Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум
Sign in to follow this  
Vart

Васючин: локалізація укріплень

Recommended Posts

Шукаю якусь інформацію про замок в селі Васючин Рогатинського району. Зі старих карт знайшов тільки австрійську та польську і якщо я правильно зрозумів замок трішки вище та лівіше від церкви на березі озера. Ось це місце на знімках з гугла. Питання до Filin'а, у Ваc, мабуть, є більше інформації про цей об'єкт, особливо цікавить карта фон Міга, чи не могли б Ви викласти її?

0_76db5_e9a6bdcd_orig.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не памятаю де, але читав, що Васючин був декілька років містечком. Отже певно мав крім замку і якійсь міські укріплення. У Васючині є ще городище, можливо на тому самому місці що і замок, а може в іншому. Якщо їхати поїздом з Рогатина на Ходорів, якесь городище у Васючині видно біля колії, видно візуально вал на горбику.

Share this post


Link to post
Share on other sites

К сожалению, пока по замку не могу дать никакой толковой информации.

Для гостей темы покажу, как Васючин расположен относительно Чернелицы, Журавно, Букачевцев, Рогатина и Бурштына.

post-1-0-58910000-1337791147_thumb.jpg

Карта фон Мига:

post-1-0-06506100-1337791150_thumb.jpg

И чуть крупнее центральная часть:

post-1-0-08932100-1337791152_thumb.jpg
 

В 18.05.2012 в 02:32, Vart сказал:
Зі старих карт знайшов тільки австрійську та польську і якщо я правильно зрозумів замок трішки вище та лівіше від церкви на березі озера. Ось це місце на знімках з гугла.

Если ничего не путаю, то в указанном месте на карте Мига пусто, значит то, что вы приняли за замчище, вероятно, относительно свежий объект. Сам же старинный центр Васючина, насколько я понимаю, находился на другой стороне озера. Наверное замок стоит поискать там.

Правда, вот что смущает - название "Васючин" написано ближе к правой (восточной) половине села, а левая (западная) половина, похоже, была тоже подписана... во всяком случае на фрагменте карты Мига виден кусок отрезанного названия. Значит ли это, что на фрагменте показано два села, а не одно, а уже позднее они могли слиться в один населённый пункт.

Вот ещё здесь есть немного информации по истории Васючина:

Цитата
ВАСЮЧИНсело (до 1620 р. – містечко), перша писемна згадка про яке відноситься до 1401 р. Через село протікає р. Свірж, збереглися сліди давнього оборонного замку. У селі на початку минулого століття були спортивне товариство «Січ» ( 1911), читальня «Просвіти», кооператив «Відбудова»( 1937) який нараховував 50 членів. До Першої світової війни у Васючині був розвинутий гіпсовий та цегельний промисел. Значної шкоди селові було завдано в 1930 р. під час проведення польським урядом так званої пацифікації. У 1868 р. споруджено церкву Покрови Пресвятої Богородиці, іконостас та запрестольну ікону до якої виготовив відомий український маляр Яким Панькевич (батько художника Ю. Панькевича). Населення села в 1931 р. становило 1990 ч., в 1970 р. – 1253, станом на 01.01.2009 р. – 761. У час розпаду СРСР активну участь у становленні Української Незалежної Держави взяли жителі Васючина. За ініціативою В. Г. Шматолохи в селі в 1990 р. був створений осередок громадсько-політичної організації Народний Рух України за перебудову, куди ввійшли Левицький С. Я., Левицький Б. М., Мельник В. С., Мандзюк Я. С., Ковалик М. М., Бернадюча П. М. В селі встановлена пам’ятна стела Романові Левицькому – рухівцю, який загинув при загадкових обставинах від рук найманців КДБ в 1989 р.

Получается, что какие-то следы замка всё же сохранились... значит есть вероятность того, что местные могут знать о его существовании, о том, где он был.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зараз до складу сільради Васючина входить село Вільхова, може воно на карті Міга?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Можно взять карту и посмотреть на неё, там есть ответ на ваш вопрос - село Ольховая (Вільхова) живёт и здравствует и по сей день, с Васючиным его не сливали. Да и находится оно не к западу от Васючина, а к юго-востоку.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...