Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум
Askold

Меджибіж (Меджибож): реконструкція "Офіцини"

Recommended Posts

Обговорюється реконструкція однієї з будівель замку в Меджібожі
 

Плани реконструкції будинка, який згадується в описах замку в 1717 та 1754 років:

50632788.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Це один із ескізних варіантів. Адже належить реконструювати будинок за специфічним описом - інвентарем. Автентичною частиною будинку є склепінчастий підвал, який зберігся (P. S.: до речі, підвал не XVIII сторіччя, а більш ранній, на XVI щонайменше виглядає, тобто будинок/-ки за описами XVIII сторіччя теж не найперший варіант). Далі доводиться керуватися словесним описом з інвентарів, зразками тогочасного будівництва і вимогами до музеєфікації. Реконструкція службового будинку має дати уявлення про замковий побут, а можливість спуститися до підвалу дасть спілкування з автентичною давниною.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пропоную опис службового будинку (офіцини) з інвентаря 1754 року. Цікавлять варіанти його графічних інтерпретацій за цим описом (Примітка: не відмінностей від ескізного проекту, тому що він розробляється з урахуванням ДБНів, удоступнення для відвідувачів, норм безпеки та іншої сучасної реалії, тому відмінності неминучі). Цікаво саме уявити його у давніх версіях.

Отже, опис 1754 року:

Цитата

Праворуч, входячи на дитинець з міста, службовий будинок (у польському тексті - officyna) дубовий, з круглого дерева поставлений, давніший під гонтами, кілочками прибитими, виліплений ззовні та зсередини глиною і вибілений. Ідучи до сіней, двері на завісах залізних з клямкою залізною. Сіни великі, посередині кухня з комином ліпленим, зверху мурованим. Праворуч двері до покою на завісах залізних з клямкою залізною. Покій - велика ізба з піччю білою кахляною мащеною, з мурованим каміном з дашком, з вікнами трьома з шиб круглих простими; з віконницями трьома на завісах подвійних залізних з ригелями залізними трьома. При тій ізбі комора  з дитинця двері на завісах залізних з скоблем залізним і колодкою до замикання, з тої ж комори друга комірчина, обшита дощечками, до якої двері на завісах залізних, з скоблем для колодки. З сіней ліворуч вікно просте з шибок круглих і стіл кухарський під вікном великий простий. Двері до ізби господарської на завісах залізних з клямкою залізною і защіпкою з ізби, в якій вікон троє з шибок круглих з віконницями трьома на завісах залізних подвійних з ригелями трьома для замикання вікон. До тієї ізби стіл простий один, лав для сидіння дві і шафа господарча. Піч кахельна на підмурку біла проста, з п’єцом господарчим і комином мурованим за стелю виведеним.  

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...