Jump to content
Замки и Крепости Украины - Форум
Sign in to follow this  
Filin

Меджибож (Меджибіж): замковый колодец

Recommended Posts

Обсуждается этот объект: замок в Меджибоже

2 апреля 2019 г. СМИ сообщили о раскопках колодца Меджибожского замка.

Из видео-сюжета (смотрите его чуть ниже) узнаём, что колодец находится в нижнем ярусе Офицерской башни, выделенной на этом фото:
00.jpg
Источник

Глубина колодца ок. 11 метров, а его первое (?) письменное упоминание находится в документе 1717 г.


Скриншоты:

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg 06.jpg

Конечно, хотелось бы узнать детали. К примеру, я никогда не был в этой башне, потому хочется понять, была ли её нижняя часть полностью засыпана землёй (так что и до верхней части колодца пришлось докапываться), или же верхняя часть колодца и не была засыпана, а раскапывать пришлось только его шахту? Хочется также понять, каким периодом предварительно его датируют. В общем, много чего интересно, потому будем здесь собирать сведения об этом интересном уголке замка.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Новость от 5 апреля 2019:

Цитата

В Меджибожі археологи розкопали давню замкову криницю

Наразі спеціалісти її уже розчистили на глибину 12 метрів.

В Меджибожі на території фортеці археологи розпочали розкопки 300-річної криниці. Вона розташована в Офіцерській вежі, яка довгий час була засипана будівельним сміттям. Початковий етап будівництва цієї вежі датують XVI століттям.

«Власне, криницю почали досліджувати ще 10 років тому. Вона давня, згадується ще в описах 1717 року. Але у зв’язку з тим, що ця вежа була засипана будівельним сміттям, не могли приступити до її розчищення. А цієї весни почали уже вичищати це сміття і дісталися криниці. Маємо намір розчистити її повністю та докопатися до води. Нам цікаво, на якій глибині вона залягає. В майбутньому хочемо, щоб криниця стала діючою замковою, і виконувала своє призначення як і декілька століть тому», - розповідає Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Наразі спеціалісти уже прокопали 12 метрів вглиб.

За словами Олега Погорільця, зверху замкова криниця має квадратний периметр, а на глибині двох метрів стає круглою. Усередині - кам’яна кладка.

«Ми сподівалися, що, можливо, з криниці будуть іти підземні потаємні ходи. На жаль, їх поки немає. Але нам ще є куди копати, тож може таки і знайдемо», - каже директор заповідника.

Додає, що саме останні метри розчищення криниці будуть найцікавішими для археологів. Адже поки що вичистили шар сміття ХІХ-ХХ століть, а на глибині залягає давніше. Тож у ньому можуть бути предмети, які потрапили туди в XVI- XVIІІ століттях.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×