Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

Recommended Posts

Обсуждается этот объект: Меджибожский замок
 

Делимся фото и видео с видами на замок в Меджибоже.

virselis-2-1000.jpg 16.jpg
Фото Бируты Валионит (смотрите тему фотоальбома Великая Литва)

n-2.jpg w35.jpg s7uboSjqUps.jpg n-1.jpg w53.jpg
Источник

siz-01.jpg siz-02.jpg siz-04.jpg siz-05.jpg siz-07.jpg
Источник

Я не в восторге ни от качество данного видео/операторской работы, ни от голоса за кадром, но пока твердыню в Медже снимают не так часто, чтобы проходить мимо данного творения:

Когда-то здесь было видео, но потом источник на Youtube умер

Скриншоты:

medzh-01.jpg medzh-02.jpg medzh-03.jpg medzh-04.jpg medzh-05.jpg medzh-06.jpg medzh-07.jpg medzh-08.jpg medzh-09.jpg medzh-11.jpg medzh-12.jpg medzh-13.jpg medzh-14.jpg medzh-15.jpg medzh-16.jpg medzh-17.jpg medzh-18.jpg medzh-19.jpg medzh-20.jpg medzh-21.jpg medzh-22.jpg medzh-23.jpg medzh-24.jpg medzh-25.jpg medzh-26.jpg medzh-27.jpg medzh-28.jpg medzh-29.jpg medzh-30.jpg medzh-32.jpg medzh-33.jpg medzh-34.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

На этом фото видно, как именно расположен замок относительно места, где Божок (в наши дни - Бужок) впадает в Бог (в наши дни - Южный Буг). Собственно, от расположения между двух упомянутых рек и происходит название городка.

post-1-0-65346800-1433156014_thumb.jpg

Автор фото: Игорь Игнатьев. Источник

Share this post


Link to post
Share on other sites

Плохое качество видео, FishEye-эффект, плывущее и временами дёргающееся изображение... Недостатки этого видео я могу перечислять долго, но что поделать, если качественно с высоты у нас замки редко снимают.

Скриншоты:
mez-01.jpg mez-02.jpg mez-03.jpg mez-04.jpg mez-08.jpg mez-05.jpg mez-06.jpg mez-07.jpg mez-09.jpg mez-10.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
В 06.01.2019 в 14:57, Filin сказал:

Після перегляду відео з читанням супровідних текстів мушу погодитися: у-у-у, как всё запущено...

Кілька шановних установ використали у проекті уривок короткої згадки з хроніки Гваньїні XVI століття, яка містить лише уривчасту та неточну згадку в один рядок. Самі розумієте, що показувати детальний сучасний вигляд замку, а описувати його одним бла-бла рядком 500-річної давнини - як мінімум некоректно. В такому разі можна в курсі астрономії й Джордано Бруно спалити))

Отже, до анотації:

Zamek w Międzybożu

Okres budowy: Ceglany zamek zbudowano w drugiej połowie XVI w. (w miejscu drewnianego - zbudowanego przez ruskich książąt w XII w.)

Замок аж ніяк не цегляний. Він має цегляні елементи, але цегла в його будівлях як основний елемент з'являється лише у 18-19 столітті, і не є домінантною. Основний матеріал замку - камінь вапняк.

Також складається враження, ніби у XII столітті тут побудували дерев'яний замок, який простирчав до XVI століття, коли нарешті побудували кам'яний.

Fundator: Ród Sieniawskich

Аж ніяк. Згідно до польських джерел (публікацій того ж періоду, якими користувалися автори відео), які піддаються порівнянню з іншими джерелами, Миколай Сенявський з 1535-1540 рр. продовжує в Меджибожі справу розбудови, яку до нього  вели інші власники - Зборовські, Сененські, Гербурти... Час і внесок кожного власника потребує дослідження, але безперечно одне: внесок Сенявських у розбудову Меджибізького замку, мабуть, найбільший - але фундаторами вони точно не були.

Informacja o obiekcie (opracowanie: Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA) - ну така вже солідна інституція мала б грунтовніше підійти до справи...

Dawną siedzibę Koriatowiczów wzniesiona w XIV w. przekształcili po r. 1539 w potężną twierdzę Sieniawscy. - Кількаетапні перебудови кам'яного замку доби Коріатовичів тривали задовго до власності Сенявських

Hetman wielki koronny Mikołaj Sieniawski znacznie rozbudował mury zamkowe - Як свідчать сьогоднішні дослідження (які тривають), мури фортеці розбудовані до сучасного периметру ще до власності Миколая Сенявського. Цікаві свідчення, на які не звертали уваги до сучасного етапу досліджень (2010-ті роки), просто пруть звідусіль. Відтак, до досліджень Є. Лопушинської (1990-ті роки) слід ставитися з шаною, але не як до догми. Тим більше, не зважати сліпо на популярні нариси 2-ї половини XIX ст., як зробили автори проекту. 

Приклад - нижче:

wznosząc m.in. obszerną, kilkupiętrową basteję na planie czworoliścia. - "Бастеєю у вигляді чотирилисника", очевидно, автори  назвали 5-пелюстковий бастіон, який улюблені ними письменники XIX століття як тільки не називали... Найпоширеніша байка, яку повторювали старі польські автори - що цей бастіон прибудували турки у 1672-1699 рр. Насправді ж час Миколая Сенявського не виключається - але ж підстави, підстави, підстави!... Пошук датування триває.

W r. 1586 Rafał Sieniawski, kasztelan kamieniecki ufundował na dziedzińcu zamkowym wolnostojącą kaplicę. W latach 1672-1699 w zamku stacjonował garnizon turecki. Po odzyskaniu Podola przez Rzeczypospolitą, Adam Mikołaj Sieniawski, hetman wielki koronny podjął się prac remontowych na terenie zamku, powierzając je architektowi wojskowemu Janowi Baptyście Dessieurowi. - Що Жан Батист Десьє був не просто інженером, а й пленіпотентом Сенявських у Меджибожі та комендантом замку - факт. Що він займався ремонтом костелу св. Трійці - факт. Щодо ремонту замку - ? Дуже хочеться, щоб це було так, але поки лише хочеться.

W latach 1790-1791 forteca była kwaterą Tadeusza Kościuszki. W r. 1814 Adam Czartoryski urządził w zamku szkołę powiatową, która istniała do czasu konfiskaty dóbr Czartoryskich przez Rosję. - Щодо повітової школи - помилка. Не у 1814, а проголосив це в 1818 році, а відкрилася вона 10 жовтня 1819 року. Факт достатньо опублікований, щоб помилятися.

Po przejęciu budowli urządzono w niej rezydencję carów rosyjskich Mikołaja I, a następnie Aleksandra II. Zniszczony w czasie obydwu wojen światowych zamek jest odbudowywany  - Жодна світова війна, ані Друга, ані тим більше Перша, не поруйнували замок. Руйнували його радянські господарники після революцій до Другої Світової, і газдувате місцеве населення з кінця 1950-х по кінець 1960-х.

i mieści się w nim siedziba miejscowego muzeum. - між місцевим музеєм та Державним історико-культурним заповідником є велика різниця.

Film zrealizowany w ramach projektu "Polska i Ukraina. Śladami historycznego dziedzictwa" współfinansowanego ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej - 2018". - Повернемося до попередніх коментарів: організації солідні, а... самі знають, що їм робити, без порадників))))

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...