Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум
Filin

Пнёв (Пнів): возрождение замка

Рекомендованные сообщения

Обсуждается этот объект: Пнёвский замок


Слухом земля полнится, говорят, что замок вроде как начали восстанавливать. Причём новость свалилась как-то внезапно. Никаких сведений об этом проекте я раньше не встречал, потому был удивлён вдвойне. Ну ладно, думаю, мог что-то пропустить, и полез в дебри Сети, где удалось кое-что выудить, правда, не так много, как хотелось бы, да и те публикации мелькнули и потерялись в региональных СМИ.

Ещё 14 января 2017 г. была опубликована такая вот новость:

Цитата

Пнівський замок у 2017 році планують відновити

На відновлення Пнівського замку на Надвірнянщині передбачені кошти з обласного бюджету, а також відділ культури подав документи на міжнародний конкурс проектних заявок у рамках програми транскордонного співробітництва "Польща, Білорусь, Україна" – і сподівається на перемогу.

Результати конкурсу очікують отримати у лютому, пише КУРС із посиланням на сюжет ТРК "Надвірна"

Щоб почати реконструкцію, депутати на десятій сесії Надвірнянської районної ради підтримали зміни до рішення 2009 року про надання відділу культури права оперативного управління замком XV століття. Власником замку залишається районна рада в особі територіальної громади.

У Пнівському замку до сьогодні найкраще збереглась північна стіна. 

На відбудову західної вежі замку залучать і 400 тисяч гривень, які здобули на обласному конкурсі проектів.


Но, как я понял, в 2017-м так ничего глобального так и не произошло, и вот уже история снова завертелась, на этот раз уже в 2018-м.

Новость от 10 февраля 2018 (приведу её с некоторыми сокращениями, поскольку там не всё по теме):

Цитата

На Надвірнянщині відновлюють Пнівський замок

8 лютого 2018 року Надвірнянський район з робочим візитом відвідали голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, заступник голови обласної ради Сергій Басараб, начальник відділу з питань міжнародних зв'язків, інвестицій та проектної діяльності Юрій Цимбалюк.

Посадовці відвідали об’єкти інфраструктури району, які фінансувалися у 2017 році, або ж, які фінансуватимуться у 2018 році за рахунок коштів обласного бюджету. А також, ознайомилися з реалізацією проектів – переможців обласних конкурсів, проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. ...

Після короткої зустрічі керівники обласної та районної ради ознайомилися з реалізацією проекту «Великі зміни малими кроками замок Куропатви ХVІ століття у селі Пнів» щодо реконструкції Пнівського замку. У 2016 році фортеця стала однією із переможців на обласному конкурсі проектів.

Відтак його реалізацію розпочали за фінансової підтримки Надвірнянської районної ради в сумі 250 тис. грн., Надвірнянської міськради в сумі 150 тис. грн., Пнівської сільської ради в сумі 100 тис. грн., та Івано-Франківської обласної ради ради в сумі 400 тис. грн. Координатор проекту, директор Надвірнянського туристично-інформаційного центру Володимир Гринішак зазначив, що роботи з відновлення Пнівського замку можна розділити на два напрямки: локальний, який передбачає відновлення західної вежі, створення інформаційного пункту, де б у майбутньому працювали екскурсоводи, науковці, обслуговуючий персонал та ще один перспективний напрямок – створення центру спадщини Фортеці Пнів.

Керівники обласної ради висловили схвальні відгуки і наголосили, що розвиток туризму на теренах Прикарпаття і надалі залишається основним напрямком роботи. ...


Из той же серии новость от 14 февраля 2018:

Цитата

На Прикарпатті відновлять замок ХVІ століття

Пнівський замок у Надвірнянському районі все-таки відновлять.

Минулого року очільникам міста вдалось виграти конкурс “Великі зміни малими кроками”, однак реконструювати будівлю так і не вдалось.

Під час робочої поїздки керівництва облради у Надвірнянський район обговорили також питання відбудови замку Куропатви ХVІ століття у селі Пнів.


А 16 мая 2018 г., как сообщила Ukraina Incognita, у стен замка уже был замечен экскаватор, который вроде как использовали не для раскопок, а для каких-то подготовительных работ на близлежащем участке:

11-1.jpg 11-2.jpg 11-3.jpg

И вроде как повод для радости, но в то же время "меня терзают смутные сомнения" (с) ... По какому проекту проводятся работы? Что планируют сделать? Сколько денег выделили? Как долго будут длиться работы? Вопросов много, а ответов нет и новостей об этом немаловажном событии как-то на удивление мало, можно сказать, что их и вовсе нет, и это тоже заставляет напрячься.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Хмм, трудно щось вгадати, судячи по відео - деревяні підпори висять ще з Зими.  Видно також що трохи замуровують тріщини. Не знаю наскільки це правильний підхід, без належної документації, збудують якийсь жах.  

П.С. Ескаватор можливо розчищає дорогу для техніки і підвозу буд матеріалів.

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Ваша публикация должна быть проверена модератором

Гость
Вы не авторизованы. Если у вас есть аккаунт, пожалуйста, войдите.
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

  Разрешено не более 75 смайлов.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...

×