Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Науково-практична конференція "Воєнні кампанії на Поділлі середини XVII століття (до 360-річчя Батозької битви)"


Filin

Рекомендованные сообщения

Фото и текст отсюда

post-1-0-65068500-1348344156_thumb.jpg post-1-0-09327600-1348344157_thumb.jpg

post-1-0-41701800-1348344157_thumb.jpg post-1-0-77242400-1348344157_thumb.jpg post-1-0-09971000-1348344158_thumb.jpg

Цитата
Науково-практична конференція «Воєнні кампанії на Поділлі середини XVII століття (до 360-річчя Батозької битви)».

20 вересня в актовій залі навчального корпусу №2 (історичний факультет) КПНУ ім. І. Огієнка була проведена науково-практична конференція «Воєнні кампанії на Поділлі середини XVII століття (до 360-річчя Батозької битви)». Зі вступним словом виступив кандидат історичних наук, доцент, в.о. декана історичного факультету Володимир Анатолійович Дубінський, котрий наголосив на тому, що слід більше уваги приділити новим історичним аспектам та дослідженням, що дають змогу більш повно трактувати та висвітлити події військової історії, що мали місце на теренах Поділля у середині XVII сторіччя.

Далі було надано слово доктору історичних наук, професору, академіку Валерію Степановичу Степанкову, котрий, оперуючи нововиявленими даними, докладно оповів про причини, перебіг та наслідки Батозької битви 1652 р. Валерій Степанович наголосив на тому, що це була одна з найблискучіших битв українського війська проти польських вояків. Доблесть, військовий хист, стратегічне бачення, вміло підібрана тактика козацького командування на чолі з Богданом Хмельницьким – усе це дало змогу вщент розгромити польські сподівання на впокорення українців. Проте, як зазначив Валерій Степанович, в сучасній історіографії немає жодної книги, жодної монографії, в кінематографії – жодної стрічки, що висвітлювали б події Батозької битви. Більш того, майже не збереглося джерел, які б оповідали про ці події, окрім поодиноких свідчень, котрі слід розглядати в контексті інших непрямих джерел даного періоду. Однак, саме Батозька битва стала отою ватрою, котра розгоралась, отим прагнення українців до здобуття волі та творення власної історії!!!

Також на конференції виступили магістр історії, викладач Ірина Антонівна Найчук із доповіддю «Пилявецька битва та її історичне значення», студент IV курсу Олександр Мацьков із тематикою «Битва за Красне: прояв військової доблесті українського козацтва», кандидат історичних наук, доцент Володимир Володимирович Газін із доповіддю «Жванецька кампанія 1653 року та її вплив на становлення козацької України», магістр історії, вчитель історії Кам’янець-Подільського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Хмельницької області Леся Олександрівна Гринюк із тематикою «Причини, хід та наслідки Браїлівської битви».

Були присутні студенти історичного факультету, учні Кам’янець-Подільської гімназії та учні військового ліцею і за сумісництвом діячі клубу «Військова історія Поділля» (котрий діє на базі Кам’янець-Подільського військового ліцею, під керівництвом вчителя історії Лесі Олександрівни Гринюк та офіцера-вихователя Семенюка Ігора Михайловича), які жваво долучались до обговорення питань що виникали в ході доповідей.

На завершення конференції Володимир Анатолійович наголосив на тому, що буде опубліковано збірник із доповідями, а також більш докладніше можна буде довідатись як про Батозьку та Пилявецьку битви, битву за Красне, Жванецьку кампанію та Браїлівську битву, а також про битву під Монастирищем (інформацію підготував Валерій Степанович), яка до цих пір була малодослідженою сторінкою історії України.

Особисто для мене розкритті у ході доповідей події військових кампаній та їх вплив на процес становлення Української держави, дали змогу підсумувати здобуті протягом навчання на історичному факультеті знання (моя магістерська робота стосується саме періоду гетьманування Богдана Хмельницького) та поглянути на перипетії військових кампаній середини XVII сторіччя під новим кутом історичних досліджень. Отож, висновки просяться самі, багато чого з’ясовано, проте є і маловідомі аспекти, котрі потрібно більш глибше досліджувати, адже, знаючи своє минуле, ми маємо майбутнє. Також хочу наголосити на тому, що слід відновлювати історичну пам’ять, бо державі з історичною амнезією важко творити сьогодення і ще важче проектувати майбутнє.

Знаймо і пам’ятаймо своє минуле, творімо сьогодення та проектуймо майбутнє, поступово лікуймося від історичної амнезії, адже наразі маємо змогу більш глибше вивчати історію державотворення України. Бажаю вам наснаги та жаги до цього пізнання!!!

Галина Комарніцька

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...
×
×
  • Создать...