Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

Раковецкий замок: макет


Recommended Posts

Обсуждается этот объект: Раковецкий замок


Не так уж и много людей знает о существовании Раковецкого замка, а ещё меньше знает, что у этого замка есть макет, причём не простой, а макет-реконструкция, который показывает, как замок мог когда-то выглядеть. Напомню, что осталось от него (если не считая фундаментов и огрызков стен) всего одна башня:

post-1-0-85956500-1358007011_thumb.jpg post-1-0-13516100-1358007014_thumb.jpg post-1-0-21001100-1358007010_thumb.jpg
Источник

Наверное, самой яркой чертой замка является его расположение - ведь несмотря на наличие рядом возвышенностей, замок предпочли построить не на одной из близлежащих высот, а на склоне речного берега.

Я о существовании макета даже не догадывался, пока не наткнулся в Сети на фото, которое вы можете увидеть в конце темы. Может у кого-то есть больше информации и фотографий по теме этого макета? Делитесь, не стесняйтесь!

Новость по теме:

Цитата

Хочеш замок? Бери

У яку старовину нині вигідно вкладати кошти, можуть підказати івано–франківські студенти

18451_zps6be33912.JPEG

У ХVІ—ХVІІ століттях Станіславщина (територія нинішньої Івано–Франківщини) могла виставити на конкурс фортифікаційної досконалості щонайменше з півдесятка замків, претендуючи на призові місця, принаймні в кордонах Речі Посполитої. Пізніше, особливо після приборкання войовничих османів, прикарпатські твердині втратили первинні оборонні функції і почали поволі занепадати.

У різних стадіях руйнації до наших днів на Прикарпатті «дотягнули» лише чотири замки. Два з них — Старостинський, або міський, у Галичі і Пнівський у Надвірнянському районі — частково реконструйовані, а розташованих на крутому правобережжі Дністра Чернелицького та Раковецького замків, що колись належали знатним родинам Беневських та Чорторийських, ще не торкалася рука відбудовника. Зате у Раковці від частих відвідин руйнівників пострадянської доби вціліла лише центральна вежа, так званий донжон, яку не можна розібрати знизу, бо впала б на голову, а решту оборонних споруд місцеві селяни розтягнули на дуже модні в окрузі муровані огорожі.

Зрозуміло, що такий жалюгідний вигляд колись неприступних твердинь навряд чи спонукає сучасних магнатів вкладати у них кошти. Інша справа — точна копія замку у вигляді макета і планшети туристичних маршрутів.

— У нас, — розповідає декан архітектурного факультету Івано–Франківського університету права імені короля Данила Галицького, доцент Михайло Косьмій, — виникла ідея, яку ще ніхто не розробляв на студентському рівні. Ми вирішили запропонувати випускникам попрацювати над проектами реставрації прикарпатських замків з реконструкцією під готельні комплекси, рекреаційні та відпочинкові зони. Тим паче що Івано–Франківщина проголосила туризм пріоритетом свого розвитку. Маючи такі скарби — залишки замків і Зеновія Соколовського з його унікальними архівами, — нерозумно було б марнувати час на створення і захист віртуальних дипломних робіт. Тепер макети замків у фойє нашого факультету може оглянути кожна зацікавлена у їх відродженні особа.

Ідея впала на сприятливий грунт передусім завдяки Зеновію Соколовському, визнаному на Прикарпатті «архітектором десятиліття», колишньому багатолітньому директору Івано–Франківської філії інституту «Укрзахідпроектреставрація». Після ліквідації філії в 2004 році він залишився єдиним хранителем–розпорядником унікальних матеріалів з дослідження архітектурних пам’яток краю та планів відновлення найцінніших об’єктів. Разом із Соколовським в університет права перемістилися й архіви. Отже, студенти–архітектори отримали солідну спадщину попередників. Власне, і макети замків виготовляли під безпосереднім керівництвом пана Зеновія.

— Це дуже цікава й корисна робота, — стверджує четвертокурсник Степан Івашкевич, котрий працює над дипломною роботою «Реставрація та реконструкція замків України». — Я вважаю, що їх неодмінно треба рятувати, аби зберегти для наступних поколінь. Де ще так відчуєш дух історії, як не в замку. Туристам там можна запропонувати номери і трапезні зали в середньовічному стилі, де подаватимуть страви, характерні для тих часів, і звучатиме відповідна музика.

Дипломні роботи минулорічних випускників відразу зацікавили фахівців, зокрема головного архітектора Івано–Франківської області Михайла Ходана, котрий взяв студентські проекти реставрації Раковецького та Чернелицького замків під свою опіку. Нині вже триває пошук інвесторів.

Іван КРАЙНІЙ

Источник

Заинтриговали эти слова: "Тепер макети замків у фойє нашого факультету може оглянути кожна зацікавлена у їх відродженні особа". Получается, что, во-первых, макет там не один, есть и макеты других замков. Во-вторых, понятно, где их искать. Казалось бы интересные экспонаты, но почему же так мало фото в Сети?

Не менее интересно, что макеты, насколько я понял, создавались на основе документации филиала "Укрзахідпроектреставрація", т.е. это не просто чья-то фантазия, а воплощение в виде макетов идей и гипотез каких-то исследователей/реставраторов.

Ну, и напоследок та самая фотография, о которой писал выше:

post-1-0-12076700-1358006690_thumb.jpg

Я так понимаю, что её автор Vart

Link to comment
Share on other sites

Так фото моє. Якщо не помиляюсь на тій виставці, де я її зробив було ще щось по замках, але зараз лінь шукати той пост на skyscrapercity з рештою фоток. До речі, нащо ви їх перезавантажуєте на форум, я потім на своєму фотохостингу не можу подивитись на статистику переглядів з різних сайтів

В тому інституті останній раз був півтора роки тому, тоді в темному коридорі стояли макети двох замків.

IMG_5414.jpg
Джерело

IMG_5417.jpg
Джерело

Правда це, наскільки я зрозумів, дипломні проекти не реконструкції їхнього історичного виду, а пристосування під різні готелі чи щось таке, які відштовхуються від їхнього сучасного стану.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Фото макетов Пнёвского и Чернелицкого замка перебросил в отдельные темы:

Правда це, наскільки я зрозумів, дипломні проекти не реконструкції їхнього історичного виду, а пристосування під різні готелі чи щось таке, які відштовхуються від їхнього сучасного стану.

Не исключено, что так и есть - т.е. "Укрзахідпроектреставрація" изначально могла разрабатывать проекты реконструкции замков, исходя из того, что их будут использовать в туристическом бизнесе. Эта тема в советское время была популярна. Например, в книге "Замки та монастирі України" О. Лесика было немало предложений по превращению замков в гостиницы и т.д.

До речі, нащо ви їх перезавантажуєте на форум

Есть несколько причин:

  • Так форум перестаёт зависеть от внешних ресурсов. Ведь если вы, например, случайно удалите фото из своего альбома, то оно исчезнет и со странички форума. Пожалуй, это для меня главная причина.
  • Так страничка форума легче, поскольку не грузятся полноценные картинки, а только их превью.
  • Когда вы бросаете картинку на форум, ссылаясь на внешний ресурс, форум автоматом её ужимает до размера своей странички. Чтобы пользователь мог увидеть её в полном размере, ему нужно перейти на сторонний ресурс.
  • Появляется возможность отслеживать статистику по загрузкам картинки с форума.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...