Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум
rbrechko

Львів: макет (пластична панорама) міста станом на 1340-й рік

Рекомендованные сообщения

DSC_1148.jpg

В музеї пам'яток стародавнього Львова, який розміщується в храмі Івана Хрестителя, виставлено для огляду дві пластичні панорами Львова різних часів. Обидві роботи виконав знаний реконструктор Ігор Качор, який відомий своїми графічними, художніми і пластичними роботами над давніми спорудами. Далі будуть фото однієї з пластичних панорам, яка показує вигляд Львова станом на 1340-й рік. Даний макет, безперечно, є суто гіпотетичним, але тим не менше вартий уваги.

Спочатку подивимось на загальний вигляд макету з різних боків.

DSC_1140.jpg

На фото нижче зліва вгорі показано Високий замок. Одразу ж під ним дитинець давнього міста, праворуч від якого, власне, і розташовувалось княже місто, за мурами якого знизу бачимо заселені передмістя. Справа, обнесена мурами, нова частина Львова в болотистій долині Полтви.

DSC_1139.jpg

Погляд з іншого боку:

DSC_1154.jpg

А тепер під кутом з висоти:

DSC_1307.jpg

На фото нижче показано княже місто, ліворуч від якого на пагорбі зображено дитинець. Внизу огородженого міста можемо бачити площу Старий Ринок, в верхній лівій частині якої стоїть храм Івана Хрестителя, в якому і розташовується даний макет. Зліва від міських мурів бачимо церкву святого Миколая.

DSC_1144.jpg

Погляд на ту ж частину міста з іншого боку:

DSC_1150.jpg

А так на реконструкції виглядає Високий замок:

DSC_1152.jpg

Княже місто і Високий замок:

DSC_1156.jpg

Тут те ж саме, що і на попередньому фото, тільки з передмістям:

DSC_1161.jpg

На фото нижче можна побачити як виглядав Львів, який всі звикли називати середньовічним. В центрі посеред площі бачимо будівлю, де зараз стоїть ратуша, а навколо, як і тоді, розташовується площа Ринок. Також тут можна побачити Низький замок в лівому нижньому кутку. Зліва зверху розташовуються споруди палацу Лева, при якому була каплиця святої Параскеви. Як бачимо, ще в ті часи Успенська церква перебувала на тому ж місці, що й зараз, хоча вигляд тоді вона, звісно, мала зовсім інший. На місці сучасної латинської катедри бачимо огороджену ділянку, на якій тоді стояла церква святої Трійці. Праворуч від Низького замку розташовується ще один, оточений огорожею, храм - церква святого Хреста. Вірменська дільниця Львова також тоді мала свій храм, який видно зліва від площі Ринок. В'їзди в місто можна було здійснити через дві брами: Краківську і Галицьку, які зображені на макеті знизу в лівій і правій частині міських мурів.

DSC_1142.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Приятный макет ) Даёт много пищи для размышлений.

Оригинально выглядит снежное оформление. Редко макеты делают в таком вот белоснежном формате. Если учесть обилие деревянных построек, то белый фон выбран удачно, поскольку он хорошо подчёркивает всю эту россыпь домов, домиков, домишек, храмов и, конечно же, линий укреплений.

Жаль только, что запихнули этот макет в костёл. Его бы как-то защитить от пыли и разместить где-то в центре города, тогда пользы больше было и в десятки раз увеличилось бы количество тех, кто этот макет видел. А так многие даже не знают о его существовании или о том, где на него можно посмотреть.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Звичайно, храм має в першу чергу виконувати свої прямі функції, але в даному випадку для макетів це не є найгірше місце розташування. Бо ж де їх можна поставити? Навпроти входу в ратушу? Було би цікаво, але не факт, що в такому випадку вони прожили хоча би рік. На мою думку просто вартувало би добре прорекламувати сучасне місце розташування макетів, а оскільки це зовсім поруч з центром, то і народ би підтягнувся туди.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Есть Львовский исторический музей (который, кстати, обходится только графическими изображениями старого города), есть Арсенал... в любом из этих мест, как мне кажется, макеты Львова смотрелись бы уместней, там от них было бы больше пользы, а сами макеты получили бы большую известность, да и в образовательном плане сотворили бы много полезного )

Может реклама костёла и сделала бы своё дело, но я не пойму, зачем мне идти в костёл, чтобы посмотреть на макеты? ) Костёл сам по себе интересен, у него своя история, я с удовольствием прогуляюсь, чтобы взглянуть на этот памятник архитектуры, чтобы познакомиться с его историей, но костёл - это кусочек мозаики под названием "Львов", потому кажется странной мысль, что вместо какой-то локальной экспозиции истории одного конкретного храма или чего-то подобного я вижу масштабную экспозицию музея истории города, при этом в старом городе, где бродит основная масса туристов и прочих гостей города, ничего похожего нет.

Вот когда в храме находится макет этого самого храма - это в точку, это логично, а вот когда в храме находится макет города (или несколько макетов) - тут что-то не то. Кстати, в Киеве тоже есть подобная аномалия - макет Древнего Киева, прописанный в Софийском Соборе.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Может реклама костёла и сделала бы своё дело, но я не пойму, зачем мне идти в костёл, чтобы посмотреть на макеты? )

Так тут же ж якраз музей і розташовується, тому це проблематика музею зацікавити людей сюди завітати.

Якщо чесно, то свого часу сам випадково дізнався про цей музей і про його панорами... А що вже говорити про звичайного туриста, чи навіть мешканця Львова?

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Вот когда в храме находится макет этого самого храма - это в точку, это логично

В даному храмі є його макет :)

DSC_1304.jpg

DSC_1300.jpg

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ваша публикация должна быть проверена модератором

Гость
Вы не авторизованы. Если у вас есть аккаунт, пожалуйста, войдите.
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

  Разрешено не более 75 смайлов.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

×