Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Delineatio Generalis Camporum Desertorum vulgo Ukraina або Загальна карта України Гійома Левасера де Боплана: локалізація поселень


Рекомендованные сообщения

В цій темі мова піде про відому карту "Delineatio Generalis Camporum Desertorum vulgo Ukraina..." розроблену відомим картографом Гійомом Левасером де Бопланом і яка була граверована Вільгельмом Гондіусом у 1648-му році.

Ця мапа відображає Україну станом на 1630-40-ві роки, тобто на час перебування Боплана у Речі Посполитій на службі короля. Вона повністю охоплює сучасну територію України та частично території Польщі, Румунії, Молдови, Білорусії та Росії. На цій мапі зображено 993 населених пункти, тільки проблема в тому, що вони не локалізовані, по крайній мірі така інформація не знаходиться в публічному доступі. Саме тому я вирішив створити інтерактивну карту, на якій будуть зображенні всі поселення, що знаходяться на карті. 

Моя мапа відповідає оригінальній вищезгаданій карті (яку ви можете переглянути за цим посиланням) але в основному, для зручності, я використовував детальнішу копію карти 1648- го року (копія за цим посиланням). 

На карті Боплана ви можете знайти таку експлікацію:
526064845_.thumb.jpg.865d0842e462f2177ce703fb1ac02842.jpg
freemap.com.ua

Для складання мапи були використані наступні позначення:

  • Civitas - Місто
  • Urbs Munita - озброєне Місто
  • Pagus - Село 
  • Sloboda (pol.) nova Colonia (lat.) - Слобода, новозасноване поселення
  • Viae publicae proecipuae - Використовувані публічні шляхи


Відповідно на карті:

  • Велике червоне коло - Місто (237)
  • Велике синє коло - озброєне місто (249)
  • Маленьке зелене коло - Село
  • Маленьке жовте коло - Слобода
  • Чорна лінія - публічний шлях
     

P.S. По-перше карта поки ще не закінчена на рівні сіл та слобод. По-друге деякі місця можуть бути невдало локалізовані, тому пишіть мені, якщо знайшли таку помилку і я неодмінно її виправлю. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...
×
×
  • Создать...