Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

Меджибіж (Меджибож): реконструкція "Офіцини"


Askold
 Share

Recommended Posts

Це один із ескізних варіантів. Адже належить реконструювати будинок за специфічним описом - інвентарем. Автентичною частиною будинку є склепінчастий підвал, який зберігся (P. S.: до речі, підвал не XVIII сторіччя, а більш ранній, на XVI щонайменше виглядає, тобто будинок/-ки за описами XVIII сторіччя теж не найперший варіант). Далі доводиться керуватися словесним описом з інвентарів, зразками тогочасного будівництва і вимогами до музеєфікації. Реконструкція службового будинку має дати уявлення про замковий побут, а можливість спуститися до підвалу дасть спілкування з автентичною давниною.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Пропоную опис службового будинку (офіцини) з інвентаря 1754 року. Цікавлять варіанти його графічних інтерпретацій за цим описом (Примітка: не відмінностей від ескізного проекту, тому що він розробляється з урахуванням ДБНів, удоступнення для відвідувачів, норм безпеки та іншої сучасної реалії, тому відмінності неминучі). Цікаво саме уявити його у давніх версіях.

Отже, опис 1754 року:

Цитата

Праворуч, входячи на дитинець з міста, службовий будинок (у польському тексті - officyna) дубовий, з круглого дерева поставлений, давніший під гонтами, кілочками прибитими, виліплений ззовні та зсередини глиною і вибілений. Ідучи до сіней, двері на завісах залізних з клямкою залізною. Сіни великі, посередині кухня з комином ліпленим, зверху мурованим. Праворуч двері до покою на завісах залізних з клямкою залізною. Покій - велика ізба з піччю білою кахляною мащеною, з мурованим каміном з дашком, з вікнами трьома з шиб круглих простими; з віконницями трьома на завісах подвійних залізних з ригелями залізними трьома. При тій ізбі комора  з дитинця двері на завісах залізних з скоблем залізним і колодкою до замикання, з тої ж комори друга комірчина, обшита дощечками, до якої двері на завісах залізних, з скоблем для колодки. З сіней ліворуч вікно просте з шибок круглих і стіл кухарський під вікном великий простий. Двері до ізби господарської на завісах залізних з клямкою залізною і защіпкою з ізби, в якій вікон троє з шибок круглих з віконницями трьома на завісах залізних подвійних з ригелями трьома для замикання вікон. До тієї ізби стіл простий один, лав для сидіння дві і шафа господарча. Піч кахельна на підмурку біла проста, з п’єцом господарчим і комином мурованим за стелю виведеним.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...