Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум
HOUSE MD

Буцнів (Тернопільська область). Костел.

Recommended Posts

У книжці Богдана Новосядлого "Буцнів. Екскурс у минуле на хвилях любові" (історико-краєзнавчий нарис) подається дата будівництва костелу 1890 - 1891 роки. Але Serge Leonov виклав фото костелу 1889 року!

costel_1889.jpg

У задній частині костелу є усипальниця родини Серватовських (авторства львівсько-віденського скульптора Станіслава Романа Левандовського[stanisława Romana Lewandowskiego]),

0270_600.jpg

де похована Генрика Серватовська [Henryka Stefania Skarbek-Kruszewska z Kruszewa h. Awdaniec] (дружина Теодора Серватовського), котра померла 20 грудня 1888 року.

З книжки Ю.Бірюльов "Захаревичі: Творці столичного Львова" відомо що замовником був Теодор Серватовський власник Буцнева та Настасова, інженер та промисловець. Костел будував архітектор Ю.Захаревич та будівельна фірма І.Левинського. За проектами Захаревича були виконані в Інсбруку фірмою Tiroler Glassmalerei вітражі із зображеннями святих та орган, зроблений на львівській фабриці Я.Слівінського. Вівтарі були створені у Закопанській школі дерев'яного промислу.

Ще одну дату подає інвентар парафії в Буцневі [bucniowie] - 1888 (тобто в рік смерті Генрики Серватовської).

Генеалогічна база нащадків депутатів Великого Сейму [Baza genealogiczna potomków Sejmu Wielkiego]подає нам наступну інформацію:

Теодор Серватовський [Teodor Alfred Serwatowski h. Jastrzębiec] народився в 1835 році в Одесі, помер в 1918 у Львові.

Син Wojcieh Adalberta (22.04.1799, Коломия - 12.12.1883, Львів) і Sabiny з Pogłodowskich гербу Janina з Przytyka. Депутат. Одружився з Генрикою Стефанію з Скарбек-Крушевських гербу Абданк, донькою Генріха і Ельбети з Osmlskich гербу Bocza, в Хороброві в 1872 році. Вони мали 6 дітей.

Був власником майна у Буцневі та Настасові(тернопільський повіт; Озеряни (бучацький повіт); Верхніх Berehw, Nasicznego і Caryskiego (pow. leski) а також Rajtarowic (самбірський повіт); інженер, землевласник. Від 29 вересня 1886 до 24 жовтня 1888 депутат від Тернопільської (Збараж, Скалат, Трембовля) області до Австро-Угорського Парламенту.

Закінчив середню школу oo. Єзуїтів в Тернополі, а потім з відзнакою Військову Інженерну Академію в Klsterbrcku в Нижній Австрії. Після австрійсько-італійської кампанії в 1859 зайнявся господарством в Буцневі, котре успадкував від батька (можлива дата побудови палацу). Займався вирощуванням коней та овець. Як конезаводчик виставляв коней на сільськогосподарських виставках в Pemylu (1885), Кракові (1887) і Львові (1894) а також інших до 1914 року.

Ввів в дію каменоломні в Буцневі та співфінансував наведення залізничного моста над Серетом. Заснував костел в Буцневі, закінчений в 1880 році (ще одна дата будівництва).

Так коли був збудований костел у Буцневі: 1880, 1888, 1890-1891 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

У книжці Богдана Новосядлого "Буцнів. Екскурс у минуле на хвилях любові" (історико-краєзнавчий нарис) подається дата будівництва костелу 1890 - 1891 роки.Так коли був збудований костел у Буцневі: 1880, 1888, 1890-1891 ?

Треба не на краєзнавчі нариси спиратись, а на першоджерела! ;)

1887 - 1888 роки. Архітектор - Юліан Зехарєвич.

Джерело:

«Kościoły i klasztory rzymskokatolickie dawnego województwa ruskiego».

Мateriały do dziejów sztuki sakralnej na ziemiach wschodnich

dawnej Rzeczypospolitej. Redakcja naukowa Jan K. Ostrowski. Część 1. Tom 16.

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Kraków, 2008.

Стор. 33 -41.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...