Про Тихомльське городище знав, власне, як і про вказану башту, яка там залишилася у запустінні. Те, що вона нічого спільного немає з замком у Ямполі Вінницької області, це також очевидно, виходячи з наявних фотографій.
Теж схильний вважати, що у польському ресурсі була помилка з областями. Проте не міг не написати сюди, треба ж якось повертати інтерес до дискусії . За фото сорочинського замку від Грейма дякую - його раніше не бачив.
Стосовно топонімів. Також намагався прозондувати це питання. Наразі в Ямполі немає вулиць з назвами, які б хоч якось віддалено нагадували про існування замку (наскільки мені відомо з моїх особистих знань та поверхневого опитування). Є лише так звана "Царська долина", хоча походження назви ще треба буде дослідити. Проте тут погоджуюся з Вами, що ця "совковість" дійсно досі в нас висить марою, багато в чому ускладнюючи гортання сторінок історії. Але, тим не менш, дійсно цікаво буде дізнатися в старожилів стосовно колишніх назв вулиць - можливо, хтось щось і пригадає (щодо місцевих істориків/краєзнавців, які б детально цікавилися історією Ямполя - знову ж, наскільки мені відомо, їх наразі просто немає (ну, або вони вже дуже сильно не бажають афішувати свої розшуки), - я маю на увазі, звичайно ж, давню історію, не часи радянщини, - ці часи тут пам'ятають, навіть періодично присвячуючи їм певні праці). Зроблю свою цілком скромну спробу щось дізнатися через місцевих жителів.
Погоджуюся, що пам'ять про замок можна "стерти" в людей, особливо ж, якщо врахувати перебіг нашої історії. Проте коли за 100 років не залишається взагалі нічого - навіть жодного камінця, ба навіть згадки про камінець - це все ж дивно. Виходить, що замок було повністю зруйновано/забудовано.
Щодо обговорення, яке велося вище. Додам поки що те, що знаю, хоча навряд чи така інформація буде цінною, та тим не менш. На місці стадіону ще принаймні у 40-х роках ХХ ст. також не було ніяких натяків на існування замку (це якщо розглядати т.з. "стадіонну" версію). Звичайно, це не відкидає її, проте зменшує часовий горизонт, за який згадка про замок (такий, як ми його бачимо на фотокартці Грейма орієнтовною датою 1900 р.) повинна була стертися з пам'яті людей. Також дійсно підтверджую слова одного з учасників, що Виноградна вулиця мала мощену дорогу, судячи з усього, ще з давніх часів, проте вона виходить за межі орієнтовного розташування старого міста, до того ж суттєво. Проте мощене покриття може підтверджувати згадки у літературі, що Ямпіль був важливим центром каменярства ще з ХV-XVI ст.
Вибачте за достатньо розмиті "роздуми на тему".
Сподіваюся, що у майбутньому зможу якусь більш цінну інформацію надати.