскурсия и другие сюрпризы.
Встреча состоится в субботу 12 декабря в актовом зале музея в 14.00.
Дополнительная информация по тел: 067 3979759 (куратор археологического факультатива Константин Пеляшенко).
-
1
-
-
-
Нашел интересную статью:
-
1
-
-
-
Судя по тому, что на советскую охранную плиту налепили более современную, у памятника уникальный двойной охранный статус:
А что значит уникальный двойной охранный статус? У нее один статус - памятник архитектуры национального значения.
-
ЦитатаМурахва – містечко, засноване Язловецьким на селищі Верхняках. В 1585 р. снятинський староста Миколай Яз ловецький «на селищу ікгрунте Верхняках, у вилах над рекою Мурафою і речкою Клокотинкою… ново замочок полами оставил и часть валом осыпал и местечко садити ночал и назвал был тое местечко первей Райгородом, а потом Новгородом». В 1591 р. воно зветься «oppidum Morachew alias Klokotyn seu Nowogrod», в 1592 р.: «Muraffa alias Klokotyn» (Київ. Центр. Арх., кн.№3612, л.150; кн.№3613, л.55). Керуючим цим маєтком був в 1598 р. шл. Лукаш Корицінський (Київ. Центр. Арх., кн.№3619, л.212 об.). В 1625 р. містечко Мурахва належить до Ядвіги (з Язловецьких) Белзецької (Київ. Центр. Арх., кн.№3629, л.26), яка тут заснувала домініканський кляштор.
Джерело: Бялковський Л. Поріччя Мурахви в XV-XVI століттях - Кам'янець-Подільський, 1920. С. 16
-
2
-
-
-
Рік видання: перше видання - 2001, друге видання - 2015
Автор: Григорій Заїка
Видавництво: перше видання - (Київ - Полтава), друге видання - видавець Олег Філюк (Київ)
Мова: українська
Формат: перше видання - 60х84/8, друге видання - ?
Обкладинка: перше видання - ?, друге видання - м'яка
Папір: перше видання - офсетний, друге видання - ?
Кількість сторінок: 88
Ілюстрації: малюнки, гравюри, карти, схеми, фото
Тираж: перше видання - 300, друге видання - ?
ISBN: перше видання - ?, друге видання - 978-617-7122-64-6
Про книгу:ЦитатаМонографічне дослідження Григорія Пименовича Заїки (1935–1997) присвячене історії спорудження, розбудови та заселення, історичній долі найбільшої фортифікаційної споруди другої-третьої чверті XVIII ст. на лівобережній межі Гетьманщини – Українській лінії.Висвітлюються події російсько-турецьких воєн 1735–1739 та 1768–1774 рр., їх наслідки для українського народу, повстання Донецького пікінерського полку 1769–1770 рр. Аналізується сучасний стан збереження решток Української лінії у межах Полтавського Поорілля.
Для істориків, археологів, краєзнавців, широкого кола читачів.
Зміст:ЦитатаЗахисна лінія - 3Від автора - 4
Вступ - 5
Деякі питання історіографії - 5
Передісторія будівництва порубіжної захисної лінії - 7
Початковий період будівництва та основні характеристики лінії - 8
Кількість, назви, місця та порядок розташування фортець - 11
Допоміжні укріплення - 17
Будівництво Української лінії - 18
Поселення ландміліцьких полків - 21
Поорільські сотні Полтавського полку на початку 30-х років XVIII століття - 22
Недоліки військово-інженерних споруд - 23
Державні установи - 23
Заселення лінії однодвірцями - 24
Російсько-турецька війна 1735-1739 рр. - 25
Похід на Ногайську орду генерала Леонтьєва - 26
Підготовка до кампанії 1736 року. Фельдмаршал Мініх - 26
Трагедія у Чорній долині. Розорення Кримського ханства - 27
Наслідки Кримського походу - 28
Підготовка до кампанії 1737 року - 29
Турецько-татарське вторгнення на Лівобережжя у лютому 1737 року - 30
Економічне становище у Гетьманщині - 31
Очаківський похід - 31
Підготовка до кампанії 1738 року. Дністровський похід - 32
Татарський набіг у лютому 1739 року. Дії Дніпровської армії - 33
Наслідки російсько-турецької війни для українського народу - 34
Донецький пікінерський полк. Повстання пікінерів - 35
Місцерозташування Української лінії за сучасним адміністративно-територіальним поділом - 39
Залишки фортифікаційних споруд - 40
Література - 43
Додатки - 47
Ілюстрації - 55
Супруненко О.Б. Уродженець і літописець Поорілля: Післяслово - 83
Список праць Г.П.Заїки - 85
Список скорочень - 86
Приклади сторінок:-
3
-
-
Бар: замок
in Bar
Кирпичи 18-го века просто валяются на верху, вперемешку с мусором, он археологам даже не интересен (пойду заберу и сделаю фото).Каким археологам? В Баре нет археологов. В Баре работала экспедиция Института археологии НАНУ из Киева. Сохранность памятника это обязанность горсовета. Другой вопрос что нынешнему горсовету похоже плевать на памятник.
-
-
Бар: замок
in Bar
Я бы не винил во всем археологов. Их пригласил предыдущий мэр Бара. Посулил постоянное финансирование на раскопки и реставрацию замка за счет польских грантов. Были даже прожекты на частичную реконструкцию укреплений. В результате, на сколько мне известно, деньги практически выбивались из горсовета и то не полностью. В конце концов и мэра не стало и денег не стало, хотя и обещали. Потому и раскопы не законсервированы.
-
1
-
-
Да, тут оно обозначено, но не на против Ладыжина, а возле Четвертиновки. И обозначено как-то неуверенно - если Четвертиновка нарисована топографически, то Батог почему-то обозначен условно кружком. Вот я говорю странное село. Топографы словно не уверены что оно есть, вроде-бы должно быть, но где не знают.
Кстати был бы очень благодарен на ссылку на использованную Вами карту или саму карту в личку mvpotupchik@gmail.com
Заранее спасибо
-
Неплохая подборка литературы по древней архитектуре, в том числе и фортификации:
-
1
-
-
-
Не совсем создан. Просто музею истории села Четвертиновки дали государственный статус и переименовали на Музей Битвы под Батогом.
-
1
-
-
Вообще-то это не обелиск. Обелиск это сужающийся к верху монумент, как правило квадратного сечения. В Дунаеве это колонна.
Такие колонны часто ставили в ознаменовании какого-то события. Какого, можно узнать только из надписи на базисе колонны. Это может быть все что угодно - от морового поветрия до посещения города королем.
Сто процентов это не геодезический знак.
Похожая колонна стоит, правда уже не на своем месте и частично разрушенная, в г. Тульчине на честь посещения его польским королем.
-
1
-
-
-
Спасибо! Кстати, ссылка не работает, но Douwnload Master все отлично скачивает. А карта, как я понял, это очередные умозрительные рассуждения какого-то польского историка 20-го века ничего общего не имеющая с реальностью. Я уже одну похожую выставлял. Так-же польского историка 20-го века.
Здесь, как видим, картина противоположная.
-
1
-
-
Также кадастровая карта показывает, что несколько земельных участков включили в себя и часть территории городища. Один из них с неопределённым типом собственности, а вот другой (вместе с куском городища) является частной собственностью:
Охорона кульурної спадщини прогавила разом із земельщиками. Взагалі-то гарна наводка для прокуратури.
-
1
-
-
-
Бакота: локализация укреплений
in Хмельницкая область
Posted
https://tehnikweb.wordpress.com/bakota-do-zatoplenja/