Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

konrat

Пользователи
 • Публикации

  4
 • Зарегистрирован

 • Посещение

 • Дней в лидерах

  3

Последний раз konrat выиграл 12 января

Публикации konrat были самыми популярными!

Репутация

6 Обычный

О konrat

 • Звание
  Наблюдатель

Информация

 • Город
  Тернополь

Посетители профиля

Блок посетителей профиля отключен и не будет отображаться другим пользователям

 1. Нарив такий собі цікавий віршик: Тут Звіринець, там Руриська, Райська гора, Сторожисько, Та ще й Бабина гора. Під Звіринцем - он Хатки, А навпроти - то Сілки. Нижче Сілка - став-вода, Простягнувсь до Лапшина. Праворуч ... т. так! Адамівка, Село Посухів й Жовнівка. А за ними - Потутори, В'ється Липа Золота ... А У далі ... що за гори? Це ж Лисоня дорога! Там стрілецька Честь і Слава Повік ясні ... мов заграва! Ви думали про Куряни ? Ні! Це ж славні Бережани! Чи не про нашу то Сілку (Syelka alias Labatha) йдеться, яка в даний час є частиною Бережан?
 2. Слово "alias" (Syelka alias Labatha) переклав як псевдонім, кличка,прозвище , тобто зовсім не назва містечка, друга назва, чи стара назва. То чому інші поселення власніть роду Лабонтів не могли мати такі прозвища на честь власника? І накарті ці містечка названі одним псевдонімом - Лабентвела. Що стосується Новосілки, Сільця то вони ніяк не локалізуються на картах як Лабентвела.
 3. На половинні карт Лабентвела позначена трьома населеними пунктами, передивившись ці карти в цілому я більше не знайшов позначених але не підписаних міст, з чого можна зробити висновок що все ж таки всі вони відносяться до Лабентвели. Можливо при створення карт були відомості що існують деякі містечка власником яких був Лабонта і підписали їх Лабентвела (наприклад Жуків, Дрище, Сільце), а поселення з назвою Лабентвела не існувало.
 4. Хочу поділитись ще однією версією. В пошуках інформації прошу відштовхуватись від самої назви Labentowela. В Вікі про с. Жуків Бережанськй р-н. є наступне - "Перша писемна згадка — 1420. Тоді Жуків от­римав маґдебурзьке право, власником населеного пункту був Я. Лабонта з Жукова." - називати містечка по назві власника є звичним того часу, з чого можна зробити висновок що Labentowela - це с. Жуків, або інше містечко власником якого був Я. Лабонта. Якби знайти ще відомості про нього можливо можна підтвердити чи спростувати дану інформацію...
×