Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

Буцнів (Тернопільська область). Костел.


Recommended Posts

У книжці Богдана Новосядлого "Буцнів. Екскурс у минуле на хвилях любові" (історико-краєзнавчий нарис) подається дата будівництва костелу 1890 - 1891 роки. Але Serge Leonov виклав фото костелу 1889 року!

costel_1889.jpg

У задній частині костелу є усипальниця родини Серватовських (авторства львівсько-віденського скульптора Станіслава Романа Левандовського[stanisława Romana Lewandowskiego]),

0270_600.jpg

де похована Генрика Серватовська [Henryka Stefania Skarbek-Kruszewska z Kruszewa h. Awdaniec] (дружина Теодора Серватовського), котра померла 20 грудня 1888 року.

З книжки Ю.Бірюльов "Захаревичі: Творці столичного Львова" відомо що замовником був Теодор Серватовський власник Буцнева та Настасова, інженер та промисловець. Костел будував архітектор Ю.Захаревич та будівельна фірма І.Левинського. За проектами Захаревича були виконані в Інсбруку фірмою Tiroler Glassmalerei вітражі із зображеннями святих та орган, зроблений на львівській фабриці Я.Слівінського. Вівтарі були створені у Закопанській школі дерев'яного промислу.

Ще одну дату подає інвентар парафії в Буцневі [bucniowie] - 1888 (тобто в рік смерті Генрики Серватовської).

Генеалогічна база нащадків депутатів Великого Сейму [Baza genealogiczna potomków Sejmu Wielkiego]подає нам наступну інформацію:

Теодор Серватовський [Teodor Alfred Serwatowski h. Jastrzębiec] народився в 1835 році в Одесі, помер в 1918 у Львові.

Син Wojcieh Adalberta (22.04.1799, Коломия - 12.12.1883, Львів) і Sabiny з Pogłodowskich гербу Janina з Przytyka. Депутат. Одружився з Генрикою Стефанію з Скарбек-Крушевських гербу Абданк, донькою Генріха і Ельбети з Osmlskich гербу Bocza, в Хороброві в 1872 році. Вони мали 6 дітей.

Був власником майна у Буцневі та Настасові(тернопільський повіт; Озеряни (бучацький повіт); Верхніх Berehw, Nasicznego і Caryskiego (pow. leski) а також Rajtarowic (самбірський повіт); інженер, землевласник. Від 29 вересня 1886 до 24 жовтня 1888 депутат від Тернопільської (Збараж, Скалат, Трембовля) області до Австро-Угорського Парламенту.

Закінчив середню школу oo. Єзуїтів в Тернополі, а потім з відзнакою Військову Інженерну Академію в Klsterbrcku в Нижній Австрії. Після австрійсько-італійської кампанії в 1859 зайнявся господарством в Буцневі, котре успадкував від батька (можлива дата побудови палацу). Займався вирощуванням коней та овець. Як конезаводчик виставляв коней на сільськогосподарських виставках в Pemylu (1885), Кракові (1887) і Львові (1894) а також інших до 1914 року.

Ввів в дію каменоломні в Буцневі та співфінансував наведення залізничного моста над Серетом. Заснував костел в Буцневі, закінчений в 1880 році (ще одна дата будівництва).

Так коли був збудований костел у Буцневі: 1880, 1888, 1890-1891 ?

Link to comment
Share on other sites

У книжці Богдана Новосядлого "Буцнів. Екскурс у минуле на хвилях любові" (історико-краєзнавчий нарис) подається дата будівництва костелу 1890 - 1891 роки.Так коли був збудований костел у Буцневі: 1880, 1888, 1890-1891 ?

Треба не на краєзнавчі нариси спиратись, а на першоджерела! ;)

1887 - 1888 роки. Архітектор - Юліан Зехарєвич.

Джерело:

«Kościoły i klasztory rzymskokatolickie dawnego województwa ruskiego».

Мateriały do dziejów sztuki sakralnej na ziemiach wschodnich

dawnej Rzeczypospolitej. Redakcja naukowa Jan K. Ostrowski. Część 1. Tom 16.

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Kraków, 2008.

Стор. 33 -41.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...