Версія про топографію обговорюваних городищ здається правдоподібною.
Згадка П.А. Раппопорта про жилі і господарські кліті, прибудовані до городень стіни з внутрішньої сторони, судячи з інформації Б.А.Звіздецького, стосується саме великого городища. До речі, саме таке планування порубіжних фортець використовувалося не лише в Київській землі, але й Переяславльській землі, в чому можна переконатися на прикладі досліджень городища "Сампсоніїв Острів" біля с. Сенча.
Що стосується віднесення Городеська до Болохівської землі, то воно звичайно саме по собі сумнівне, проте Городеськ і Возвягль розташовані на порубіжжі Київської землі та Волинської землі, були атаковані та розорені військом Данила Романовича Мстиславова "Галицького", практично одночасно з городами і городцями Болохівської землі за співробітництво з військами моголів.
"Короткий список" - це можливо, довідник "Археологічні пам'ятки УРСР ("АП УРСР"). Короткий список." К.: "Наукова думка", 1966р. 463 с.
"Толочко П.П., 1975" - це не виключено, що збірник під редакцією П.Толочко "Стародавній Київ" в частині опису Київської землі.
Дякую за доповнення!