Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Старое Село: передача замка в концессию


Filin

Рекомендованные сообщения

Обсуждается этот объект: Старосельский замок
 

4827_original.jpg
Источник

Несколько лет назад в прессе мелькали новости по типу этой:

Цитата

24 декабря 2010

Подписан акт передачи в концессию замка в Старом Селе

24 декабря в Львовской облгосадминистрации состоялось подписание Акта приема-передачи объекта концессии - замка ХVII ст., памятника архитектуры и градостроительства национального значения в селе Старое Село Пустомытовского района Львовской области концессионеру ООО «Крис».

От руководства Львовщины соглашение подписал заместитель председателя облгосадминистрации Владимир Губицкий, а от концессионера - генеральный директор ООО «Крис» Михаил Рыба, - сообщили ZAXID.NET в пресс-службе Львовской ОГА.

Подписание акта состоялось при участии представителей управления охраны культурного наследия ОГА, председателя Пустомытовской райгосадминистрации и сельского головы села Старое Село.

Напомним, 11 ноября председатель Львовской облгосадминистрации Василий Горбаль и генеральный директор ООО «Крис» (победитель концессионного конкурса) Михаил Рыба подписали соглашение о передаче в концессию сроком на 49 лет замка в с. Старое Село Пустомытовского района.

Неотъемлемой частью концессионного соглашения является разработанный ООО «Крис» календарный план работ на период 2010-2015 годов. Согласно этому документу, до 2012 года концессионер планирует вывести памятник из аварийного состояния, к 2013 - восстановить функционально одну из башен, а к концу 2015 года - ввести объект в эксплуатацию. После восстановления замок будет функционировать как туристско-рекреационный центр.

Кабинет министров Украины внес в перечень объектов права государственной собственности, которые могут предоставляться в концессию, ряд объектов на территории Львовщины (постановление Кабмина № 1338 от 21.11.2007р.) Один из них - Замок XVII в. в с. Старое Село Пустомытовского района.

Замок в Старом Селе (XVII век) - памятник архитектуры национального значения. Он расположен в центре села, которое относится к древним поселениям. Замок использовался как оборонительное сооружение, поэтому неоднократно подвергался разрушениям, но восстанавливался и укреплялся.

Памятник занимает территорию 1,1 га, окружен толстыми стенами и стенами высотой до 8 м. Ранее замок имел шесть башен, однако сейчас остались только три. Лучше всего сохранилась восточная башня с уцелевшими зубцами короны.

Сейчас памятник находится в неудовлетворительном состоянии - нужно провести срочные противоаварийные и ремонтно-реставрационные работы.

Участникам концессионного конкурса предлагалось осуществить консервацию замка, изготовить проектно-сметную документацию реставрации памятника. Предложение претендента должно предусмотреть проведение противоаварийных работ; полный комплекс консервационных работ оборонительных стен, проведение ремонтно-реставрационных работ по восстановлению сооружений комплекса с сохранением и воспроизведением основной планировочной структуры, фасадов замка, проведение реставрационных работ на краеугольных башнях, реставрировав при этом белокаменные Аттики; устройство полного комплекса инженерных сетей и коммуникаций.

Источник

4404_original.jpg
Источник

На дворе 2013 год. Подведём итоги:

Цитата

8 січня 2013

Львівські замки і палаци продовжують руйнуватися після передання у концесію

Львів – Українські підприємці виявились неспроможними порятувати на Львівщині рештки оборонного замку XVI–XVII століть у Старому селі і палац Потоцьких ХІХ століття у Тартакові. Львівська область стала першим регіоном в Україні, де, за рішенням Кабміну, пам’ятки архітектури у 2010 році передали у концесію, тобто в оренду, приватним особам. Однак цей проект цілком провалився. А замок і палац нині ще більш зруйновані, ніж до передачі.

Жодної охорони і контролю як руїн фортеці у Старому селі, так і залишків палацу графа Потоцького у Тартакові, що в Сокальському районі. А у XVII столітті Тартаків був головною резиденцією польського магната Казимира Потоцького. Тут він збудував оборонний замок, і вже на його руїнах наприкінці XIX століття магнат Збігнєв Лянцкоронський звів розкішний палац у стилі французького необароко. У ньому бував письменник Леопольд фон Захер-Мазох, який навіть описав цю величну садибу.

До старих мурів у Старому селі теж мала дотичність родина Потоцьких. Останнім власником фортеці 1939 року був граф Альфред Потоцький, той, котрий замовив будівництво палацу Потоцьких у Львові.

Оскільки ці дві пам’ятки архітектури руйнувались, а держава не виділяла фінансування, у 2010 році Кабмін дозволив пошукати нових господарів для замку і палацу, тобто віддати в концесію. Відтак історичні об’єкти залишились у власності держави, концесіонер має право ними користуватись, а землю отримав в оренду.

У лютому 2010 року тодішній очільник області Микола Кміть підписав угоду про передачу в концесію палацу у Тартакові на 49 років з приватним інвестором з Волині Ігорем Новосадом. Підприємець зобов’язався вивести з аварійного стану і створити у палаці туристично-відпочинковий центр.

Також на 49 років передали львівському ресторатору Михайлові Рибі руїни замку в Старому селі, де площа землі становить два гектари. Угоду про передачу будівлі у концесію урочисто у листопаді 2010 року підписав тодішній голова Львівської ОДА Василь Горбаль.

Михайло Риба разом дев’ятьома бізнесменами, прізвища яких не розголошує, пообіцяв до 2012 року врятувати залишки замку від аварійного стану, до 2013-го – відновити одну з двох веж, а у 2015 році історичний туристично-відпочинковий об’єкт має працювати.

«Від сьогодні я несу повну відповідальність за пам’ятку. Нам треба зробити археологічні розкопки. Хочемо збудувати готель і відновити капличку, яка там є», – заявив львівський ресторатор.

Але справа далі заяв і Михайла Риби, і Ігоря Новосада не зрушилась. У 2011 році обоє концесіонерів скаржились на економічну кризу.

У телефонній розмові з кореспондентом Радіо Свобода (зустріч пообіцяв, але наступного дня не зреагував на телефон) Михало Риба сказав, що якраз спілкується з київськими бізнесменами і вони вирішать, що робитимуть у цьому році із замком, бо, мовляв, є намір залучити польських інвесторів.

Допоки концесіонери вирішують, у Тартакові місцеві мешканці створили благодійний фонд для порятунку палацу, а у Старому селі готують листи до Президента, прем’єра, очільника області з вимогою перервати угоду концесії.

Голова Старосільської сільради Михайло Івашків каже, що людей обдурили, бо стоять підставні особи, які мають намір захопити два гектари землі замку.

«Я прекрасно розумію, що ніякий Михайло Риба за цим не стоїть, я цим цікавився, він зі мною не зустрічається. Він від цього відхрещується. Якщо людина за рік нічого не робила, ми спокійно розірвемо угоду. Ми почнемо зі сходу села, вирішимо, що маємо робити. Я б хотів іншого інвестора, виставити одну людину на тендер. Я розумію, що їх цікавить площа, два гектари. Нам головне, щоб цегла не падала на голови. Це не наше, але ми доглядаємо за деревами, розчистили річку біля замку», – переконує Михайло Івашків.

Начальник управління охорони культурної спадщини Львівської ОДА Валерій Потюк каже, що адміністрація перерве угоди з обома концесіонерами, оскільки вони не виконали своїх обіцянок, не підготували бізнес-проектів.

«Ми також готові розірвати угоду. Бо вони навіть не мають наміру спілкуватись. У Тартакові ми шукали концесіонера через прокуратуру. А у Старому селі цей концесіонер живе у Львові. Я з ним вже чотири місяці хотів би побачитись, щоб бодай роз’яснив, як це все має бути», – зазначив він.

У 2010 році обласна влада мала намір віддати у концесію ще й Свірзький замок XVI століття, що належить Спілці архітекторів, яка його просто занедбала. А тут територія є – 25 гектарів землі серед неймовірної краси природи, і цей замок ще 15 років тому був у найкращому стані з-поміж інших. Нині доглядає за ним один селянин. Замок у жахливому стані.

Бізнесмени, які хотіли пам’ятку в оренду, не бажали вкладати кошти у її реставрацію, а одразу мали намір створити готельні номери і ресторани, щоб заробляти гроші одразу, не вкладаючи їх. Але старі замки і палаци потребують спершу великих капіталовкладень.

Галина Терещук

Источник

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 4 месяца спустя...

Державний експеримент із передачею замків у концесію провалився

+

12 червня 2013

Замки у Старому Селі та Тартакові таки відберуть у концесіонерів

Концесійні угоди щодо замків у Старому Селі та Тартакові на Львівщині будуть розірвані, оскільки концесіонери не виконують своїх зобов’язань.

Про це 12 червня на підсумковій прес-конференції про 100 днів роботи на посаді повідомив голова ЛОДА Віктор Шемчук.

«Минуло три роки, як ці замки були передані у концесію. Концесіонери повинні були виконати ті чи інші функції і роботи. На жаль, ні в Тартакові, ні в Старому селі до сьогоднішнього дня, як доповідав мені прокурор, ми не можемо відшукати самих цих концесіонерів, які укладали угоди. Ці люди існують, але вони не з’являються ні до органів місцевого самоврядування, ні до прокуратури», – повідомив Шемчук.

Голова ЛОДА висловив сподівання, що оголошення про розірвання договорів можуть спонукати концесіонерів до активних дій і вкладення коштів у ці замки.

«Така ж ситуація була по Свірзькому замку. Коли було оголошено про намір забрати його у власність територіальних громад або в державну власність, це спонукало Спілку архітекторів України, у власності якої майже 20 років перебував замок, до проведення ряду перемовин. На сьогодні вони передбачають кошти, програму щодо приведення замку до належного стану», – зазначив Шемчук.

Джерело
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 3 года спустя...
Цитата

29 липня 2016

Дубневич просить забрати у Риби замок

Нардеп Богдан Дубневич скерував звернення до голови Львіської облради з проханням розібратися з ігноруванням концесіонером Михайлом Рибою протиаварійних робіт у Старосільському замку.

28 липня, питання було внесено в порядок денний засідання постійної комісії з питань культури та ЗМІ облради, проте його так і не розглянули.

До Богдана Дубневича звернувся сільський голова с. Старе Село Пустомитівського району Львівської області з проханням посприяти у проведенні робіт з ліквідації аварійного стану оборонних стін Старосільського старовинного замку XVI-XVII ст., який є пам’яткою оборонної архітектури національного значення, – йдеться у зверненні.

"Як стверджує заявник, Старосільський знаходиться у концесії і відповідно до її умов планувалося здійснити консервацію замку, а саме протиаварійні роботи та повний комплекс консерваційних робіт оборонних мурів. На даний час концесіонер не провів жодних робіт", – зазначено у депутатському зверненні.

У 2010 році Старосільський замок передали в концесію ресторатору, співвласнику мережі "Де манджаро" Михайлу Рибі. 

Відомо, що ресторатор обіцяв вивести пам'ятку архітектури з аварійного стану до 2012 року.

Так, до 2013 року було заплановано відновити одну із веж замку, а до 2015 – ввести об'єкт в експлуатацію.

Старосілький замок мав функціонувати як туристично-відпочинковий центр, проте ремонтні роботи так і не розпочались.

Джерело

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...
×
×
  • Создать...