Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум
Sign in to follow this  
Filin

Токи: уборка замка 13 июня 2012

Recommended Posts

14 червня 2012

Еко-толока на Тернопільщині: замок у селі Токи уже чистіший

788089m.jpg

Десять 120-літрових сміттєвих пакетів, поламану косу та мозолі від сокири отримали учасники еко-толоки в селі Токи на Тернопільщині.

Територію замку, а вірніше руїни однієї вежі і стін, прибирали 13 червня пластуни, працівники обласного фонду інвалідів, викладачі і студенти тернопільських вузів та журналісти.

1106427.jpg

- Цією акцією управління з питань туризму хоче започаткувати серію еко-толок на тернопільських туристичних об‘єктах,- розповідає головний спеціаліст управління Ростислав Яцків. - Замок у Токах став першим. Пробуємо відновити те, що ми робили рік тому, а далі плануємо проводити масштабніші і триваліші акції: запросити більше людей, можливо на декілька днів.

План дій стандартний: дівчата збирають сміття, а хлопці косять траву та обрубують гілки дерев, що полюбляють рости зі стін старих будівель. Якщо пляшки та пластикові склянки зібрали за годину, то об густі зарослі різнотрав‘я на мурах аж зламали косу.

1106428.jpg

- Раніше прибирала у селі Русилів на каскаді водоспадів. Було дуже брудно,- говорить студентка географічного факультету педуніверситету Віра Дужа. – А тут найчистіший об'єкт. Напевно, жителі підтримують. Я тричі брала участь у подібних прибираннях.

Самі туристи, коли приїжджають, залишають багато пластикових пляшок, одноразового посуду, каже дівчина.

- Приємно здивувало те, що немає місць, де б видобували каміння. Адже часто від стін у подібних спорудах залишається хіба пісок, - продовжує Ростислав Яцків. - Це прибирання - подяка селянам, які доглядають за замком.

Попри чистоту, стіни замку руйнують рослини та погода. Сільський голова Ганна Яворська говорить, що ні розбудувати, ні відновити фортецю не можуть, бо держава не виділяє коштів.

- Торік приїжджали туристи з Польщі. Були цілих два дні. Ми не брали з них грошей, бо не маємо усіх необхідних документів, - розповідає пані Ганна. – Хоч і не маємо розроблених туристичних маршрутів, сподіваємось на краще.

Юлія Швець

Джерело

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...