Перейти к публикации
Замки и Крепости Украины - Форум

RuSya

Пользователи
  • Публикаций

    10
  • Зарегистрирован

  • Посещение

  • Дней в лидерах

    2

Все публикации пользователя RuSya

  1. На кілька сторінок раніше зафіксовано хід думок Ульріха фон Вердума щодо походження назви міста. Він так і пише, що польське "пол" від "поле" в назві міста йому видалось правдоподібніше. Проте ямполів є багато. Можливо це слово запозичене з інших мов? Тюркське чи грецьке.
  2. RuSya

    Ямпіль: підземелля

    Відмітьте, будь-ласка, це місце самостійно на карті.
  3. RuSya

    Ямпіль: підземелля

    Погоджуюсь щодо першої точки. Уточнив на карті. Перша точка (фото 3) розташована практично навпроти Миколаївської церкви. Друга точка є абсолютно реальною. Фото 1 зроблене кілька днів тому. Реальніше не буває. Це місце розташування однієї з синагог. Можете прогулятися і побачити це на власні очі (не знаю як зветься ця вулиця зараз, але вона йде паралельно вул Б.Хмельницького. Орієнтуйтесь по позначкам на карті). Фото додається, номер будинку видно.
  4. RuSya

    Ямпіль: підземелля

    Четверта (північна точка) в парку (на фото). Це не всі. Ніби існують і інші. На фото 3 вхід, який розташований навпроти Миколаївської церкви (біля Дністра). Він виходить на дорогу. Радгосп використовував це підземелля як склад-погріб. Можливо це було складом від пристані. "Фоліант" і Парк мають широкий і глибокий вхід (до 5 метрів). В "Фоліанті" і в Парку в цих місцях в радянські часи були кафе. Але в Парку цей хід мав продовження, яке було замуроване. Висота ходу достатня для проїзду вершника. Після спуску підземелля має прямий хід. У "Фоліанті" це підземелля більше схоже на склад, оскільки після спуску повертає наліво і має велику прямокутну площу. Можливо це було поруч з тогочасною ринковою площею. Ще одна цікава деталь щодо фото №1 з попереднього посту. Цей хід зовсім поруч до місця розташування однієї з сінагог. Деякі жителі, коли будувались на цих місцях, на незначній глибині наштовхувались на кам'яні споруди. Один з жителів розповів, що 8ми (!) метровим щупом він не дістав дна в отворі такої споруди. В результаті він використав цю пустоту як каналізацію. Крім цього, зі слів місцевих жителів, на городах на цій території майже нічого не росте. Можливо ці підземелля мають розгалуження, а тому через пустоти і відсутність вологи на цій території не ростуть рослини. Щодо місцевої преси нічого повідомити не можу, оскільки давно вже не живу в Ямполі. А люди розповідають, що ходи виводили за місто, а деякі стверджують, що ходи були і на інший берег Дністра. Ходи замурували при різних обставинах вже в радянські часи, але ніби той хід, що був в Парку, мав протяг. Також проводять аналогії з ходами, які є в Буші. Зараз важко стверджувати про щось конкретне.
  5. RuSya

    Ямполь (город, замок): резня 1651 года

    Дуже дивна історія. Може 1661 рік, то не опечатка? А в яких джерелах згадується про татарський напад?
  6. RuSya

    Ямпіль: підземелля

    Прошу звернути увагу на муровані кам'яні підземні входи в глибокі підземні приміщення на території центру. Ямпільчани знають про такі. Фото і локалізація додається.
  7. До речі, хотів ще привернути увагу до таблички на стіні замкової споруди з фото Грейма. Важко розібрати надпис. Здається перше слово "НОВАЯ" (?). "Центральна" версія є також цікавою. Особливо прошу звернути увагу на муровані кам'яні підземні входи в глибокі підземні приміщення на території центру.
  8. Коли я вперше побачив фото замку Грейма, то подумав, що підсказкою до його розташування може бути місяц, який є в лівому верхньому куті фото. З азів фото всім відомо, що фотографувати навпроти сонця не можна. Або потрібно мати потужне контрсвітло (наприклад, спалах). Проте на фото є постаті людей. Біля центрального входу і симетрично по краям. Може це й вночі, при повному місяці і при дуже довгій витримці, але здається, що це все ж таки тогочасний фотошоп. http://www.europeana.eu/portal/record/92033/82882E11CADBF59DF5BE7D9EB2B633B6ECC8E08E.html?start=8&query=who%3AGreim%2C+Michał+.+Druk Проте, в більшій кількості фотокарток Грейма є той повний місяць (сонце). Мабуть це такий "писк моди". Важко уявити, що він чекав повного місяця тільки для одного фото.
  9. RuSya

    Ямполь (город, замок): резня 1651 года

    Мабуть помилка в зносці 6). Говорять про Ямпіль на Горині.
  10. Дуже цікавий матеріал. Очевидно є дві версії. 1)"Північна" і 2)"Південна". Скелі і висоти є в північній частині міста саме там де тече Русава. Зараз, як приклад, є скелі кар'єру (на карті позначено червоним). Хоча від сучасного центру і далеко... На Виноградній (циганській) вулиці була вимощена каменем дорога, що теж трохи дивно. І дорога на Брацлав поруч. Можливо слова про "поставання замку над Дністром" мали на увазі, що замок було видно з Дністра (з човна на річці)? Щодо трикутнику, то там долина. Дністер сильно розливався там. Зараз там городи.
×
×
  • Создать...