Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

Укріплення Івано-Франківської області


Рекомендованные сообщения

Відійду від правил форуму, подам список замків замчищ Івано-Фраківської області. Їх було значно більше, але і тут значна кількість. Може хтось буде поблизу якогось населеного пункту і можна буде локалізувати конкретніше. Думаю вартувало б зробити таке по окремих областях, просто список. У нас звикли від конкретного переходити до загального, а знати загальне дуже цінно, оскільки створюється загальна картина.

Збережені камяні замки

БОГОРОДЧАНСЬКИЙ РАЙОН

Манява, скит

ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОН

Галич, замок

Крилос, Успенський замок

Маринопіль, замок

Шевченкове, церква Пантелеймона і монастир Святого Станіслава

ГОРОДЕНКІВСЬКИЙ РАЙОН

Городенка, замок

Раковець, замок

Чернелиця, замок

ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОН І МІСТО БОЛЕХІВ

Бубнище скельний монастир

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК

Івано-Франківськ, укріплення м.Станіслав

Івано-Франківськ, замок Потоцьких

НАДВІРНЯНСЬКИЙ РАЙОН

Надвірна, замок

Надвірна, Пнівський замок

РОГАТИНСЬКИЙ РАЙОН

Приозерне, замок-палац Рея

Рогатин оборонний костел

Рогатин оборонна церква Різдва

Рогатин, церква святого Духа

Чесники, оборонний храм

РОЖНЯТІВСЬКИЙ РАЙОН

Перегінське, замок

Рожнятів, замок

ЗАМЧИЩА

Богородчанський район

Солотвин замок містечка Краснопіль

Солотвин міські укріплення містечка Краснопіль

Старі Богородчани замок

Болехівська міська рада

Болехів замок

Болехів оборонний костел

Болехів міські укріплення

Галицький район

Блюдники замок

Бурштин замок

Галич місто-фортеця

Деліїв (Вовчків) замок

Кремидів замок

Мартинів замок

Устя Зелене замок

Городенківський район

Чернелиця замок

Чернелиця оборонний костел

Чернелиця міські укріплення

Михальче замок

Михальче міські укріплення

Городенка замок

Городенківський, Корнів замок

Долинський район

Долина міські укріплення

Долина замок

Калуський район

Бережниця Шляхетська замок

Войнилів замок

Долішній Княждвір замок магнатів Шумлянських (Калуський повіт, розміщення населеного пункту викликає питання)

Завадка замок

Лука замок

Новиця міські укріплення

Новиця замок

Підгірки замок

Студинка замок

Хотин замок (біля Калуша, очевидно Хотінь)

Коломийський район

Гвіздець замок

Гвіздець монастир

Дебеславці замок

Коломия замок на місці будинку гімназії

Коломия міські укріплення

Коршів замок

Матіївці замок

Отинія замок

Отинія міські укріплення

Печеніжин замок

Косівський район

Косівський, Косів замок

Кути замок

Люча замок

Уторопи замок

Шешори замок

Надвірнянський район

Волосів замок

Делятин замок

Ланчин замок

Чорні Ослави замок

Рогатинський район

Букачівці замок

Букачівці оборонний монастир

Васючин замок

Виспа місто-фортеця

Виспа замок

Виспа оборонний монастир

Гончарівка замок

Григорів оборонний двір

Григорів замок

Добринів замок

Добринів замчище

Журів місто-фортеця

Журів замок

Залип’я замок

Кліщівна замок

Княгиничі місто-фортеця

Кукільники замок

Липівка місто-фортеця

Липівка замок

Липівка оборонний костел

Луковець-Вишнівський оборонний монастир

Лучинці замок

Нижня Липиця замок

Підгороддя замок

Підкамінь замок

Путятинці замок

Верхня Липиця замок

Рогатин місто-фортеця

Рогатин замок (за костелом)

Рогатин оборонна церква Різдва

Рогатин оборонний костел

Сарники замок

Свистільники замок

Стратин місто-фортеця

Стратин замок

Чесники оборонна церква

Чесники замок

Чучинці замок

Снятинський район

Заболотів замок

Снятин замок

Снятин місто-фортеця

Тисменицький район

Єзупіль міські укріплення

Єзупіль замок на місці монастиря Домініканців

Єзупіль городище біля палацу

Лисець замок

Лисець міські укріплення

Тисмениця міські укріплення

Тисмениця замок

Черніїв замок

Черніїв міські укріплення

Тлумацький район

Живачів замок

Нижнів замок

Нижнів міські укріплення

Нижнів австрійський оборонний комплекс

Обертин замок

Палагичі замок

Тлумач замок

Тлумач оборонний костел

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Спасибо за информацию :)

... подам список замків замчищ Івано-Фраківської області.

Хотел бы прояснить один нюанс. Дело в том, что Замок - это укреплённое жилище некого частного лица/феодала. Замчище - это с одной стороны этакий синоним слова "замок", но с другой стороны слово "замчище" зачастую употребляют для обозначения места, где когда-то находился замок, от которого в наши дни либо вообще ничего не осталось, либо осталось слишком мало. Так вот, если исходить из такого толкования терминов, то название темы "Замчища Івано-Франківської області" не совсем корректно. Ведь тут мы видим список различных оборонных объектов: замков, укреплений городов, городищ, монастырей, церквей... Иными словами, только к части объектов из этого списка применимы термины "замок" и "замчище".

Думаю вартувало б зробити таке по окремих областях, просто список. У нас звикли від конкретного переходити до загального, а знати загальне дуже цінно, оскільки створюється загальна картина.

В идеале для этих целей должен служить Раздел Статистики, где и должны выводиться общие списки объектов, разграниченные по классам, областям и другим критериям. Просто пока сайт находится на стадии заполнения, в разделе Статистики не всегда можно найти исчерпывающие списки объектов. Но такой формат, как мне кажется, всё же удобней простого статичного текстового списка. Как доведу до ума раздел Статистики, сможем сравнить :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Відносно замчищ - у моєму розумінні - це замок, від якого залишилися земляні укріплення, щось ніби городища, але пізнішого часу. Мені навіть здається, що це досить науковий термін. У мене є ще список городищ, доволі просторий, але їх не подавав, хоча багато з них використовувалися у середньовіччя феодалами, але в незначній мірі. Розділ статистики я не бачив, але добре зроблено, мені сподобалося, хотілося б тільки, щоб вони були погруповані по районах, це дуже полегшує загальну картину. Якщо можна, погрупуйте по адміністративних районах, або хоча б вкажіть з якого району населений пункт у назві. Мій список бажано доповнювати просто локаціями, без опису, тобто якщо у відповідях хтось зможе подати нові населені пункти - картина буде ставати повнішою, можна буде розширити розділ "статистика". Мені здається що на даному етапі такі теми вартувало б створити по кожній області, сумісними зусиллями легше "знаходити" маловідомі замки, яких сотні, якщо не тисячі, і які ніде не фігурують. Наприклад можна просто вказувати топоніми "замчище" чи "городище", які практично завжди означають укріплення, а далі розберемося на місцевості. Наприклад, мені відомо поблизу Івано-Франківська два замчища і два городища. При тому, що одне замчище і городище фігурують в легендах і переказах, інші - просто мною виявлені, їх поки що ніде не вказую, але укріплення мною виявлені

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Щиро дякую п. gutsulsky . Звідки така інформація? Хочу добавити що було ще дерев'яне укріплення (скоріш за все дитинець) у с. Поділля, Галицького району.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Значною мірою дуже рідкісне Замки Галичини, в якій в основному замки Івано-Франківської області. Городища не подавав, в мене теж чималий список, очевидно городище було у с. Поділля. Я подав замки від 14 століття, все що було раніше зазвичай називається городищем. Але подавайте ще населені пункти, мені теж цікаво

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Відносно замчищ - у моєму розумінні - це замок, від якого залишилися земляні укріплення, щось ніби городища, але пізнішого часу. Мені навіть здається, що це досить науковий термін.

Всё намного проще - Замчище - это место, где находился замок, без привязки к тому, какие у него были укрепления (земляные, деревянные или каменные). Термин появился, как мне кажется, поскольку не всегда остатки замка (и это в случае если они вообще есть) можно назвать замком. Более того, иногда от замка вообще никаких следов не оставалось на поверхности земли, и вот место, где он стоял, всё равно называют замчищем.

Но даже если исходить из вашего толкования термина, то всё равно в вашем списке есть укрепления, которые не являются замками. Так почему же тема названа именно "Замчища Івано-Франківської області"? Давайте уточним, что вы здесь хотите увидеть - всё, от укреплённых храмов до укреплений городов? Или перечень объектов, которые когда-то были именно замками?

У мене є ще список городищ, доволі просторий, але їх не подавав

А мне казалось, например, что Крылос - это как раз городище. Вы пишете "Крилос, Успенський замок", но в Крылосе был детинец и укреплённый посад. И что такое "Успенский замок"? Про Успенский собор в Крылосе слышал, про Успенский замок - нет.

Розділ статистики я не бачив, але добре зроблено, мені сподобалося, хотілося б тільки, щоб вони були погруповані по районах, це дуже полегшує загальну картину. Якщо можна, погрупуйте по адміністративних районах, або хоча б вкажіть з якого району населений пункт у назві.

Спасибо за комментарий. Доделаем, как предоставится возможность. Тут ещё много чего предстоит доделать :)

Мій список бажано доповнювати просто локаціями, без опису, тобто якщо у відповідях хтось зможе подати нові населені пункти - картина буде ставати повнішою, можна буде розширити розділ "статистика".

Даже специалистам иногда сложно бывает отделять, например, замчища от городищ. А, как вы знаете, иногда замки строили на территории городищ, а иногда очень близко друг к другу. А иногда на месте замка строили монастырь, а от монастыря оставалась только оборонная церковь. Тут вариантов может быть масса, и без детального исследования истории каждого объекта точно причислить его к какому-либо классу иногда бывает очень сложно. Вам, например, напишут, что в таком-то селе был замок, а там на самом деле может находиться городище, и наоборот.

Мені здається що на даному етапі такі теми вартувало б створити по кожній області, сумісними зусиллями легше "знаходити" маловідомі замки, яких сотні, якщо не тисячі, і які ніде не фігурують.

Такие перечни, как мне кажется, лучше создавать на сайте, а не на форуме. На сайте с ними можно будет хоть как-то работать, даже если на страничках объектов будет предоставлен минимум информации (карты, короткие данные по датировке и другая подобная мелочь). Нечто подобное я сделал по Волынской области, где описаны почти все оборонные объекты, которые попались мне на данный момент, за исключением особо спорных. Но, к сожалению, все странички там "пустышки", т.е. без детального описания истории, без изображений/фоток/планов, но такой формат, как мне кажется, всё же лучше, чем простой статичный список.

Наприклад можна просто вказувати топоніми "замчище" чи "городище", які практично завжди означають укріплення, а далі розберемося на місцевості.

Иногда только раскопки могут показать, что это было - городище или нечто более позднее.

Я могу постепенно вносить объекты из вашего списка на сайт в виде страничек-пустышек, если смогу найти о них какое-то более менее внятное упоминание, приблизительную датировку и класс объекта (городище, замок и т.д.). Кстати, я уже когда-то начинал этим заниматься, но потом переключился на создание более детальных описаний. Сейчас можно к этому вернуться :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Успенський замок- бастіонне цегляне укріплення довкола Успенської церкви, зараз частково відновлено - первісно було чотири башти-бастіони та вїзна баштова брама. Відносно городища - у Крилосі понад 10 городищ, деякі були боярськими замками, їх не подавав. Але Успенський замок - це витвір 15-16 століття.

Відносно укріплень Івано-Франківської області мені б хотілося бачити всі можливі укріплення без огляду на час та призначення, не знаю наскільки це співвідноситься з політикою форуму. Відносно сайту - в мене він є, але афішувати його адресу не буду

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Відносно укріплень Івано-Франківської області мені б хотілося бачити всі можливі укріплення без огляду на час та призначення, не знаю наскільки це співвідноситься з політикою форуму.

На сайте верхняя планка ограничивается 1-ой половиной 18 века. Потому не хотелось бы, чтобы общение сворачивало в сторону фортов, бункеров и ДОТов, например. В остальном никаких ограничений нет. Просто тему нужно переименовать, например, на "Укріплення Івано-Франківської області", так она будет соответствовать содержанию.

Відносно сайту - в мене він є, але афішувати його адресу не буду

Я знаю ваш сайт, как мне кажется. Стиль списка узнаваем :) Кажется, в ЖЖ когда-то ссылку на ваш ресурс встретил.

По Ивано-Франковской области вы хорошо поработали. Рекомендую вам бросить сюда ещё и список городищ или дать ссылку на него на своём сайте. Общий перечень объектов по области внушительный. Буду рад, если кто-то его сможет дополнить :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Список городищ та деяких монастирищ по Івано-Франківській області. Відносно ЖЖ, там ішло до деякого конфлікту, мені дещо не сподобалося, я до Толіка більше не заходжу, не люблю сварок. На свій сайт посилань намагаюся не давати, це дивний ресурс, який я роблю тільки "для себе", його не рекламую. В мене є дуже масивний список монастирищ, побудований на топонімах, але їх подавати не буду, оскільки монастирища десь тільки у 30% мали укріплення, їхній основний захист була важкодоступність та віддаленість. Також є непогані напрацювання по неолітичних городищах, але їх я поки що не розголошую, хоча городища лінійно-стрічкової кераміки та трипільські городища - надзвичайно цікава тема, але це вже інше питання. Поки-що просто городища різних часів, часто городища існували в межах 20 ст. до н.е. - 15 ст. н.е., тобто після Київської Русі по інерції, потім змінився принцип побудови замків і вони занепали, але біля 25% стародавніх городищ часто були середньовічними замками. Багато городищ були феодальними замками 11-13 ст., цілком європейський підхід до віднесення їх до замків взагалі. Та й кельтська та фракійська знать використовувала деякі свої городища для збереження свого майна. У мене є приклади замків неолітичної знаті, укріплення, які охороняли мінеральні сировинні ресурси і майстерні, які давали можливість не займатися сільськогосподарською діяльністю. Також цікава тема - таборища, тобто укріплені і неукріплені (укріплені природою) місця стоянок військ. Якщо врахувати, що військові табори були розраховані на численне військо, були часто довготривалими і мали складну конфігурацію (згадаймо польський табір під Збаражем), це також дуже цікава тема, якщо враховувати, що такий тип укріплень не те що малодосліджений, але й маловідомий. А у військових таборах були не просто шляхта, а й вище військове керівництво держави, часто королі, гетьмани, хани і султани. В мене є деяка кількість таборищ, але через несистематичність я теж їх не буду подавати

Богородчанський район

Горохолина городище

Грабовець городище

Галицький район

Блюдники городище

Бринь городище

Войнилів городище біля Церкви

Гробиська городище

Крилос городище Золотий Тік

Крилос городище у Шевчуків

Крилос городище Туркова

Крилос городище Іванівське

Крилос городище Греківське

Крилос городище Данилівське

Крилос городище Юріївське

Галицький, Крилос городище Воскресінське

Крилос городище Штепанівка

Крилос городище Прокаліїв сад

Крилос городище Воротиська

Куропатники городище

Межигірці городище

Новий Мартинів городище

Темирівці городище

Шевченкове городище

Городенківський район

Городенка городище

Городниця городище

Колінки городище

Копачинці городище

Корнів городище

Кунисівці городище

Лука городище

Михальче городище

Михальче друге городище

Поточище городище

Семаківці городище

Чернелиця городище

Ясенів-Пільний городище

Долинський район

Бубнище скельне городище

Вишків городище

Гошів монастирище

Надіїв городище

Новоселиця городище

Новий Мізунь городище

Новошин городище

Шевченкове городище

Калуський район

Новиця городище

Коломийський район

Виноград городище

Воскресінці городище

Гірське городище

Грушів городище

Велика Кам’янка городище

Княждвір городище

Княждвір друге городище

Нижній Вербіж городище

Нижній Вербіж друге городище

Нижній Вербіж третє городище

Сопів городище

Косівський район

Город городище

Кобаки городище

Кобаки друге городище

Кути городище

Надвірнянський район

Надвірна городище Городище

Середній Майдан городище

Рогатинський район

Виспа городище

Журавеньки городище

Журавеньки друге городище

Добринів городище

Загір’я городище

Загір’я друге городище

Княгиничі городище

Луковище городище

Луковище друге городище

Перенівка городище

Підгороддя городище

Підгороддя друге городище

Рожнятівський район

Нижній Струтинь городище

Перегінське городище

Снятинський район

Олешків городище

Рудники городище

Снятин городище

Тисменицький район

Козина городище

Підлужжя городище

Сілець городище

Старий Лисець городище

Тисмениця городище

Тлумацький район

Буківна городище

Буківна друге городище

Буківна третє городище

Делева городище

Делева друге городище

Ісаків городище

Нижнів городище

Нижнів друге городище

Одаїв городище

Підвербці городище

Хотимир городище

Хотимир друге городище

Хотимир монастирище

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Буду в этом посте время от времени публиковать список "Пустышек", которые создал на сайте:

Богородчанский район

Галичский район

Городенковский район

Долинский район

Калушский район

Коломыйский район

Косовский район

Надвирнянский район

Рогатинский район

Рожнятовский район

Снятынский район

Тлумачский район

Тысменицкий район

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Я буду вносити деякі доповнення по ходу роботи, а по інших областях можна зробити схожу тему?

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

tarko, я ваш пост перенёс сюда. Обсуждение местонахождения каждого отдельного объекта лучше проводить в отдельных темах. Сложно представить себе общую тему по укреплениям области, где будут обсуждаться, где именно находились те или иные укрепления. Это будет хаос :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Відносно села Чесники - церква 15 століття була укріпленням сама по собі, очевидно до наших днів вона дійшла у дуже видозміненому вигляді, в минулому вона могла мати надбудови оборонного призначення, але й зараз виглядає досить грізно. Мало хто зауважував, але довкола церкви старовинний мур по периметру, масивний і товстий, але зберігся на висоту до півтори метри. Це або підмурки розібраного муру (що імовірніше), або підсилена основа для частоколу (що теж можливо). З боку, де муру немає, є запливший, але досить видимий вал і рів (його очевидно засипали пізніше). Це була справжня фортеця, по памяті в Чесниках згадувався замок, можливо це він і є, я не памятаю джерела де був згаданий замок.

Мало хто зауважував також, що в Рогатинському районі є багато деревяних храмів 16-17 століття. В часи практично щорічних татарських набігів неукріплений деревяний храм не міг зберегтися без зовнішніх укріплень, тому такі деревяні храми у Рогатині (де за переказами служив батько Роксолани) та у Кліщівній та інших населених пунктах, обовязково були оточеними деревяними укріпленнями. В Рогатині я був, церква Святого Духа розміщена на болотистому горбочку над рікою, видимий запливлий вал з напільного боку, 100% були деревяні укріплення типу деревяного замку.

у 15-17 столітті практично всі будівлі були деревяними, тому монументальні костели того часу не могли бути неукріпленими, вони або входили до системи укріплень, або були самостійними твердинями. Тому костели того часу думаю всі були оборонного типу, принаймні на наших землях. Не було сенсу вкладати стільки коштів і сил у спорудження камяної споруди, при цьому не надавши їй оборонних функцій. В Рогатині оборонний костел входив до системи укріплень замку, замок містився відразу за костелом, рельєф і зараз добре показує відкоси, рови, добре простежуються риси укріплень. В мене знайомий каже, що взагалі в Рогатині по периметру добре збереглися вали та рови міських укріплень, я не провіряв, але думаю достовірна інформація.

По Калушу - локалізація замку в районі костелу св.Валентина, він побудований на основі замкового оборонного костелу, зараз рельєф показує місце розміщення замку, але укріплення повністю знищені сучасною забудовою. Можливо я зроблю кращі локалізації, в мене багато відомостей, але дуже брак часу, поки що буду відписуватися у текстовому режимі

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Можливо я зроблю кращі локалізації, в мене багато відомостей, але дуже брак часу, поки що буду відписуватися у текстовому режимі

Только будет просьба - пусть локализация укреплений каждого отдельного поселения (села, посёлка, городка, города) обсуждается в отдельной теме, а не в общей :) Думаю, что эти укрепления заслуживают отдельных тем :)

В Калуше костёл Св. Валентина находится на территории, которую охватывали укрепления городка, прямоугольник размерами (ориентировочно) 400х250 метров. Костёл находится в северо-восточном углу укреплений городка. Быть может там раньше и был замок, но пока знаю, что там точно был угол городских укреплений.

P.S. Кстати, Калуша в вашем списке не вижу...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Мій список далеко не повний, він "сируватий", але я виставив, бо навіть у такому сирому вигляді він один у свому роді, хороший початок для подальших досліджень, як-не-як такі теми як зниклі замки не є популярними

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Список полезный - с этим никто не спорит. Я просто удивился, что вы отдельно написали про укрепления Калуша, но в то же время не упомянули его в общем списке. Подумал, что может где-то что-то не так понял или пропустил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 1 месяц спустя...

Люди, а есть у кого-то полный список замков, опубликованных в этой статье-докладе? Там список обрывается на 38-м пункте, а всего их в списке, насколько я понял, 95! :blink:

Очень жаль, что пролетел мимо той конференции, до сих пор локти кусаю. Судя по всему, там вскрыли довольно солидный пласт информации. Вот бы сборник материалов достать :rolleyes:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Люди, а есть у кого-то полный список замков, опубликованных в этой статье-докладе? Там список обрывается на 38-м пункте, а всего их в списке, насколько я понял, 95! :blink:

Очень жаль, что пролетел мимо той конференции, до сих пор локти кусаю. Судя по всему, там вскрыли довольно солидный пласт информации. Вот бы сборник материалов достать :rolleyes:

Цікава стаття звичайно і дані звичайні, але подивіться т.зв. Хомяківський замок це очевидно давньоруське городище в Глинному, т.зв. Стара Тисмениця, цікавий замок в Угринові Тисменицького району, це можливо укріплення на виїзді з Франківська на Калуській трасі, приналежність якого важко виявити але з великими валами та ровами.

В цілому дослідник очевидно проплагіатив Харитона, праця якого лягла в основу мого списку. Не думаю, що інформація настільки важлива, щоб їхати аж в Галич. Збірника статей немаю, можливо при нагоді дістану (можливо не обіцяю), але теж не думаю що там якась революційна інформація. Думаю у режимі форуму можна більше довідатися

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Замків було набагато більше, давно не брався до свого списку, потрібно оновити

Косівський район

Стопчатів

http://uk.wikipedia.org/wiki/Стопчатів

Пістинь

http://uk.wikipedia.org/wiki/Пістинь

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

... але подивіться т.зв. Хомяківський замок це очевидно давньоруське городище в Глинному, т.зв. Стара Тисмениця

1. Как называется населённый пункт, где находится это городище? Глинно? Глинне? Что-то ничего подходящего в Тысменицком районе не вижу. А название "Стара Тисмениця" Гуглю, например, вообще не известно. Точней - уже известно, т.к. он находит одно упоминание - в этой теме на форуме :)

2. Буквально в паре километров к югу от Тысменицы есть село Хомяковка (Хом'яківка)... Я бы сказал, что "Хом’яківський біля Тисмениці" - это отсылка к объекту, который находится на территории Хомяковки.

цікавий замок в Угринові Тисменицького району, це можливо укріплення на виїзді з Франківська на Калуській трасі, приналежність якого важко виявити але з великими валами та ровами.

К сожалению, искать укрепление, основываясь на текстовом описании его месторасположения - это дело неблагодарное, уходит очень много времени. Тем более, когда есть спутниковые карты и можно просто показать это место, поставив там метку, или ещё проще - найти объект на Викимапии и поделиться ссылкой.

В цілому дослідник очевидно проплагіатив Харитона, праця якого лягла в основу мого списку.

Можно более полное название источника? Что такое "Харитон"?

P.S. Если будете дополнять свой старый список, то попрошу вас публиковать новые объекты отдельно от основного списка, чтобы не было путаницы. Например, вы можете вносить правки (дополнять) одно и то же сообщение, например то, что чуть выше, где вы бросили ссылки на Википедию.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Дав два розміщення. Стара Тисмениця фігурує в працях Томенчука, більше ніде знається навіть в Реєстрі. На території багато нерозірваних фугасів, очевидно вогнева точка в Другу світову. Другий обєкт відомий у вузькому колі археологів, вони припускають, що це середньовічний замок, зараз рови активно засипаються сміттям. Вали до 5 метрів в висоту, рови такі ж глибокі та широкі, наповнені водою, дуже цікавий квадратний обєкт, місцеві археологи сказали що очевидно середньовічний замок. Але матеріальних підтверджень цього немає. Праця Харитона - Замки Галичини, тоненьке рідкісне але унікальне видання. Автор історик, але мені про нього нічого не відомо, фактично замки Івано-Франківської області, є багато маленьких обєктів з короткою історією та картосхемами.

post-321-0-21379700-1329401913_thumb.jpg post-321-0-74974000-1329401918_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

За наводки спасибо :)

А Старую Тысменицу как привязали? У Томенчука был план городища или он точно описал, где оно находилось?

Укрепление близ Угринова, если судить по спутниковому снимку, совсем небольшое - длина сторон квадрата около 40-50 метров. Это больше похоже на шанец, чем на замок.

Если я правильно понял о книге, то её полное название звучит так:

"Замки Галицької землі: З історії фортифікаційного будівництва на Прикарпатті в XIV - XVIII століттях", В.Я. Харитон, Івано-Франківська обласна організація Всеукраїнської спілки краєзнавців. - Івано-Франківськ: [б.в.], 1998. - 53 с.

Нужно будет поискать :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Стара Тисмениця - питався у людей, які проводили розкопки. Розкопки власне було згорнуто через велику кількість боєприпасів, небезпечне місце. Знайти неважко - на виїзді з Тисмениці є знак "Тисмениця", він великий, біля нього є пагорб, десь до 10 м у висоту, кругом рівнина, тому пагорб виділяється. Глинне - тому що з того пагорба видобувають глину, багато пагорба вже стесали, ще й смітярку зробили.

Відносно шанця (чи замка) в Угринові - він позначений ще на австрійських картах ХІХ століття, це якесь укріплення, яке контролювало дорогу на Калуш, очевидно сучасна траса дещо зміщена відносно колишньої. Можливо, в Угринові був ще якийсь замок, але про нього нічого не чув

В праці Харитона нічого особливого, можу перефотографувати (якщо буде вільний час), звичайна брошурка, тільки вона була першою в свому роді, незважаючи на свою примітивність і єдиною на даний час

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 1 месяц спустя...

Жаль, что по истории поселений Ивано-Франковской области так мало общих источников... Из того, что попадалось, хочется отметить эти источники:

  • www.history.iv-fr.net - тут приводятся материалы из "Истории городов и сёл Украинской ССР" + можно найти и другую полезную информацию.
  • "Рогатинщина в іменах, назвах, подіях" - по теме истории поселений Рогатинского района
  • kosiv.org.ua - неожиданно приятно встретить такой вот сайт, где написана история поселений Косовского района. Если бы у каждого района был такой сайт, копаться в истории было бы намного проще.

К сожалению, с точки зрения человека, интересующегося фортификацией, ни один из этих источников информации не совершенен, даже если нужно узнать что-то по конкретному району, у которого есть хоть какая-то информационная поддержка в Сети. Например, если в описании истории села нет упоминания замка, то это вовсе не значит, что его там не было. И такая ситуация наблюдается, когда есть хоть какие-то источники по истории поселений, а что уж тут говорить, когда информации нет вообще...

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете опубликовать сообщение сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, войдите в него для написания от своего имени.
Примечание: вашему сообщению потребуется утверждение модератора, прежде чем оно станет доступным.

Гость
Ответить в тему...

×   Вставлено в виде отформатированного текста.   Вставить в виде обычного текста

  Разрешено не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отобразить как ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.

Загрузка...
×
×
  • Создать...