Вибачаюсь за затримку.
Дякую, що виклали статтю Ольги Пламеницької у повному об"ємі. Вона була малодоступна широкому загалу і я ознайомився з нею повністю вперше.
Гарно розписано архітектурні ньюанси усіх будівель комплексу, хоча явно не вистачає малюнка який показав-би основну будівлю церкви у горизонтальному розрізі (плані), - як дзвінниці.
Натомість приведено загальний вигляд фасаду церкви та дзвінниціз північного-заходу (зверніть увагу на підпис під малюнком!?). Малюнок констатує відсутність купола на час замальовки.
План церкви міг-би, в деякій мірі, дати уяву про товщину стін церкви.
Ось тут Ви сумніваєтесь, що церква могла мати оборонне значення:
3. Церковь. Думал, что, возможно, она могла быть оборонной. Но поскольку Ольга Пламеницкая, хорошо знакомая с оборонными храмами, в своей статье с подробным описанием церкви не дала понять, что храм мог быть в своё время приспособлен к обороне, то это говорит о полном отсутствии намёков на оборонное прошлое строения.
Думаю, що такий Ваш висновок передчасний.
"Стіни церкви завтовшки близько 1 м, відповідали не тільки конструктивним вимогам, але й оборонним." (Гудченко 3. С.)
2. Ольга Пламеницкая считает, что именно благодаря Замойским город получил название Янгород. Это к вопросу очерёдности названий поселения (смотрите сообщения №3, 4, 5, 8, 10, 13)
Взагалі то так вважали задовго до Ольги Пламеницької. Вона в даному випадку просто привела слова Сіцінського з праці "Приходы и церкви Подольской епархии".
Доречі у роді Замойських було кілька чоловіків з таким ім'ям.
4. ...Если речь идёт о том, что поляки, минуя перешеек с укреплениям,...
Мені видається, Ви самі себе плутаєте. Слова - "минуя перешеек с укреплениям" абсолютно лишні для розуміння тих подій, вони тільки збивають з пантелику.
Поляки мали повну можливість дібратись до нижнього міста по долині річки, що вони і зробили. При цьому їм зовсім непотрібно було "миновать перешеек".
...выходит, то замок, который якобы охранял перешеек, некоторое время мог находиться в полном окружении...
З точністю до навпаки , вузька шия оберігала замок від шаленого тиску поляків.
І таки да, він знаходився в повному оточені.
...Но там же (на перешейке) не то место, чтобы сдерживать напор крупного войска в условии полного окружения...
Навпаки , це саме те місце де стримати ворога було найпростіше. Можна сказати й по іншому, це саме нікудишне місце для наступу.
...В этом месте у меня не всё складывается...
Повинно скластися .
Вибачаюсь, що кілька ближчих днів незможу бути присутнім на форумі.