З приводу другого мінарету.
Теза про його існування помилкова. Існує безліч прикладів існування в готичних костьолах кручених сходів при пресбітеріумах.
І кам'янецька катедра цілком вписується в цю групу, див. нижче - вона перша згори.
На жаль, катедра ніколи грунтовно не досліджувалася архітектурно-археологічними методами. Тому все, що пишеться про неї - лише критичне узагальнення і аналіз джерельних даних (за невеликим виключенням досліджень, проведених Є.Пламеницькою на західній частині костьолу - при вході та на каплиці під мінаретом). Але цього дуже замало, щоб з впевненістю говорити про історію костьолу.
Найбільш інтригуюче питання - це час спорудження пресбітеріуму (його пізніше походження по відношенню до нави не викликає сумніву) і з'ясування - якою була східна частина на початковому етапі.
Що стосується турецького етапу, то перевірити (якщо є таке нагальне бажання) слушність припущення щодо другого мінарету дуже просто - треба порівняти тип мурування сходів в обох конструкціях та їх будівельний розчин. Оскільки гаданим часом спорудження другого "мінарету" може бути лише період 1672-1699 (турецький) - будівельна технологія, і розчин мурування передусім, будуть ідентичними.