Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Поволоч: міське укріплення і замок


Рекомендованные сообщения

Перший письмово згаданий замок у Паволочі був побудованим Остафія Дашкевичем, це було в той час коли Паволоч ставало містечком. Після смерті Дашкевича місто перебувало під Ружинськими які проживали неодноразово в замкові. В 1589 місто отримало магдебурзьке право. Під час татарських набігів і селянських повстань в Павловичах панський маєток (що знаходилися в межах замку) був зруйновий кілька разів. Пізніше замок був перебудований.

Паволоч стало волосним містечком і стратегічно важливий для козаків, П’ер Шевальє згадував у своїх подорожах як "найвидніших міст та фортець, які займають козаки". Всередині вісімнадцятого століття  Паволочі згадуються нові укріплення.  В вікіпедії Паволоч оборона описаний як “центральна частина міста з трьох боків була оточена річками Роставицею та Паволочкою, а з четвертої сторони проходив вал, перед яким був викопаний рів, який тягнувся від річки Паволочки до річки Роставиці. Для оборони з півдня був старий замок, відділений від містечка ровом і валом. Замок той довкола був оточений дубовими палями, містив будинок та господарчі приміщення; підземний таємний хід вів до річки, у часи облоги неприятелем він слугував комунікацією містечка, у тому числі, для забезпечення його водою. З того замку було видно могилу «Івана» в полі, на котрій постійно стояв козак на варті. Біля нього була віха з в'язкою соломи, котру він запалював у разі наближення небезпеки. Цей вартовий попереджав населення містечка про наближення татар або поляків, щоб вони могли втекти або стати до оборони. У східній частині містечка, на високому мисі над Роставицею згадується ще одне укріплення. Воно складалось з дерев'яних оборонних споруд і було оточено потрійним рядом частоколу. Можливо, це було вже згадуване вище укріплення Остафія Дашкевича.”

Володимир Парацій про укріплення описає що вал укріплено частоколом та вежею з воротами, перед якими стояли рогатки – своєрідні загородження зі збитих колод, що утруднювали проїзд. Так само Парацій що частково збереглись залишки укріплень в Паволочі які були оглянуті у 1994 р. під експедиції Національного музею історії України.

Ймовірно що можна побачити відбити оборотного вала в супутникових знімок.

Asset 2.png

Asset 1.png

Pavoloch cadaster.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ще є опіс Поволоча укріплення в книзі Ян Лешек Адамчик Fortyfikacje stałe na polskim przedmurzu od połowy XV do końca XVII wieku (2004)

 

Asset 4.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...
×
×
  • Создать...