Сергій Кілессо в раніше цитованій мною в темі про споруди в Чигирині книзі (С.К.Кілессо "Архітектурні та містецькі скарби Богданового краю", К. "Техніка" 2000, нак. 2000 прим., 144с.) висловлювався і про малюнок Васильківського, фрагмент на сс. 89-90:
Мова йде про малюнок з руїнованою прямокутною (?) ярусно-ступінчастою спорудою (що виглядає як трибуни на стадіоні) та прилеглою зліва до неї круглою башточкою з конічною стріхою. На "руїни" в Качанівці все зображене таки досить схоже. Хоча малюнок цей публікують практично в кожній книзі, що зачіпає тему Суботівської резиденції, в Мережі його не знайшов.
На малюнку храму св.Іллі авторства С.Васильківського також на задному плані біліють якісь невиразні стіни:
"Графічна реконструкція комплексу" зі стенду на території замку - це репродукція малюнка Г.Логвина 1953 року. У той час було надто мало інформації про замок і реконструкція Логвина, як і більшість його реконструкцій, носила тоді власне кажучи, інтуїтивно-художній характер.
Макет-реконструкція палат Хмельницького створений тим-таки Сергієм Кілессо, базується на реальних товстостінних жилих кам'яницях козацької старшини, які повторюють план народної хати "на дві половини" і зразки яких ми маємо досі в Батурині (Кочубей), Іванівському (Мазепа), Чернігові (Лизогуб) і певною мірою в Седневі (Лизогуб). Щоправда у кам'яниці на макеті бачимо дуже розвинений ганок.
Питання: в якій мірі палати Хмельницького мали бути схожими на ці дещо пізніші споруди з території Сіверщини.
Також на макеті викликає сумніви сама по собі прилегла до будинку башта, оскільки в ній відсутні будь-які галереї та обходи з підсябиттям тощо. Як з неї вести спостереження через показані крихітні квадратні бійниці під самим шатровим накриттям, а тим більше вести обстріл підступів до башти та огорожі, тобто власне використовувати в оборонних цілях, незрозуміло. Ця башта з виду скоріше вентиляційний або димовий комин, або щонайбільше це романтичне місце ув'язнення "у стовпі"))
Щодо Суботівського городища Чорноліської археологічної культури, то, якщо мова в контексті саме про нього, воно розташоване за декілька кілометрів від замчища, вище за течією річки Суби. Деяка інформація про це міститься зокрема тут.