Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум

Чортків: реставрація


Recommended Posts

Чудова новина, нарешті взялися за реставрацію Чортківського замку.  Заява виглядає досить абміційно - за три місяці відновити стіни та вежі палацу і покрити їх черепицею.

 

На Тернопільщині в межах «Великої реставрації» відновлять кілька замків та міську ратушу  30.09.2021 12:05


Про це кореспонденту Укрінформу розповів генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура.

«Міністерство культури та інформаційної політики України розширило перелік проєктів з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини – замків, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексів, які реалізують у межах програми «Велика реставрація». Зокрема, на Тернопільщині оновлять Збаразький, Чортківський замки та ратушу на площі Ринок у місті Бережани», – повідомив Маціпура.


За його словами, для ліквідації аварійного стану пам'ятки архітектури національного значення XVII ст. – замку у Чорткові – виділили 17,5 млн грн. Передбачається відреставрувати стіни частини замкового палацу, дві вежі та накрити їх автентичною черепицею, яку вже доставили з-за кордону. Планують завершити роботи до кінця року.

Як повідомляло агентство, програма «Велика реставрація» розрахована на 2021-2023 роки та має на меті перетворити об'єкти матеріальної культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку України, зробити їх туристичними «магнітами».

 

https://www.ukrinform.ua/rubric-tourism/3324755-na-ternopilsini-v-mezah-velikoi-restavracii-vidnovlat-kilka-zamkiv-ta-misku-ratusu.html

Link to comment
Share on other sites

Станом на жовтень маємо явний прогрес

 

На Тернопільщині почали реставрацію Чортківського замку 05.10.2021 16:24


Ремонтні роботи з реставрації одного із найстаріших в області замків – Чортківського - розпочали на Тернопільщині.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура.

«Замок у Чорткові тривалий час потребував зміцнення технічного стану, відновлення втрачених і пошкоджених елементів та консервації. Вже відбулись процедури закупівлі із встановлення консерваційного даху вартістю 14,4 млн грн. До кінця цього року тут планують завершити роботи. Після ремонту замок, безумовно, збільшить свій туристичний потенціал», – сказав Маціпура.

За його словами, кошти на реставрацію замку в Чорткові виділили в межах програми Президента Володимира Зеленського «Велика реставрація».

Проєкт відібрала експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики.


Передбачено облаштувати мистецьку галерею, встановити музейні експозиції, присвячені історії самого замку, на замковій території діятиме туристичне арткафе, працюватимуть сувенірні магазини. Усі реставраційні роботи здійснюватимуть на основі збережених іконографічних матеріалів давньої споруди.

Чортківський замок тривалий час був резиденцією українських магнатських родів Гольських та Потоцьких, а тепер входить до Національного заповідника «Замки Тернопілля».

До складу заповідника, крім архітектурного комплексу Збаразького замку XVII століття, входять церква Преображення Господнього 1600 року, ансамбль споруд монастиря ордену отців Бернардинів та ще 10 замків у Тернопільській області.

Як відомо, 16 проєктів, які стосуються реставраційно-ремонтних робіт різних пам’яток архітектури Тернопільщини, увійшли до переліку «Великої реставрації».


Цього року планують реалізувати два проєкти. Перший – ліквідувати аварійний стан Чортківського замку, пам’ятки архітектури національного значення і другий – капітальний ремонт та реставрація перехідного мосту та стін до замку у Збаражі.

Програма «Велика реставрація» розрахована на 2021-2023 роки та має на меті перетворити об'єкти матеріальної культурної спадщини на один з основних ресурсів розвитку України, зробити їх туристичними «магнітами».

Link to comment
Share on other sites

 

Cтаном на Листопад бачимо що активно відновлюється стіна палацу і вже покрита одна замкова підлога/поверх.  Факт що будівлю будуть покривати черепицею теж дуже обнадіює.  Цікаво било би бачити сам паспорт реставрації.

Давні вежі замку на Тернопільщині вкриють іспанською черепицею 04.11.2021 11:32


Оборонні споруди пам’ятки архітектури національного значення XIV століття – замка у Чорткові –вкриють спеціальною черепицею, яку вже привезли з Іспанії.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура.

«Реставраційні роботи у Чортківському замку розпочали ще влітку цього року у межах програми Президента України «Велика реставрація». Зараз фахівці ліквідовують аварійний стан цієї фортифікаційної споруди. Розпочали відтворювати стіни замкового палацу, крім цього, вкриють дві вежі замка автентичною черепицею, котру доставили з Іспанії», – розповів Маціпура.

 

 

ch4.jpg

ch1.jpg

ch2.jpg

ch3.jpg

ch5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Нажаль ніде не вказано хто саме проводить реставрацію і чи було залучено фахівців. Вдалося знайти фото паспорта + плакат. На загал паспорт реставрації виглядає досить примітивно  -  на даху є відсутність флюгерів і коминів, що не співпадає з рендером палацу на плакаті.

 

 

ch6.jpg

ch8.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

І ще фото з реставрації - видно ту черепицю яку замовляли  з Іспанії.  З цього приводу мені цікаво - що такого особливого в іспанські черепиці? Невже ніде в Україні не випускається черепиця, що треба було замовляти аж з Іспанії?  Чи це не відмивання коштів? 

 

 

ch9.jpg

ch10.jpg

ch11.jpg

ch12.jpg

ch13.jpg

Link to comment
Share on other sites

Натрапив на таке відео - цікаво що стіни зоображені без деревяних кріплень:


Чортківський замок відтепер у тривимірному просторі

 

 

Link to comment
Share on other sites

Як вдалося дізнатися, зоображення на плакаті - план відтоврення замку архітектурною майстернею Юрія Вербовецького. Дивно що на цьому плані чомусь однієї з кутових веж - хоча ілюструються її залишки.  

 

 

ch17.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Як і думалося, реставраційні роботи по замку не такі вже і реставраційні

«Велика реставрація» Чортківського замку: погляд фахівця

https://chortkiv.city/articles/165117/velike-restavraciya-chortkivskogo-zamku-ochima-fahivcya

Link to comment
Share on other sites

 

А тепер як завжди: реставрацію замку, на яку видали 14 мільйонів гривень, отримала фірма як не має жодних реставраційних навичок (будували військові містечка) і за всі ці мільйони усьо-навсього збудує аварійне покриття і деякі стіни.  Як видно по планах -  дах буде дуже примітивним і невідомо чи історичним.  Закупівля при цьому "іспанської черепиці" виглядає нічим іншим як відмиванням коштів.  

 

Стало відомо, який підрядник влаштує консерваційний дах у Чортківському замку

Національний заповідник «Замки Тернопілля» спрямує 14 млн грн на ліквідацію аварійного стану Чортківського замку на Тернопільщині.

Про це інформує Чортків.Онлайн. Раніше видання повідомляло, що загалом на реставрацію виділять 87 мільйонів.

Відповідний договір підписали з ТОВ «Спеціальна науково-виробнича будівельна реставрація «Кам’янець» (далі – «СНВБ реставрація «Кам’янець»).

Йдеться про влаштування консерваційного даху, який повинен вберегти фортифікаційні стіни від подальшого руйнування. Тут також відтворять стіни з місцевого каменю-пісковику на основі іконографічних матеріалів, встановлять блискавкозахист.

Кошти на рестраврацію виділили в рамках національної програми «Велика реставрація». Проєкт відібрала експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики.

Роботи повинні завершити до кінця цього року. Цей, перший етап реконструкції, хочуть зробити до 500-ї річниці заснування Чорткова, яку святкуватимуть 2022 року. На території замку планують організовувати виставки, а також відкрити тут туристичне арткафе та сувенірні магазини.

Про підрядника

Фірма «СНВБ реставрація «Кам’янець» зареєстрована 2004 року в місті Кам’янець-Подільський Хмельницької області. Її власницею є місцева мешканка, реставраторка Раїса Розум’як.

Упродовж 2020-2021 років компанія «СНВБ реставрація «Кам’янець» отримала державних замовлень на 71 млн грн. Найбільше підрядів фірма отримала від квартирно-експлуатаційного відділу Чернівців – 56 млн грн на капітальні ремонти будівель на території військових містечок.

На поточному тендері фірма «СНВБ реставрація «Кам’янець» конкурувала з ТОВ «Салон «Архітектура. Будівництво. Дизайн» та ТОВ «Укрполреставрація».

Під час аукціону лише компанія «Салон «Архітектура. Будівництво. Дизайн» знизила свою пропозицію, інші ж учасники залишили ціни незмінними.

Нагадаємо, Чортківський замок спорудили наприкінці ХІV столітті. Він був резиденцією українських магнатських родів Гольських та Потоцьких, а тепер входить до національного заповідника «Замки Тернопілля». За даними Чортківської міської ради, протягом останніх десяти років державних коштів на ремонт та реставрацію замку не виділяли.

 

https://galinfo.com.ua/news/stalo_vidomo_yakyy_pidryadnyk_vlashtuie_konservatsiynyy_dah_u_chortkivskomu_zamku_369932.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Як і передбачав кілька місяців раніше, аналізуючи тривожні новини, нажаль в Чорткові пішов звичайний розпил бабла.   17 мільйонів які отримали на реставрацію замку, вийшли просто коштами "косервації даха" (зверніть увагу на термінологію, це вже не реставрація а звичайна консервація )  а тепері і тих коштів забракло.  Дивуюся як такі жуліки як Маціпура можуть надалі перебувати при владі, в інших країнах такі люди би сиділи по тюрмах.

 

На Чортківський замок мали витратити 17 млн, але не вклалися. Звідки і на що взяли ще гроші - аналізуємо

 
  • 24 січня 2022 р.
 

На Чортківський замок мали витратити 17 млн, але не вклалися. Звідки і на що взяли ще гроші - аналізуємо

 Фото: із офіційного веб-сайту Чортківської міської ради. Реставраційні роботи у Чортківському замку розпочалися влітку 2021 року.
  • У 2021 році в Україні почали «Велику реставрацію» культурно-історичних пам’яток, у тому числі і на Тернопільщині.
  • А що будуть ремонтувати у 2022 році і за скільки, чому не вклалися у 17 млн грн на ремонт даху у Чортківському замку, це та інше пояснив директор Нацзаповідника. 
  • Чи справді прозорі процедури на мільйони у Prozorro, аналізували наші журналісти.
 
 

Коштів, виділених з держбюджету, на реалізацію одного проєкту в області забракло.

Національний заповідник «Замки Тернопілля» замовив додаткові роботи із влаштування консерваційного даху Чортківського замку, вартістю майже 7,1 млн грн у ТОВ «СНВБ Реставрація «Кам’янець». 

Грошей забракло!

Сума додаткових робіт вийшла за межі бюджету, який виділили у 2021 році у рамках «Великої Реставрації». Та ще й торги виявилися не зовсім стандартними. Чому? Про це та інше ми запитали у директора Національний заповідник «Замки Тернопілля» Анатолія Маціпури. А поки пригадаємо хронологію подій 2021 року у рамках президентської  програми. 

Спочатку на реставрацію даху Чортківського замку виділили з держбюджету 17 млн. грн. Нацзаповідник влітку провів державну закупівлю на таку послугу за ціною 14,3 млн. грн. Тому, залишалось ще 2,7 млн. грн. у резерві. У цю суму (17 млн), як надіялись координатори Великої реставрації зверху, мали би вкластися і поремонтувати дах замку у Чорткові. Але під кінець 2021 року Нацзаповідник «Замки Тернопілля» вирішив провести переговори та укласти додаткову угоду на аналогічні роботи. Така угода оцінилася майже у 7,1 млн. грн. Отже, майже на 4,4 млн.грн. заповідник не вклався…

Так, голова правління ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка після перевірки нової додаткової угоди вважає, що її уклали з порушеннями. Вказує, що насправді не всі нові роботи є аналогічними, а тому на них мали б провести нову, конкурентну закупівлю.

«Назви робіт в кошторисі додаткового договору мають співпадати з рядками кошторису основного договору. Але насправді понад половина позицій відсутня в основному договорі, а тому це не може вважатись аналогічними роботами», – каже він.

А тому «Центр громадського моніторингу та досліджень» скерував звернення для офіційної перевірки закупівлі до Державної аудиторської служби України.

Про це написав на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці «Центр громадського моніторингу та досліджень».

Link to comment
Share on other sites

На Чортківський замок незаконно без тендеру відписали ще 7 млн грн на ліквідацію аварійного стану

КОЛИ: 20.01.2022НОВИНИ

Національний заповідник «Замки Тернопілля» замовив додаткові роботи із влаштування консерваційного даху Чортківського замку вартістю майже 7,1 млн грн у ТОВ «СНВБ Реставрація «Кам’янець». Про це стало відомо із сайту закупівель Prozorro, пишуть “Наші Гроші. Львів”.

Закупівлю провели за переговорною процедурою, тобто без конкурсу. Причиною є необхідність у закупівлі «додаткових аналогічних робіт», які не були передбачені основною угодою із «СНВБ Реставрація «Кам’янець». Її уклали в серпні 2021 року, а вартість усіх робіт мала б становити 14,35 млн грн.

Таким чином, ліквідація аварійного стану із влаштування даху подорожчала на понад 49%. До речі, суми таких угод за переговорною процедурою не мають перевищувати 50% від ціни основного договору.

Угоду на додаткові роботи віддали саме «СНВБ Реставрація «Кам’янець», бо «переважна частина додаткових робіт фактично є продовженням робіт, які виконуються за основним договором та які є неможливо відокремити».

Незаконна закупівля

Водночас експерт із публічних закупівель, голова правління ГО «Центр громадського моніторингу та досліджень» Мирослав Сімка після перевірки нової угоди вважає, що її уклали з порушеннями. Так, насправді не всі нові роботи є аналогічними, а тому на них мали б провести нову, конкурентну закупівлю.

«Назви робіт в кошторисі додаткового договору мають співпадати з рядками кошторису основного договору. Але насправді понад половина позицій відсутня в основному договорі, а тому це не може вважатись аналогічними роботами», – каже він.

А тому «Центр громадського моніторингу та досліджень» скерував звернення для офіційної перевірки закупівлі до Державної аудиторської служби України. Експерти Центру порівняли перелік робіт, зазначених у локальному кошторисі, з переліком робіт до закупівлі переговорної процедури і встановили, що низка робіт не є аналогічними. Експерти нарахували понад 20 пунктів в переліку робіт, що не є тотожними.

Цікаво, що проблеми були й із основною угодою на влаштування консерваційного даху. 23 грудня минулого року Державна аудиторська служба України опублікувала свій висновок про незаконність обрання «СНВБ Реставрація «Кам’янець» переможцем торгів. Відтак, замовник мав розірвати договір.

Договір і справді розірвали, 30 грудня. Але за два дні до цього, 28 грудня, все ж замовили в «СНВБ Реставрація «Кам’янець» «додаткових аналогічних робіт» ще на понад 7 млн грн. З цієї суми станом на 30 грудня вже оплатили 1,12 млн грн.

271713925_628450701695526_61945343618228

Крім того, станом на 23 грудня Національний заповідник «Замки Тернопілля» оплатив «СНВБ Реставрація «Кам’янець» 14,35 млн грн, тобто всю суму, передбачену основною угодою.

Про замок

Замок спорудили наприкінці ХІV – початку ХV ст. з ініціативи першого власника цих земель Єжи Чартковського. Спершу він був дерев’яним і основним його призначенням було стримувати напади турків і татар на місто. Коли Чортків за магдебурзьким правом став містом і замком заволодів Станіслав Гольський, замок було перетворено на міцно укріплену феодальну фортецю. Нова відбудова замку відбулася в 1610 році, коли всередині замкового двору збудували палац.

Кошти на роботи в замку отримані в рамках програми президента «Велика реставрація». Першою чергою є надбудова даху, аби захистити замок від подальших руйнувань. Як повідомив генеральний директор Національного заповідника «Замки Тернопілля» Анатолій Маціпура, замок у Чорткові тривалий час потребував зміцнення технічного стану, відновлення втрачених і пошкоджених елементів та консервації.

Про переможця

Власницею ТОВ «СНВБ Реставрація «Кам’янець» є Раїса Розум’як із Кам’янець-Подільського. За останні два роки компанія отримала замовлень на понад 83 млн грн, в основному у Чернівецькій області, а її головним замовником є Квартирно-експлуатаційний відділ м.Чернівці.

 

Матеріал підготовлено в рамках проєкту IWPR за підтримки МЗС Норвегії. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію IWPR та МЗС Норвегії.

 

https://gmd.center/2022/01/20/na-chortkivskyj-zamok-nezakonno-bez-tenderu-vidpysaly-shhe-7-mln-grn-na-likvidatsiyu-avarijnogo-stanu/?fbclid=IwAR2gbwLkzv4UpfIQd0geFG1CVqpK5ImyfKCkmlKVBmQsfn6OFl5wK6YJD58

Link to comment
Share on other sites

Як стирити 14 мільйонів

 23 грудня минулого року Державна аудиторська служба України опублікувала свій висновок про незаконність обрання «СНВБ Реставрація «Кам’янець» переможцем торгів. Відтак, замовник мав розірвати договір.

Договір і справді розірвали, 30 грудня. Але за два дні до цього, 28 грудня, все ж замовили в «СНВБ Реставрація «Кам’янець» «додаткових аналогічних робіт» ще на понад 7 млн грн. З цієї суми станом на 30 грудня вже оплатили 1,12 млн грн.

Крім того, станом на 23 грудня Національний заповідник «Замки Тернопілля» оплатив «СНВБ Реставрація «Кам’янець» 14,35 млн грн, тобто всю суму, передбачену основною угодою.

Link to comment
Share on other sites

Штрихи до портрета головного злодія:
тернопіль, новини тернополя, новини тернопільщини, тернопільські новини, Маціпура, Замки Тернопілля

Директор заповідника «Замки Тернопілля» Маціпура співпрацює з окупантами?

https://www.tenews.org.ua/post/show/1630615200-direktor-zapovidnika--zamki-ternopillya--macipura-spivpracyue-z-okupantami

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...