Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Поможем Свиржскому замку на майских!


Filin

Рекомендованные сообщения

swirz-7.jpg
Источник

Цитата
ДОПОМОЖЕМО СВІРЗЬКОМУ ЗАМКУ!

Дуже прошу перепостити і поширити

Друзі, маємо прекрасну нагоду своїми руками і грішми допомогти одному з найкрасивіших в Україні - Свірзькому замку на Львівщині (Перемишлянський р-н). Всеукраїнська спілка архітекторів, якій він належить, не робить нічого, аби запобігти його руйнуванню, тож давайте спробуємо зібрати невеличкі гроші на порятунок вестибюлю Верхнього Двору, який заливає вода. За словами місцевого директора, пана Володимира Мандзяка, потрібно близько 5 тисяч гривень. Я думаю, ми цілком спроможні зібрати таку суму і навіть більшу. Пропоную всім охочим приїхати туди на травневі свята (4-5 чи 11-12 травня, зараз вирішується) і разом із паном Володимиром закупити необхідні будівельні матеріали, а також, за бажанням, допомогти очистити замок від кущів та сміття ззовні. За це матимемо можливість заночувати в самому замку, де за легендою є Біла Пані. Тільки треба мати карімат і спальник.

Думаю, збиратимемо по 100 грн з особи. За ночівлю в замку, це, повірте дуже дешево :)

Втім, після хепенінгу ми оприлюднимо славетні імена цих донаторів :)

История этого великолепного замка в деталях описана здесь

Контакт в ЖЖ: templar-ua.livejournal.com (пишем в личку)

Facebook: страничка события

Или здесь задаём вопросы, отмечаемся :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Что хотелось бы добавить лично от себя - ситуация с замком парадоксальная... Свирж хотели привести в порядок (ремонт и реставрация были, к слову, далеко не эталонного уровня), но в итоге в нескольких шагах от финиша работы заморозили. Замок не стал гостиницей, как планировалось, да и вообще - он ничем не стал. На выходе получилась масса пустых и почти полностью готовых к эксплуатации помещений, которые некому было обживать. Замок опустел, его сотрудников разогнали. Только один - Владимир Мандзяк - остался на посту. И только благодаря ему (если повезёт, если Владимир осведомлён о вашем приезде или просто не успел покинуть замок) удачливые туристы/путешественники, приехавшие в Свирж, могли осмотреть старинный комплекс изнутри. А многие другие (включая туристов, которые к нам приезжали из Европы) довольствовались лишь внешним осмотром достопримечательности.

Потому предложение организаторов Акции выглядит очень заманчиво, как ни крути. Это не просто благотворительность в пользу замка, это ещё и уникальная возможность погостить в замковых помещениях. Отдыхая в Свиржском замке, вы тем самым поможете ему возродится!

Спартанские условия сполна окупятся прекрасной атмосферой, великолепными видами и незабываемыми воспоминаниями :lol:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Можливо, варто відкрити картковий рахунок в "Приваті"? В названі дати я поїхати не можу :(, але перевів би гроші...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Мнения в духе "Поехать не смогу, но деньги перевёл бы" уже звучали... ждём реакции организаторов. О счёте в Привате идея здравая, надеюсь, что прислушаются.

Я лично не против провести ночь в замке, даже если речь идёт о спальном мешке :) Всё это будоражит воображение )

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Статья по теме, опубликованная сайтом life.pravda.com.ua

Цитата
Благодійна ніч у Свірзькому замку

Якісь речі, схоже, не міняються ніколи… Іноді, під час нападів оптимізму, мені вважалось, ніби тема замків в Україні вже настільки модна, настільки актуальна – причому як серед пересічних мандрівників, так і аж до рівня віце-спікерів Верховної Ради – що ті пам’ятки оборонної архітектури, яким пощастило пережити дві світові війни, комуністів і "дикі" 90-ті, вже мали би бути потроху заопікуваними, або, принаймні, на слуху.

Уявлялось, що складаються якісь плани щодо їхнього довгоочікуваного перетворення на культурно-туристичні центри, залучення під історичні фестивалі… Виявляється, що я дивився на наш окремий міжцівілізаційний світ крізь рожеві окуляри. До реальності повернули мої випадкові чергові відвідини Свірзького замку в Перемишлянському районі Львівщини, а також влучна фраза одного з досвідчених інтернетних краєзнавців.

Він пише таке: "Ті, хто вважає, що більшість замків і палаців Львівщини відновлено – це або чиновники, або особи зовсім без тями, або люди, яким зробили лоботомію".

ef9a1b0-img-7746.jpg

Свірзький замок – а мова тут піде саме про нього – одна з найкраще збережених ренесансних пам’яток України. До слова, він відомий тим, що тут знімали кілька яскравих епізодів картини "Д’Артаньян і три мушкетери". Зокрема саме в цих стінах підступна Міледі-Тєрєхова труїла наївну Констанцію-Алфьорову.

Замок пережив кілька будівельних етапів і змінив чимало власників протягом своєї довгої історії, що ведеться з кінця XV століття. Рід Свірзьких залишив по собі вишукані брами, спольщені австрійці Цетнери, згадуються завдяки грифону на одній з башт, а останній приватний власник – майбутній генерал Війська Польського і Армії Крайової, очільник Варшавського повстання Тадеуш Коморовський, також долучився, вклавши чималі кошти у відбудову замку, що згорів у Першу світову.

2116451-img-7723.jpg
Старовинна каплиця - "Бастіон Сен-Жерве", в якому Д'Артаньян з друзями ефектно снідав під кулями

Після 1944 року пам’ятка стояла пусткою, доки у 1977 році її не передали на баланс Всесоюзної спілки архітекторів. Почався ґрунтовний ремонт. Замок планували переобладнати під будинок творчості. На 1993 рік загальна реконструкція пам’ятки була завершена на 72%, після чого фінансування припинилось. Архітектори – тепер вже лише української спілки, якій замок відійшов у спадок – так і не встигли насолодитись відпочинком у вже майже готових гостьових номерах.

Те, що було зроблене за 15 років, звелось майже нанівець доволі швидко. Щоправда, у 2009 році Свірзький замок збирались разом із замком у Старому Селі та палацом в Тартакові передати в концесію (оренду) приватним підприємцям на 49 років, але ця ініціатива лишилась без підтримки. Так само, як і намагання директора Львівської галереї мистецтв Бориса Возницького перетворити Свірзький замок на картинну галерею-музей, як то є в Олеську.

41cfd15-img-7767.jpg
Пан Володимир Мандзяк у Нижньому дворі замку

Тож на сьогодні маємо аналогічну картину, як і в 80-90-х: замок стоїть на замку і ніхто туди не може потрапити. Фактично останні роки ним опікується лише одна людина – директор державного будинку творчості Володимир Мандзяк.

За його словами, Спілка архітекторів вже давно не виділяє ані копійчини на пам’ятку і він за власний кошт сплачує, приміром, за електрику. Річ ясна, що наодинці, та ще й за відсутності фінансування, вдало дбати про подібну махіну неможливо, а відтак подекуди внутрішні приміщення вже потребують термінового ремонту. Як, наприклад, вестибюль Верхнього двору, в якому в стелі вода утворила дві величезні діри.

Зізнаюсь, я вважав (і навіть написав по це у своїй книзі "155 польських замків і резиденцій в Україні", за що нині перепрошую), що Свірзький замок таки передали в концесію, і заїхав у селище аби переконатись чи щось вдалось вже зробити новому власнику.

Натомість я випадково зустрів пана Володимира, який люб’язно провів мене досередини, розповівши про сумне сьогодення. Тоді у мене і народилась невеличка ідея. Її суть полягає в тому, що ми, прості люди, не офіційні особи й не чиновники, можемо своїми зусиллями врешті зсунути всю цю патову ситуацію з мертвої точки.

5c5f067-img-7779.jpg
Одне з приміщень, де зможемо ночувати

Ні, ми, звісно ж, не претендуємо на те, щоб замок передали в чиюсь власність, ми просто спроможні для початку зібрати якісь кошти на ремонт стелі згаданого вестибюлю. Нагородою за це стане ночівля в замкових приміщеннях (необхідно мати карімат і спальник), для тих, хто захоче туди приїхати.

Пан Мандзяк всіляко підтримав цю ініціативу, тож нині всі охочі можуть приєднатися до неї на моїй сторінці у фейсбуці.

Ми плануємо приїхати у Свірж або 4-5 або 11-12 травня – точні дати я сповіщу найближчим часом на вказаній сторінці – і після ночівлі у замку провести невеличку толоку з прибирання замкової території. Моя пропозиція – збирати по 100 гривень з особи (звісно ж, за бажанням можна давати і більше), що за ночівлю у справжньому замку, де, за легендою, іноді бачать Білу Пані, зовсім недорого.

7a4d33c-img-7798.jpg
Свірзький замок з боку става

Є вже також ідея долучити до цього якихось поетів і музикантів. Щоправда жодної сцени ми ставити не будемо – все ще заважає погана карма нещодавнього скандального фестивалю "Свірж" - просто ввечері при багатті влаштуємо якийсь поетично-музичний перформенс.

Якщо вся ця ініціатива у підсумку вдасться, хотілося б проводити щось подібне щонайменше раз на рік. В ідеалі ж, допомагати таким чином бажано не тільки Свіржу, а й всім іншим замкам і палацам, про які забула держава. Наприклад, Поморянській твердині XVII століття в Золочівському районі Львівщини, яка руйнується надшвидкими темпами. Головне усвідомити: все у наших, а не в чиїхось силах.

28.03.2012

Дмитро Антонюк, журналіст, мандрівник, для УП.Життя

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Видео от zik.ua по теме акции:

От себя хотел бы оставить некоторые комментарии по теме того, что было сказано:

Мнение, вложенное в уста Виктории Долик:

Цитата

Тому, навіть якщо ви потрапите до середини Свірзького замку, там вас нічого не здивує

Это правило применимо не для всех. На самом деле даже побывать на территории двух внутренних дворов замка - это уже радость, для таких как я, например. Например, именно во внутреннем дворе замка снимались некоторые знаковые сцены фильма "Д'Артаньян и три мушкетёра". А ещё внутри сохранились осколки старого замка, пережившие пожар и разрушения времён Первой Мировой... Всё это нужно учиться ценить ещё прежде, чем в залах появятся музейные коллекции и выставки.

Владимир Губицкий (заместитель главы Львовской облгосадминистрации) говорит:

Цитата

Треба шукати концесіонера, який би пішов на вкладення великих коштів. Ці кошти не будуть скоро повернені, це має бути просто жага до тих споруд, і людина має зрозуміти, на який крок вона йде. Наразі таких концесіонерів немає.

Пока такие дяди, как Владимир, будут искать концессионера, замок развалится. А кроме того, во-первых, я не думаю, что Владимир и люди из его окружения серьёзно обеспокоены поиском инвесторов, которые могут вернуть замку вторую жизнь. Во-вторых, не факт, что найденный чиновниками инвестор, который "честно" выиграет конкурс, хоть что-то сделает для сооружения. Хватает примеров в духе: "О, мы нашли инвестора, замок спасён" и чуть позже "Кризис ударил, нет денег, мы не знали, что инвестор плохой человек, ничего не изменилось".

Потому пока чиновники с умным видом перебирают бумажки, разводят руки и плачутся о том, что "сверху" ничего не перечислили, я надеюсь, что найдутся простые люди, действующие вне рамок этой глупой бюрократической машины, которые смогут приехать или просто помочь финансово на расстоянии. Тем более, что инициатива исходит не со стороны правящих дядей, а со стороны простых путешественников, тех, кто пытается решить проблему в обход чиновничьего безразличия.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 4 недели спустя...

templar_ua, идейный вдохновитель акции в Свирже, сообщает:

Цитата
Благодійна ніч у Свірзькому замку

Дорогі камради. Я запланував акцію-толоку допомоги Свірзькому замку на Львівщині. Збираємо по 100 грн аби зробити аварійний ремонт ось цієї та ще однієї діри у вестибюлі Верхнього двору замку:

Swirz-6-7.jpg

Приїжджаємо двічі: 4-5 і 11-12 травня. Це п'ятниця-субота. На жаль, у суботу-неділю це зробити не дозволили. За те, що ми робимо благодійні внески на аварійний ремонт приміщень (а отже він не потребує довгих розглядів урядових комісій і різного роду приписів і дозволів) його єдиний доглядач пан Володимир Мандзяк люб'язно дозволяє провести одну ніч безспосередньо у замкових приміщеннях (потрібно мати карімат, спальник і ліхтарик). Гадаю, 100 гривень за ночівлю у справжньому ренесансному замку - дуже невеличкі гроші. Є лише обмежена кількість місць - 25. Всі, хто не потрапить у це число, зможуть переночувати під замковими мурами у наметі (своєму). У суботу з ранку всі бажаючі зможуть допомоготи прибрати навколозамкову територію від сміття і кущів. Всі подробиці у мене на фб-сторінці: http://www.facebook.com/events/349631905072287/, а також тут: http://www.facebook.com/profile.php?id=100001731429793.

Львівська облрада (якій фактично належить замок) вже в курсі цього заходу і не має ніц проти. Тож тут у нас унікальний шанс своїми зусиллями зрушити проблему з мертвої точки, а не просто в чергове побідкатись плачевним станом пам'ятки.

Ось банківські реквізити на благодійні внески:

Отримувач: Антонюк Дмитро Вікторович

Інн. 2791204812

Рахунок: 26255000156241

МФО: 380009

АТ "Ерсте Банк"

Платник: ваше ПІБ

Призачення платежу: благодійний внесок на ремонт Свірзького замку

За всіма додатковими деталями прошу мені в приват. І заздалегідь дякую тим, хто зголоситься!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 2 недели спустя...

templar-ua сообщает:

Цитата
Останній шанс заночовати в Свірзькому замку і допомогти йому

Народ, маєте останню нагоду (принаймні до осені) завтра, з 11 на 12 тарвня, провести благодійну ніч у Свірзькому замку під Перемишлянами на Львівщині. Збираємо по 100 грн (хто більше, хто менше) на аварійний ремонт вестибюлю верхнього двору. За це маємо можливість переночувати в ренесансній перлині, в якій не влягалось до того тіло туриста. Завтра збираємось не раніше 17:00 в замку, відпочиваємо, ночуємо, а в суботу прибираємо навколишню територію.

Для інформації: із запланованих 5000 гривень, вже зібрали 2950.

Їхати зі Львова мартшруткою через Бібрку на Перемишляни (кінцева на кільці вул. Зеленої біля Сихова). З собою мати:

  • карімат, спальник і (бажано) намет
  • їжу на вечір і на ранок
  • технічні рукавиці і пару мішків для сміття
  • ліхтарик і кілька свічок
  • теплий одяг (вночі може бути холодно)
  • свій посуд (чашка, таріль, веделка, ніж, ложка)
  • туалетний папір/серветки
  • алкоголь дозволяється, але так, щоб усім іншим за вас не було соромно
  • питну воду, якою вранці будете вмиватись

Якщо матимете додаткові питання - я до ваших послуг: 067 245 39 94. Решта подробиць тут

P.S. "Культурну програму", на жаль, цього разу не обіцяю, тож вітаються всі з музичними інструментами. Якщо ж ви на них ще й грати вмієте - то вапщє :)

А вот тут найдено несколько фоток с первого этапа акции:

post-1-0-24909000-1336740767_thumb.jpg post-1-0-89504100-1336740768_thumb.jpg post-1-0-25524100-1336740770_thumb.jpg post-1-0-30901000-1336740772_thumb.jpg post-1-0-02995500-1336740774_thumb.jpg post-1-0-10946300-1336740775_thumb.jpg post-1-0-37114900-1336740776_thumb.jpg post-1-0-81104800-1336740777_thumb.jpg post-1-0-49729300-1336740778_thumb.jpg post-1-0-79105700-1336740766_thumb.jpg post-1-0-79293900-1336740789_thumb.jpg post-1-0-20231200-1336740791_thumb.jpg post-1-0-61175400-1336740792_thumb.jpg post-1-0-67471700-1336740793_thumb.jpg
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 3 недели спустя...

Дмитрий Антонюк сообщает:

Щойно дзвоним мені пам Володимир Мандзяк зі Свірзького замку і повідомив, що наволо замку повністю розчищено всі дикорослі кущі, а також про початок аварійних робіт у вестибюлі Верхнього дитинця. На разі, бракує коштів (бо дещо з 5000 тисяч грн він залишив аби вистачило на догляд за замком на все літо) на купівлю рулону толі та ще деяких інших матеріалів. З роботою це приблизно 1000 гривень. В будь-якому разі, після вже проведених робіт ті діри в стелі не течуть і замок може простояти до осені, коли, сподіваюсь, ми там знову зберемося для допомоги і відпочинку. Наразі ж, охочі можуть і надалі переказувати кошти на благодійний рахунок.

Ще раз всім, хто долучився величезне ДЯКУЮ! Наші гроші працюють.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ БЛАГОДІЙНИХ ВНЕСКІВ НА РЕМОНТ СВІРЗЬКОГО ЗАМКУ

Отримувач: Антонюк Дмитро Вікторович

Інн. 2791204812

Рахунок: 26255000156241

МФО: 380009

АТ "Ерсте Банк"

Платник: ваше ПІБ

Призачення платежу: благодійний внесок на ремонт Свірзького замку

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...
×
×
  • Создать...