Перед публікацією нових, невідомих фото - трошки історії.
Це п. Стефан Найда з села Дунаїв - офіцер Української Галицької Армії (часи польсько-української війни):
Мешкав у ста метрах від замчища. У нього було хоббі - любив фотографувати. Як згадує його дочка, п. Ніна Найда, у
помешканні було багато коробок з скляними фотопластинами і вже надрукованими фотографіями. Основний об,єкт зйомок - сім,я,
Дунаїв і замчище. Під час обшуку НКВДистами у 1940 році майже ВСІ фотоматеріали було конфісковано або знищено ("нецікаві" фотопластини розбивались). Але декілька фото вціліли.
У 1947 році родину С. Найди з дружиною і двома доньками, 19-ти і 5-ти років, висилають добувати угольок на шахту "Манеиха" (Прокоп,євськ).
А тепер трошки трагі-комічного.
У Інтернеті (наприклад, ось тут і тут) розміщено фотографії дівчат-шахтарів. Опис або відсутній, або пафосно-патріотичний.
Змушений розчарувати авторів цих публікацій - на фото зображені "враги народа"(за висловом представників мультимедійної фауни (Соловйова, Мамонтова) і флори (Бузина) - "бЕндеровские недобитки").
Ось колективне фото "бЕндерівок" у переддень виходу на роботу. Верхній ряд зліва - Ніна Найда з Дунаєва, нижній ряд справа - Байдалка Юзя з сусіднього села Біле... Фото відноситься до 1947-1948 рр.
Через рік Ніна, дочка С. Найди виглядала, як справжній "шахтёр" в 1947:
ВІд себе додам ще одну фотографію:
А ось Стефан Найда біля приміщення загальної кухні від шахти Манеиха (вул. Хібінська, 50-ті роки):
Не добили - вижили, повернулися в "ГалиТчину". А з ними і декілька унікальних фотографій дунаївського палацу (старого і нового), які п. Ніна Найда зберегла для нас. За що їй велика подяка.
Отже, почнемо.
Родина С. Найди на фоні "нового" палацу в Дунаєві (друга половина 30-х років). Двоє невідомих біля будинку - господарські робітники.