Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Великий Ходачків (Великий Ходачків): чи були укріплення у поселення "Кодеско"?


Рекомендованные сообщения

PS. Лабентвелла, як і Кодеско потребують створення окремих тем. Можливо варто створити розділ форуму "Не локалізовані міста / городища" ?

Як десь реніше писалось, так і ще раз повторюсь, що Кодеско то теперішній Ходачків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Кодеско то теперішній Ходачків.

Цілком згоден. Але, якщо було прикордонне місто (митниця?) у Поділлі (Кодеско), то повинно бути відповідне місто у Червоній Русі (Лабентвела?).

Давні переправи були біля Буцнево (частина річки Рудої біля Буцнево називається Брідок), Купчинець (Бродилів), Конюхів (частина села називається Корсів - "корса" - "переправа").

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Кодеско то теперішній Ходачків.

Цілком згоден. Але, якщо було прикордонне місто (митниця?) у Поділлі (Кодеско), то повинно бути відповідне місто у Червоній Русі (Лабентвела?).

Давні переправи були біля Буцнево (частина річки Рудої біля Буцнево називається Брідок), Купчинець (Бродилів, Конюхів (частина села називається Корсів - "корса" - "переправа".

щось не зовсім вловлюю хід думок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Але, якщо було прикордонне місто (митниця?) у Поділлі (Кодеско), то повинно бути відповідне місто у Червоній Русі (Лабентвела?).

Давні переправи були біля Буцнево (частина річки Рудої біля Буцнево називається Брідок), Купчинець (Бродилів), Конюхів (частина села називається Корсів - "корса" - "переправа").

щось не зовсім вловлюю хід думок.

Приблизно в районі Ходачкова проходила давня границя між Поділлям та Червоною Руссю. На границях розташовувались міста-митниці. Переважно вони були біля річок, так як одночасно захищали переправи.

Тепер розглянемо шлях: Буцнів - Бродилів (Купчинці) - Лабентвела - Галич. Із зміною ваги Галича на користь Львова, змінився шлях: Тернопіль - Почапинці з розгалуженням через Кодеско - Бережани на Галич, та через Козлів на Львів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ви серйозно про міста митниці, що в межах Речі Посполитої були оподатковані кордони між воєводствами ???

Проектуючи ту ситуацію на сьогодення, то потрібно було платити податок і показувати "паспорт" на зразок перетину Тернопільської і Івано-Франківської обл?

Не хочу сильно сперечетись, але в таке мені чомусь важко віриться. Можливо просвітлете мене якимись джерелами про міста митниці на нашому терені у той історичний період?

Ну описали ви ті шляхи, в чому суть питання чи що не зрозуміло з Кодеско? Якщо ви погоджуєтесь що то ходачків, то для чого відкривати окрему тему по Кодеско? замку там ніби не було. Чи був?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ви серйозно про міста митниці, що в межах Речі Посполитої були оподатковані кордони між воєводствами ???

Я говорю про більш ранній період - кордони між князівствами.

Проектуючи ту ситуацію на сьогодення, то потрібно було платити податок і показувати "паспорт" на зразок перетину Тернопільської і Івано-Франківської обл?

Так як було в кінці 8х, на початку 9х років ХХ століття. Також, згадайте "мостове"...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Ви серйозно про міста митниці, що в межах Речі Посполитої були оподатковані кордони між воєводствами ???

Я говорю про більш ранній період - кордони між князівствами.

Проектуючи ту ситуацію на сьогодення, то потрібно було платити податок і показувати "паспорт" на зразок перетину Тернопільської і Івано-Франківської обл?

Так як було в кінці 8х, на початку 9х років ХХ століття. Також, згадайте "мостове"...

У вас є інформація де проходили кордони князівств, і про те що Ходачків існував у княжі часи?

І ви впевненні що в княжі часи між князівствами були фізичні кордони? Тобто стояла "варта" на дорозі і брала податок?

Може поділетесь інформацією?

І що саме було кінці 8х, на початку 9х ? "Так як було в кінці 8х, на початку 9х років ХХ століття."

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

У вас є інформація де проходили кордони князівств, ...

Пробую потрохи зібрати.

У вас є інформація ... що ходачків існував у княжі часи? Може поділетесь?

У 1440 році згорів Краківський архів... Також я не говорю про існування Ходачкова у княжі часи, а про поселення в районі Городища Козівського району на горі Замчисько, Бродилова в районі Купчинець.

PS.

І що саме було ?"Так як було в кінці 8х, на початку 9х років ХХ століття."

"Митний" контроль між областями.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В 05.04.2012 в 22:27, HOUSE MD сказал:
В 05.04.2012 в 22:20, AnKo сказал:
У вас є інформація де проходили кордони князівств, ...

Пробую потрохи зібрати.

В 05.04.2012 в 22:20, AnKo сказал:
У вас є інформація ... що ходачків існував у княжі часи? Може поділетесь?

У 1440 році згорів Краківський архів... Також я не говорю про існування Ходачкова у княжі часи, а про поселення в районі Городища Козівського району на горі Замчисько, Бродилова в районі Купчинець.

PS.

В 05.04.2012 в 22:20, AnKo сказал:
І що саме було ?"Так як було в кінці 8х, на початку 9х років ХХ століття."

"Митний" контроль між областями.

"Митний" контроль між областями." Чесно не паямятаю. Ви їхали до Києва з Тернополя і за це платили мито? Чи може везли якийсь товар і додатково платили мито за проїзд через хмельницьку, вінницьку, і житомирську обл?

Ну добре а до чого тоді тут Кодеско чи Ходачків? Щось тут тема зїжджає в сторону?

Чесно в мене враження що ви побачили на мапі Боплана кордон між поділлям і покуттям і "прикрутили" цей кордон вже аж до княжих часів, з Кодеско як однією з митниць.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

"Митний" контроль між областями." Чесно не паямятаю. Ви їхали до києва з Тернополя і за це платили мито? Чи може везли якийсь товар і додатково платили мито за проїзд через хмельницьку, вінницьку, і житомирську обл?

За вивіз деяких товарів за межі області потрібно було платити. Також не забувайте про територіально "прив'язані" купони.

Ну добре а до чого тоді тут Кодеско чи Ходачків? Щось тут тема зїжджає в сторону?

Тема, дійсно, зїхала. Адже мова про Почапинці. Про кордон і митницю попадалась інформація при вивченні Стрілищ. Також кордон між Руссю і Поділлям проходив то в районі Ходачкова, то Куропатник.

Чесно в мене враження що ви побачили на мапі Боплана кордон між поділлям і покуттям і "прикрутили" цей кордон вже аж до княжих часів, з кодеско як однією з митниць.

Ніщо не зявляється з нізвідки, і безслідно не зникає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 5 лет спустя...
В 05.04.2012 в 22:03, AnKo сказал:

 Якщо ви погоджуєтесь що то ходачків, то для чого відкривати окрему тему по Кодеско? замку там ніби не було. Чи був?

На мою думку Кодеско це - теперішнє село Городище, Козівського району. Так як на карті Боплана Кодеско позначений північніше Купчинців і шлях з Зборова проходить в декількох кілометрах від самого поселення. C. Городище ідеально підходить, тоді коли с. Великий Ходачків, засноване на перехресті двох вам відомих шляхів, не могло знаходитись на відстані від шляху з Зборова. І село Великий Ходачків розташоване на північному-сході від села Купчинці а не на півночі. Щоб завершити то Великий Ходачків в часи складання мапи був хутором з корчмою (і це ще в кращому випадку) тому що перша писемна згадка Великого Ходачкова - 1758 р.

11.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В 24.12.2017 в 05:11, Arsen Замки -Тернопільщини сказал:

На мою думку Кодеско це - теперішнє село Городище, Козівського району. Так як на карті Боплана, Кодеско позначений північніше Купчинців і шлях з Зборова проходить в декількох кілометрах від самого поселення. C.Городище ідеально підходить ...

А Вас не бентежить те, що с. Городище розташоване на правому березі Стрипи, а Кодеско на лівому ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

В 24.12.2017 в 10:25, HOUSE MD сказал:

А Вас не бентежить те, що с. Городище розташоване на правому березі Стрипи, а Кодеско на лівому ?

Вибачте, навіть не помітив. Напевно, я помилився, але я не думаю що Кодеско це Ходачків. Потрібно буде продовжити пошуки, або краще аргументувати, що це є Ходачків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 1 год спустя...

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...
×
×
  • Создать...