Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

Recommended Posts

Обговорюється одна з башт замку в Жовкві
 

Цитата

23 грудня 2015

Під час реставрації Жовківського замку відбудують зруйновану вежу

Кабінет Міністрів усе ж виділив необхідних 3,8 мільйона гривень на реставраційні роботи в Жовківському замку на Львівщині. Згідно із проектом реставрації, Польща має виділити решту суми, що становить 38 мільйонів гривень.

Про це під час прямого включення з Жовкви повідомив директор Жовківського замку Володимир Герич спеціально для програми перших західноукраїнських новин «Огляд дня» телеканалу ZIK (щобудня о 21:00).

За 400 років пам’ятка національного значення пережила не одну війну та облогу. У 1915 році, коли відступала російська армія, замок був майже зруйнований.

Наразі керівництво культурної пам’ятки завершує реалізацію проекту польсько-українського співробітництва «Скарби прикордоння – охорона культурної спадщини». Відтепер головне завдання – кошти від цього проекту використати на протиаварійні роботи та збереження будівлі.

«Ми виокремили головні напрями використання цих коштів. Передовсім, це облаштування даху головного корпусу замку. Також ми відбудуємо західну вежу замку, яка була розібрана ще у XIX столітті, та прилеглих до неї галерей. Це буде найбільш затратна частина проекту», – розповів директор Жовківського замку Володимир Герич.

Директор також зазначив, що з огляду на ситуацію в країні, кошти на подальшу реставрацію намагатимуться шукати серед закордонних інвесторів.

«Ми активно беремо участь у різних закордонних проектах. Найбільшим нашим партнером наразі є Міністерство культури Польщі. Також ми шукаємо кошти у США та співпрацюємо з приватними інвесторами», – додав Володимир Герич.

Джерело

Link to comment
Share on other sites

В 08.01.2016 в 18:45, Askold сказал:
Чи хтось знає, яка конкретно є Західна башта замку, що її планують відновити?

Чтобы ответить на этот вопрос достаточно посмотреть на спутниковый снимок с видом на замок, определить, где запад, после чего можно сказать, какая же из башен скорей всего западная. Есть другой способ - опять же смотрим на спутниковый снимок замка, и пытаемся ответить на вопрос - какая из башен замка выглядит более разрушенной? И тот и другой способы укажут вот на эту башню:

11.jpg
Живая карта

Вот как-то так выглядят руины башни (более-менее сохранилась только нижняя часть объёма):

zk-01.jpg zk-02.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

На видео показано несколько этапов восстановления западной башни замка... судя по тому, что видим, с Геделоном никакого сходства нет (это я о применении адекватных материалов и строительных технологий, как минимум):

Скриншоты:
zh-01.jpg zh-02.jpg zh-03.jpg zh-04.jpg zh-05.jpg zh-06.jpg zh-07.jpg zh-08.jpg zh-09.jpg zh-10.jpg zh-11.jpg zh-12.jpg


И ещё одно промо-видео строительной компании, которая считает себя достаточно хорошо подготовленной, чтобы браться за реставрационные работы.

Скриншоты:
001.jpg 002.jpg 003.jpg 004.jpg

За наводки на видео спасибо Олегу Соломахе

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...